SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Przejście z masy na redu

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 430

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 142 Wiek 18 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 6586
Witam, wiem że takich tematów sporo, ale mam kilka pytań

1 - Kończę mase, kaloryka to 4000 kcal, nie dodaje już bo nie czuje się dobrze mając dużo tłuszczu, po za tym "masa przy wysokim bf nie jest dobra jakościowo" a więc przede mną kolejna w życiu redukcja, pierwszą zrobiłem bardzo głupio jedząc przez kilka miesięcy po 1600-1800 kcal robiąc dużo cardio i interwałów. Teraz zamierzam obcinać co 200 kcal tygodniowo, aż nie zacznie schodzić waga/obwody. Dobry pomysł?

2 - zamieszczam 2 zdjęcia, odstęp między nimi to dosłownie minuta, chodzi o "wypuszczenie brzucha" , są różne filmiki w necie jak właśnie ktoś tak robi, czym to jest spowodowane? bo nie każdy tak może.

3 - jako że mięśni mam mało a fatu trochę siedzi, chciałbym zminimalizować spadki mięśni, wiedza już dużo większa niż kiedyś, także dieta dopięta, delikatny deficyt i dodanie poziomu białka diecie, są jakieś suplementy działające antykatabolicznie? BCAA? warto?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 491 Napisanych postów 6360 Wiek 82 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 110556
1. dobry pomysł
2. Chodzi Ci o wypchnięcie go?
3. BCAA wg mnie warto, całe te spadki są mocno naciągane jeśli z głową będziesz obcinał kalorie i trening siłowy będzie temu towarzyszył to nie masz sie co martwić
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 142 Wiek 18 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 6586
dziękuje za pomoc
2. chodzi bardziej o trzymanie go w odpowiedniej pozycji, niektórzy z niskim bf muszą jakby spinać brzuch żeby było widać, a niektórzy z niskim bf mają ładną krate nawet nie napinając brzucha
napisał(a)
Remik7 Ćpaj Sport Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 635 Napisanych postów 34076 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 243059
jesli chodzi o suple antykataboliczne to kreatyna + bcaa
napisał(a)
Początkujący
okej dzięki, a mniej więcej można określić ile trzeba będzie ciąć ? do lipca chciałbym się wyrobić i wejść na zerowy :)
napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 491 Napisanych postów 6360 Wiek 82 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 110556
Spokojnie powinieneś się wyrobić, młody jesteś a tragedii nie ma tylko się przyłóż
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tabletki na mase

Następny temat

zmęcznie po treningu

Top 10 męskich sylwetek Jakie żelki po treningu? Katarzyna Rodzik Maliszewska - ocena sylwetki Trening funkcjonalny Leksykon suplementacji: N-acetyl-l-cysteina Anna Karcz- długo wyczekiwany powrót! Grzegorz Kępa- "oczyszczenie" branży Paige Hathaway na stole operacyjnym!