SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prosze o pomoc z doborem treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 255 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4225
Witam moj staz to 4 miesiace systematycznych cwiczen obecnie koncze 6 tygodniowy cykl fbw 12-10-8 i zastanawiam sie nad kolejnym treningiem. Z zalozenia mial to byc fbw 15-10-5 a potem fbw 5x5 ale ostatnio sie waham ciekawi mnie opcja splita 1x kazda partia w tygodniu choc wiem ze bedziecie mi ja odradzac :P Moj obcecny trening:

A
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 3s
- Uginanie nóg w leżeniu 3s
Plecy:
- Podciąganie na drążku 2s
- Martwy ciąg 3s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2s
Lydki:
- Wspiecia na palce z hantlem 3s
Brzuch
- Wznosy + spiecia


B
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 3s
- Uginanie nóg w leżeniu 3s
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 3s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami z supinacja nadgarstka 2s
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Military press 2s
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu 2s
Lydki:
- Wspiecia na palce z hantlem 3s
Brzuch
- Wznosy + spiecia

Z gory zakladam ze bedizecie chcieli mnie przekonac do fbw dlatego pytam jak zmienic moj dotychczasowy plan aby pobudzic miesnie ;)
Moje propozycje:
wyciskanie hantli na skosie zamienic na sztange, pompki na poreczach zamienic na pompki z nogami na lawce, wioslowanie nachwytem zmienic na podchwyt, bicepsy robic mlotkowo, military press zamienic na wyciskanie zza glowy no i moze jakas zmiana kolejnosci? nogi-plecy-klata-barki-bic-tric ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 255 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4225
troche to niepokojace ze w dniu z 5 powtorzeniami np przy wyciskaniu na klate bede musial zrobic 4 serie rozgrzewkowe +3 wlasciwe doliczyc do tego po jakies 90-120sec odpocznku miedzy seriami i tak 9 cwiczen po 2-3 serie... napewno sie nie wyrobie w 2h :PP wiec zmniejszyc ilosc serii czy moze skrocic czas odpoczynkow? Dodam ze trenuje na mase wiec nie chce tez biegac od cwiczenia do cwiczenia :P
Pytania odnosnie cwiczen:
Czy podciaganie na drazku podchwytem nie dziala na te same miesnie co wioslowanie podchwytem? moze lepiej wywalic tu drazek? albo co myslisz o zmianie wioslowania sztanga na sztagielki? albo czy w ogole wioslowanie nachwyem ma sens przy moim fbw?
Jeszcze ciekawi mnie co lepsze bedize robic dalej millitary press czy machac sztanga zza glowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Jeśli dotychczasowy cykl przynosi dobre efekty to go ciąg dalej

Zmień pojedyncze ćwiczenia i regenerację

Mozesz zmienić na metodę 15-10-5

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 255 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4225
Jeśli dotychczasowy cykl przynosi dobre efekty to go ciąg dalej
trudno mi odpowiedziec na to pytanie poniewaz odnotowalem progres przez te 6 tygodni aczkolwiek spodziewalem sie lepszych efektow mimo wszystko zdecyduje sie na fbw 15-10-5 ze zmiana ilosci powtorzen co trening A-15 , B-10 , C-5, i progresem co 2 tygodnie.
Zmień pojedyncze ćwiczenia i regenerację
Zaplanowalem sobie okolo 10 dni regeneracji a jesli chodzi o zmiane cwiczen to wlasnie liczylem na pomoc doswiadczonych w tych sprawach ludzi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Pamiętaj o diecie

W sprawach ćwiczeń sie nie wypowiadałem bo dobre zamienniki zaproponowałeś w razie pytań ładuj

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 255 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4225
no dieta jest i bedzie ostatnio ciezko mi przybrac na wadze ale domyslam sie ze teraz bedzie coraz trudniej ale wazne ze do przodu. No dobra to skoro zamienniki sa ok to jeszcze zostaje kwestia kolejnosci cwiczen czy zmiana systemu to rowniez nowy bodziec dla miesni czy moze lepiej zostawic po staremu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Ziemniaki są takie sobie lepszy ryż

Co do połaczenia jak kto woli tutaj dość duża różnorodność wyboru

Ja ostatnio ćwiczyłem

nogi-klatka-plecy-barki-biceps-triceps-brzuch

i było fajowo

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 255 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4225
Jeszcze mam pytanie odnosnie intensywnosci sesji, mianowicie wodyn przy alternatywie wersji 15-10-5 o ile dobrze zrozumialem zaproponowal aby trening A byl ciezszy od treningu B i tu moje pytanie jakie cwiczenia mozna zaliczyc do tych ciezszych aby je umiescic w 1 treningu? oczywiscie nie chce tu laczyc przysiadow z martwym ciagiem ale zakladajac ze wrzuce Mc do treningu A to jakie jeszcze ciezkie cwiczenia tam wrzucic? jedynie podciaganie przychodzi mi do glowy jako zabojcze cwiczenie :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
ostatnio ćwiczyłem planem wodyna i w jednymplanie miałem wycisk na skosie, wiosło na wyciągu i siady i to był ten cięższy trening ale drugi tez nie był lekki

Może wybierzesz gotowy plan są ekstra

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 255 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4225
Za duzo mam niejasnosci przy tych planach wodyna wiec chyba se odpuszcze za to ulozylem taki plan;

A
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie
- Uginanie nóg w leżeniu
Plecy:
- Podciąganie na drążku nachwytem - 2 serie
- Martwy ciąg
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi na skosie
Barki:
- Wyciskanie sztangi zza glowy
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga
Tricepsy:
- Pompki w podporze tylem - 2 serie
Lydki:
- Wspiecia na palce z hantlem 3s - tu tez progresja ciezaru?
Brzuch
- Wznosy + spiecia


B
Nogi:
- Przysiady ze sztanga
- Uginanie nóg w leżeniu
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga podchwytem
- Podciaganie na drazku podchwytem - to chyba niepotrzebne ale chcialbym gdzies wcisnac te cwiczenie chociaz z 2 serie
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko
Barki:
- wyciskanie sztangielkami
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami mlotkowo
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu - moze francuskie lezac?
Lydki:
- Wspiecia na palce z hantlem 3s
Brzuch:
- Wznosy + spiecia

prosze sprawdzic, ocenic, poprawic;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
uzupełnij serie

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 255 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4225
serii nie uzupelnialem bo mam zamiar robic ta wersje z alternatywna progresja ciezaru wg wodyna

15: 60%CR*15/ 80%CR*15/ 100%CR*12-15p
10: 60%CR*10/ 80%CR*10/ 90%CR*3-5/ 100%CR*7-10p
5: 60%CR*5/ 70%CR*2-5/ 80%CR*5/ 90%CR*1-2/ 100%CR*2-5powt

dopisalem tylko serie do cwiczen "wyrwanych" z tego systemu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nowy plan na mase

Następny temat

FBW do oceny

WHEY premium