SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Przejście z masy na redu

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 452

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 148 Wiek 18 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 6750
Witam, wiem że takich tematów sporo, ale mam kilka pytań

1 - Kończę mase, kaloryka to 4000 kcal, nie dodaje już bo nie czuje się dobrze mając dużo tłuszczu, po za tym "masa przy wysokim bf nie jest dobra jakościowo" a więc przede mną kolejna w życiu redukcja, pierwszą zrobiłem bardzo głupio jedząc przez kilka miesięcy po 1600-1800 kcal robiąc dużo cardio i interwałów. Teraz zamierzam obcinać co 200 kcal tygodniowo, aż nie zacznie schodzić waga/obwody. Dobry pomysł?

2 - zamieszczam 2 zdjęcia, odstęp między nimi to dosłownie minuta, chodzi o "wypuszczenie brzucha" , są różne filmiki w necie jak właśnie ktoś tak robi, czym to jest spowodowane? bo nie każdy tak może.

3 - jako że mięśni mam mało a fatu trochę siedzi, chciałbym zminimalizować spadki mięśni, wiedza już dużo większa niż kiedyś, także dieta dopięta, delikatny deficyt i dodanie poziomu białka diecie, są jakieś suplementy działające antykatabolicznie? BCAA? warto?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 497 Napisanych postów 6367 Wiek 82 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 115584
1. dobry pomysł
2. Chodzi Ci o wypchnięcie go?
3. BCAA wg mnie warto, całe te spadki są mocno naciągane jeśli z głową będziesz obcinał kalorie i trening siłowy będzie temu towarzyszył to nie masz sie co martwić
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 148 Wiek 18 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 6750
dziękuje za pomoc
2. chodzi bardziej o trzymanie go w odpowiedniej pozycji, niektórzy z niskim bf muszą jakby spinać brzuch żeby było widać, a niektórzy z niskim bf mają ładną krate nawet nie napinając brzucha
napisał(a)
Remik7 Ćpaj Sport Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 697 Napisanych postów 34417 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 248616
jesli chodzi o suple antykataboliczne to kreatyna + bcaa
napisał(a)
Początkujący
okej dzięki, a mniej więcej można określić ile trzeba będzie ciąć ? do lipca chciałbym się wyrobić i wejść na zerowy :)
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 497 Napisanych postów 6367 Wiek 82 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 115584
Spokojnie powinieneś się wyrobić, młody jesteś a tragedii nie ma tylko się przyłóż
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tabletki na mase

Następny temat

zmęcznie po treningu

Fałdomierz - zmierz swój poziom tłuszczu Fałdomierz - zmierz swój poziom tłuszczu Najlepsze stylizacje Katarzyny Dmochewicz Najlepsze stylizacje Katarzyny Dmochewicz Mielona wieprzowina z warzywami Mielona wieprzowina z warzywami Mega pompa mięśniowa vs. hipertrofia?! Mega pompa mięśniowa vs. hipertrofia?! Jak nas oszukują? Etykiety i skład żywności. Jak nas oszukują? Etykiety i skład żywności. Powtórzenia oszukane Powtórzenia oszukane Alysia Macedo- fitnesska w mundurze Alysia Macedo- fitnesska w mundurze Calum von Moger przeszedł operację! Calum von Moger przeszedł operację!