SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o rady - wymodelowanie nóżek :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6783

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3239


Witam. Jestem nowa na forum. Wertowałam je parę razy, ale generalnie mam mętlik w głowie dlatego założyłam nowy temat.
Chciałabym poradzić się kogoś, co robić.
Kiedyś miałam sporą nadwagę (77,8 kilo wagi) ale stopniowo zeszłam w dół (około 2 lata) nie stosując diet. Jedynie co, to wprowadziłam w swoje życie aktywność fizyczną, zrezygnowałam całkiem z ukochanych łakoci (mam ogromną słabość do słodyczy) i jadłam regularnie i mniejsze porcje niż wcześniej.
Jedyne co mi zawsze stało i stoi dalej na przeszkodzie to : ogromne zamiłowanie do czekolady, ale gorsze od tego jest po prostu łakomstwo.
Ale wracając do tematu. Figura, waga mi się poprawiły (po świętach do 64,5 kilo przytyłam ale teraz na wiosnę znów jest 62). Ale przede wszystkim odkąd schudłam - zgubiłam biust, mam szczupłe ramiona i przedramiona i widać mi kręgosłup xD.
Moim jedynym jak nadal niedoścignionym marzeniem są zgrabne i szczupłe nogi. I tu pojawia się problem. Mimo spadku wagi, uprawianiu sportu - dalej są masywne :(
Od 6 r życia jeżdzę na nartach, pływam no i po tatusiu ;) mam bardzo rozbudowane łydki. Chciałabym się doradzić jakie ćwiczenia mogłabym stosować, aby je wysmuklić choć troszkę. Nie jestem w stanie stwierdzić ile w nich mięśni ile tłuszczu, ale wydaje mi się , że te pierwsze są całkiem spore. Chodzi mi po prostu o wysmuklenie.
Nie chcę zrzucać więcej wagi 60 kilo mi w zupełności wystarcza (ewentualnie pytanie jak ustabilizować wagę, bo mi się waha w granicach 2,3 kilo).

RESZTA ZDJĘĆ TUTAJ: http://www.sendspace.com/file/a6n2y4

Płeć: Kobieta

Wiek: 20

Waga: 60-63

Wzrost: 174

Obwód klatki: ?

Obwód ramienia: ?

Obwód talii: napewno nie osa ;)

Obwód uda: 54?

Obwód łydki: 39

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie wiem

Aktywność w ciągu dnia: Dużo chodzę i szybko. W zasadzie większość czasu w ruchu na uczelni (prócz siedzenia na zajęciach ;))

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 2x basen (intensywnie), codziennie ćwiczenia na wzmocnienie mieśni:
brzuszki (50), spinanie na palcach (40), przysiady (50), ćwiczenia na wzmocnienie mieśna dwugłowego uda (tył) plus pare ćwiczeń na łydki (nie umiem określić nazwą jedną) i rozciąganie.
Zimą: narty (intensywnie raczej)
Na lato: planowany powrót do codziennych wycieczek rowerowych 25 km.


Odżywianie: Kiedyś (2,5 roku temu jakoś) waga: koło 77-8kg. I jadłam wszystko i dużo za dużo :P i zero aktywności.
Potem stopniowo wprowadzanie aktywności (basen raz w tygodniu), rowerek, bieganie i rezygnacja ze słodyczy. BRAK DIETY :P po prostu mniejsze porcje trochę i się schudło, wolno bo wolno ale cel osiągnięty.
Aktualnie dalej staram się nie jeść słodyczy, ale np. w święta nie jestem sobie w stanie odmówić :) eh
Jak jem?
Śniadanie: dwie (czasem trzy) kromki ciemnego pieczywa z serem (topiony, biały , żółty, wiejski) bez masła/margaryny.Jakieś warzywa. Czasem płatki fitnes z mlekiem.Kawa zbożowa Ricore.
Drugie śniadanie: kanapka z wądliną, serem, warzywka jakieś. Jabłko
Obiad:różnie. Schabowy, kurczak, ziemniaki,mintaj/panga, ryż. Z warzywami.Naprawde różnie:)
Podwieczorek: owoc
Kolacja: dwie kromki Wasa z czymś : wędlina, ser. Grejfrut lub jabłko
Po posiłkach piję czerwoną herbatę. W ciągu dnia wodę mineralną. Nie słodzę.

Unikam bananów, słodyczy, napoi kolorowych, soków (wolę owoc zjeść).
Posiłki w miarę regularnie co 3,4h. Kolacja na 3,4h przed snem.


Cel: poprawa estetyki i proporcji

Ograniczenia żywieniowe: -

Stan zdrowia: Stwierdzony prawdopodobny zespół drażliwego jelita. (czekam jeszcze na konsultację specjalisty).
Niedobór (właściwie BRAK PRAWIE magnezu - wynik badań krwi).
Uraz kolana (naderwane boczne więzadła).
Czasem skurcze na basenie - sporadycznie.


Preferowane formy aktywności fizycznej: Basen, rower, rolki, ćwiczenia w domu.
Ze względu na brak czasu (sporo zajęć i nauki) nie mogę poświęcać bardzo dużo czasu na treningi.


Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Nie.

Stosowane wcześniej diety: Nie stosowałam.

Dziennik i ciągłe dążenie do celu przez góry i doliny -->
Przerwa i powrót [8], nowy start [11]
http://www.sfd.pl/Chce_byc_fitneska!_Powrót_do_dawnej_formy__redukcja.-t950734.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3239
może to nie będzie mieć specjalnego związku ale wieczorem jak się jest po całym dniu chodzenia i wysiłku jest sie lekko opuchniętym. generalnie najbardziej na nogach.
co do wody to może zmieniać sylwetkę i to bardzo. Po stosowaniu kuracji hormonalnych np. źle dobrane tabletki antyk. woda się zatrzymuje w organizmie kilogramy lecą w górę, a ciało wygląda jak opuchnięte. Przykład : moja znajoma w ciągu miesiąca, półtorej jedząc tyle samo co zawsze SPUCHŁA cała jak balon..

Dziennik i ciągłe dążenie do celu przez góry i doliny -->
Przerwa i powrót [8], nowy start [11]
http://www.sfd.pl/Chce_byc_fitneska!_Powrót_do_dawnej_formy__redukcja.-t950734.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
Mi się te nóżki podobają... w sumie nie tylko, ale wszystko co widać na tych zdjęciach
Ale jeśli chcesz je wymodelować to obliques najlepiej by Tobie pomogła - ale ona zdaje się rzadko odwiedza ten dział, większość czasu i energii wykorzystuje w dziale z dziennikami treningowymi, bo jest tam modem.

/btw: dieta, niestety, kiepska. A im jesteś szczuplejsza tym dieta powinna być bliższa ideałowi, jeśli chce się dalej redukować tłuszcz.

Zmieniony przez - Venomik w dniu 2009-04-17 22:42:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3239
Moja dieta to brak diety xD Schudłam z 77 kilo do 62 bez stosowania diet, uniknęłam efektu jo-jo. To dla mnie spory sukces w walce o zgrabną sylwetkę. Gubić na wadze więcej nie chcę, jedynie ustabilizować to, co osiągnęłam i jak pisałam wymodelować nogi.
Zagłębiałam się na forum we wskazówki żywieniowe itd. Ale powiem szczerze : pogubiłam się w tym. Dla mnie to wyglądałoby mniej wiecej tak, że gdybym strikte do wszystkich chciała się stosować, nie myślałabym o niczym innym a o tym jakie produkty moge jeść, co łączyć ile etc ... A ja już i tak wpadłam w mała kalorianą obsesję kiedyś ...
Ale! Pare rad, co do moich nawyków żywieniowych by mi się przydało :)
p.s staram się działać na zasadzie takiej, że gdy pozwolę sobie na 'grzeszki jedzeniowe' potem więcej ćwiczę ... :)

Dziennik i ciągłe dążenie do celu przez góry i doliny -->
Przerwa i powrót [8], nowy start [11]
http://www.sfd.pl/Chce_byc_fitneska!_Powrót_do_dawnej_formy__redukcja.-t950734.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2519 Napisanych postów 5069 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77901
Cześć Koleżanko!
Przedewszystkim chciałbym Ci powiedziec że spokojnie możesz w mini chodzić, wszystko z Twoimi nogami jest okej!
Cwicz nogi bez użycia dodatkowych kilogramów anieżeli Twoje własne. Zbyt wielkie obciążenie ich podczas treningu spowoduje rozwój mięśni a co za tym idzie "masywności".
Nie jestem specjalistą w dziedzinie trening ale z tego co mi wiadomo rower nie zmniejsza nóg, wręcz przeciwnie (informacje z gazety Mens Health :P )
Skaczącą wagą się nie przejmuj ponieważ zależy ona od wielu czynników. Ja waże się zwykle rano naczczo w samych bokserkach, wtedy mam idealny pomiar i porównanie. Jeśli masz drobne łakome grzeszkito .... nie przejmuj się róznież ponieważ wiesz co robisz i wiesz co zrobić żeby nie załapać dodatkowego balastu.
Gratuluje wyniku!
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3239
Wstydzę się włożyć mini, krótkie spodenki etc niestety... Mini i pokazywanie nóg to tylko zabawa dla zgrabnych długonogich ;p ja jedynie mogę się pochwalić długimi nogami ;p zgrabności niestety nie ma xd Za to pan 'brzuchaty łydki' jest za duży :(

Dziennik i ciągłe dążenie do celu przez góry i doliny -->
Przerwa i powrót [8], nowy start [11]
http://www.sfd.pl/Chce_byc_fitneska!_Powrót_do_dawnej_formy__redukcja.-t950734.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 227 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1486
Popieram zdanie kolegów wyżej - nóżki bardzo ładne Pokazuj, pokazuj
Natomiast nie przejmuj się rozrostem mięśni. Nie jest łatwo go zdobyć, a ten ewentualny centymetr zastąpi Ci tłuszcz (mięśnie same w sobie zużywają energię, więc możesz chudnąć jedzac tyle samo).
Ja się do końca nie znam, ale to właśnie ćwiczenia siłowe z odpowiednim obciążeniem modelują sylwetkę.

https://www.sfd.pl/Obliques_[Blog]_Bieg_po_wytrzymalosc-t460411.html
Tutaj masz zdjęcia naszej mistrzyni z działu z dziennikami treningowymi
Nogi ładne i zgrabne, a ćwiczone z bardzo dużym obciążeniem - 72kg.

Kiedyś widząc kobietę z bananem w ustach miałem bardzo kosmate skojarzenia. Dziś martwię się o jej limit węglowodanów
Mój dziennik:
http://www.sfd.pl/Cien_lasu_/Kroczkami_pomalu_az_do_idealu-t471398-s1.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 261 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1259
Moim Zdaniem Masz zgrabniutkie nozki ! ;) spokojnie miniowke czy spodenki krótkie..
nie wstydz sie!!

Rodząc się płakałeś,
A wszyscy wokół się śmiali..
Żyj umierając,
Śmiej się aby nad tobą Płakali!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ja się nie zgadzam. Nogi są za chude i brakuje im trochę mięśnia. Dwugłowy uda pewnie płaski, z przodu wyglądają na bardzo szczupłe - proste, bez kształtu jaki nadaje mięsień. Nie dla mnie taka sylwetka. Ale każdy ma swoje priorytety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3239
Mi nie chodziło o komentowanie czy komuś się podoba sylwetka czy się nie podoba, jak to mówią różni ludzie różne gusta, a podobać się wszystkim to nie mój priorytet :) chcę się podobać sobie. Zdjęcia generalnie są lipnej jakości i nie widać na nich zbyt wiele, nic na to nie poradzę. A i owszem dwugłowy uda dopiero niedawno zaczęłam ćwiczyć także efekty będą za jakiś czas ;) a czterogłowego na tych zdjęciach to z lupą nie zobaczy nikt przez ich jakość heh:). Nad muskulaturą ud pracuję, ale nie jest dla mnie priorytetem. Chodzi mi generalnie o łydki :) Jakieś ćwiczenia..

Dziennik i ciągłe dążenie do celu przez góry i doliny -->
Przerwa i powrót [8], nowy start [11]
http://www.sfd.pl/Chce_byc_fitneska!_Powrót_do_dawnej_formy__redukcja.-t950734.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 442
strasznie ... nogi jak u dziewczynki ! , musisz kobieto na operacje isc , albo sterydy zaczac uzywac *
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3239
i to rozumiem była rada jakie ćwiczenia robić? ;] nie ma to jak poważne podejście do tematu :)

Dziennik i ciągłe dążenie do celu przez góry i doliny -->
Przerwa i powrót [8], nowy start [11]
http://www.sfd.pl/Chce_byc_fitneska!_Powrót_do_dawnej_formy__redukcja.-t950734.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Dieta pomóżcie

Wiecej