SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prosze o odpowiedz

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 943

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
Witam! Jestem poczatkujacy ! Mam 15 lat 174cm i waze 63-62 kg .Chodze na silownie od niedawna-3miesiac.Na poczatku mialem plan 3dniowy.Teraz mam 4 dniowy.Moj tata uwaza ze za duzo cwicze i ze sie przeforsuje i mi to zaszkodzi.Jesli byscie mogli napisac w tym temacie wasze zdania byl bym bardzo wdzieczny.Mam jeszcze male pytanko: Jak przy takich warunkach fizycznych i przy wieku dobrac ciezar na dane cwiczenia: wyciskanie na laweczce , uginanie ramion ze sztanga?? Prosze o odpowiedz.Dzieki:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 391
nieboj sie trenujac 4 razy w tygodniu napewno sie nie przeforsujesz. a co do liczby powtorzen to powinna ona miescic sie w przedziale od 8-12. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
Moj tata sie o mnie boi.Powtorzenia wykonuje 10 razy 3serie !A jak dobrac mniej wiecej ciezar na takie warunki fizyczne i wiek!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
O ile masz dobry plan treningowy, tzn. nie przesadzony to spokojnie możesz ćwiczyć i się nie przetrenujesz. Przynajmniej przez jakieś 2 miesiące po których robi się tradycyjną przerwę regeneracyjną.

Nie ma jakiegoś wyznacznika ciężaru dla danego cwiczenia wg wzrostu/wagi. Poproś tatę (będzie bezpieczniej) aby pomógł Ci zmierzyć maxy (wiesz co to jest?) i potem dobieraj ciężar obliczając dany % z tego. Tak to wygląda od strony teoretycznej.

Od strony praktycznej to już się samemu wyczuwa. Ja staram się ćwiczyć zawsze największym możliwym ciężarem którym mogę wykonać zaplanowaną ilość powtórzeń w ostatniej serii.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
maxy to znaczy ile razy wycisne najwiecej na laweczce i na uginanie ramion tak ? Na laweczce 55kg + gryf
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Nie, ciężar maksymalny to 100% Twojej siły. Ciężar maksymalny to ciężar, który dasz radę podnieść tylko JEDEN raz i ani razu więcej dlatego potrzebny jest ktoś do asekuracji przy takich ćwiczeniach jak wyciskanie na ławce płaskiej itd.

Pamiętaj jednak najpierw o DOKŁADNIEJ rozgrzewce.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
Czekam na wiecej wypowiedzi :P:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Sprawa wyglada mniej wiecej tak - mozesz sie przefrorsowac. Ale mozesz tez sie przzeforsowac cwiczac raz w tygodniu. Kluczem jest nie tyle trening co wlasciwa regeneracja. Poczytaj jak prawidlowo sie odzywiac na forum, spij minimum 8 godzin dziennie.

Przy cwiczeniach zwracaj duza uwage na technike. Nawet gdy czujesz, ze dalbys rade wziac wiekszy ciezar, ale zaczynasz sie garbic/bujac to nie zwiekszaj obciazenia.

Jak wybrac obciazenie? Gdy jestes poczatkujacy powinienes wykonywac okolo 12 powtorzen w serii. I to z zapasem (czyli 12 powtorzen, i czujesz, ze jeszcze dalbys rade ze 2, 3). Wlasciwy ciezar to taki, zeby wykonac te 12 powtorzen, zachowujac prawidlowa technike.
Ciezar dobierasz metoda prob i bledow. Zaczynasz od malego. Po jakims czasie bedziesz wiedzial na ile Cie stac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
O, wspomniana metoda praktyczna to właśnie to co opisał Kuro



Zmieniony przez - Gwjazdor w dniu 2007-10-15 21:27:04

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

luknij i pomoz i ocen..:)

Następny temat

Chciałabym zapytać co i jak?...

WHEY premium