Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 105194 razy
  • Autor

Przeciętny wzrost i waga

• SWfanka
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 8 lat
    • LPA: 688

Wysłano 14 marca 2006 18:45

zgłoś naruszenie

CZeść zakładam tego posta bo zastanawia mnie jaki jest przeciętny wzrost dla kobiety i męzczyzny? Oraz jaka jest przeciętna waga?

A i jeszce jedno jak obliczyc czy mam dobra wage do mojego wzrostu?
    Pozdrawiam serdecznie
    Trening czyni mistrza
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 14 marca 2006 18:50

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • UnderBoy
    • LPA: 4592

Wysłano 14 marca 2006 18:50

zgłoś naruszenie
    "A i jeszce jedno jak obliczyc czy mam dobra wage do mojego wzrostu?"

Nie da rady tego obliczyć. Normy spotykane u piguł czy lekarzy są g.. warte bo robione są chyba pod więzni obozów koncentracyjnych (pamiętam jak byłem z kolegą i miał idealną wagę do wzrostu: 168 cm 52 kg wagi
    Przeciętny wzrost męzczyzny to bodajże 178 cm kobiety nie wiem.
    NAJLEPSZY WYZNACZNIKIEM JEST LUSTRO.
  • kazaam
    • LPA: 3474

Wysłano 14 marca 2006 19:16

zgłoś naruszenie
    gdzieś słyszałem że przeciętny Polak ma 175cm a Polka 165, a waga chyba najlepszy sposób to odejmij 100 od wzrostu wtedy masz normalna wage,choć metod jest wiele
    Ten kto myśli, że wie już wszystko, nie wie NIC!!
  • kazaam
    • LPA: 3474

Wysłano 14 marca 2006 19:24

zgłoś naruszenie
    u kobiet inaczej się liczy wagę( bodajże , najlepiej podaj wagę i wymiary
    Ten kto myśli, że wie już wszystko, nie wie NIC!!
  • Dzikus90
    • Na forum: 11 lat
    • LPA: 2895

Wysłano 14 marca 2006 19:56

zgłoś naruszenie
    Odpowiednią wagę dla Twojego wzrostu możesz poznać obliczając wskaźnik BMI(Body Mass Index)...

Możesz go obliczyć ze wzoru BMI = masa ciała (kg)/ wzrost (m)2
    BMI pomiedzy 19-25 oznacza prawidłową wagę ciała...

a tu masz gotowy klalkulator wskaźnika BMI - http://www.vip-antycellulit.com/bmi.html 
    Mamy tylko siebie, wielką mamy moc...
  • Rothen
    • Na forum: 9 lat
    • Trenuje: 14 lat piłka nożna , 8 lat siłownia
    • LPA: 45213

Wysłano 14 marca 2006 20:53

zgłoś naruszenie
    tylko pamiętaj że ta waga nie uwzględnia osób uczeszczających na siłownie a poza tym i tak te dane są nie wiarygodne....w takim razie co ma powiedzieć np. Pudzian
    Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.
  • SWfanka
    • LPA: 688

Wysłano 14 marca 2006 20:53

zgłoś naruszenie
    Wielkie dzięki
    Trening czyni mistrza
  • Uka P.
    • LPA: 10258
    • Status:Znawca

Wysłano 14 marca 2006 22:23

zgłoś naruszenie
    Normy wagi i wzrostu, o których ktoś tam pisał były opracowane na tyle dawno [lata 70.-te AFAIK], że już niestety są nieaktualne. Rzeczywiście wtedy średnim wzrostem dorosłej kobiety było 165 cm, a średnim mężczyzny 172. Obecnie jednak już nastolatki są wyższe od tych norm dla dorosłych, i z tego względu, a także w związku z przewagą siedzącego, "miejskiego" trybu życia, dostarczania ogromnych ilości kalorii, których nie ma jak i nie chce się spalić, średnia waga też jest wyższa.
    Ale! "Średnia" to nie znaczy prawidłowa!!! Jeśli całe społeczeństwo jest otyłe [a do tego zmierzamy], to średnia waga będzie znacznie wyższa od wagi prawidłowej ze względów zdrowotnych dla danego wzrostu.

BMI daje pewną orientację jeżeli chodzi o własną wagę do wzrostu, ale z kolei normy rzędu 19-25 są zbyt szerokie. Ja kiedyś miałam BMI=22 i wyglądałam jak słonica, gdybym miała 25 to byłby dramat. Moim zdaniem normy prawidłowej wagi w przypadku BMI powinny być ograniczone do wartości 19-22 [dla kobiet, nie wiem jak jest u facetów], wyżej jest co najmniej nadwaga, po 25 jest IMO otyłość.
    Ale BMI nie jest dobrą miarą jeżeli chodzi o otłuszczenie organizmu - a to tłuszcz jest bardziej zagrażający dla zdrowia niż zbyt duży ciężar sam w sobie [chociaż ten też].
    Procentową zawartość tkanki tłuszczowej można zmierzyć różnymi metodami [polecam wyszukiwarkę, było kilkanaście razy], ale dość dobre oszacowanie daje kalkulator na stronie www.mybodycomp.com - trzeba się zarejestrować, ale za gratis . Po podaniu kilkunastu pomiarów obwodów ciała, wzrostu i wagi dostajesz kilka różnych miar swojej wagi i wskazówki, czy tak jest dobrze, czy nie.

Zmieniony przez - Uka P. w dniu 2006-03-14 22:28:51
    "Go ahead, make my day..."
  • Thamuz_
    • LPA: 24325

Wysłano 15 marca 2006 13:42

zgłoś naruszenie
    Nie kminie troche tego MyBodyComp. Wyszło mi ze mam BF~ 7% a w zaleceniach pisze zebym dojechał do 15 ? Wydawało mi się że niski BF oprócz walorów wizualnych jest też dobry dla organizmu ale widać myliłem się
  • Uka P.
    • LPA: 10258
    • Status:Znawca

Wysłano 15 marca 2006 13:47

zgłoś naruszenie
    Zdecydowanie sie myliles, tluszcz w organizmie jest potrzebny do prawidlowej gospodarki hormonalnej - miedzy innymi. Taki np. Bruce lee mial cos kolo 3-5% BF i jak sie sztachnal maryska to nie przezyl, bo nie bylo tego jak przetrawic

Ale 15% na faceta to tez jakby w druga strone przegiecie - ze 12 chyba jest si.

A jestes pewien, ze dobrze wszystkie obwody zmierzyles?
    "Go ahead, make my day..."
  • Thamuz_
    • LPA: 24325

Wysłano 15 marca 2006 14:59

zgłoś naruszenie
    Na pewno wszystko dobrze zmierzone, robiłem też na jakiejś innej stronie i miałem 7,5 %. Ale przecież 7% to nie tak mało; z hormonami żadnych problemów nie mam.

Co do Bruca: