SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc w ustaleniu dawkowania suplementacji

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1046

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 454
Witam. Posiadam następujące odżywki: Cell Pump, Mono Vitalmaxa, Białko Revolutions Whey Shake, BCAA Xtra Avtivlaba i Chela MZB Olimpu. Mam do was parę pytań i nadzieję na pomoc;) Trenuję BJJ i MMA 4 razy w tygodniu, siłownia 3x i raz basen. Mój harmonogram wygląda mniej więcej tak:
Poniedziałek: 14-basen, 20.30-SW
Wtorek: 14-siłownia, 20.30-SW
Środa: 20.30-SW
Czwartek: 13-14-siłownia, 20.30-SW
Piątek: 19-SW
Sobota: 13-14-siłownia
Niedziela: Relax;)
5x zaznaczyłem SW, ponieważ jeden dzień z pięciu, w którym nie pojawiam się na sali wypada różnie, najczęściej ze względu na naukę.
Białko stosuję po treningach i czasami w celu uzupełnienia diety(nie często). Z tego co wyczytałem to które posiadam, zawiera 7gr BCAA i 5gr Glutaminy w porcji. Czy może to zastąpić lub zmniejszyć porcję BCAA? Np. na zasadzie BCAA przed treningiem, samo białko po? Na opakowaniu pisze, że 10gr przed i 10 gr po treningu(w 10gr 5gr BCAA i 3,5gr Glutaminy). Shake białkowy powinien więc zastąpić BCAA. Dobrze myślę?
Co do Kreatyny wyczytałem, że proponowane jest takie zestawienie:
DT:
5g mono na czczo
10g CP przed treningiem

DNT:
5g mono na czczo
10g CP po popołudniu.

W moim przypadku nie wiem jak brać w związku z dniami, w których trenuję tylko SW.
Chela MZB wiem, że oczywiście przed snem.

Dieta oczywiście jest. Tak z podstawowych zasad, których się trzymam to staram się być na dodatnim bilansie kcal., jedząc 5-6 posiłków, w czym każdy z przynajmniej ok. 30 gr pełnowartościowego białka. Białko długo wchłanialne przed snem. Węgle: ryż, kasze, płatki owsiane, chleb razowy oraz po treningu carbo albo owoce, wafle ryżowe. Tłuszcze: głównie oliwa, orzechy i siemię.

Od dawna czytuję forum, ale się nie udzielałem. W takiej sytuacji witam wszystkich;)

Dieta oczywiście jest, staram się być na dodatnim bilansie kcal. I jeść w każdym posiłku przynajmniej 30gr pełnowartościowego białka.

Od dawna czytuję forum, ale się nie udzielałem. W takiej sytuacji witam wszystkich;)


Płeć : Mężczyzna

Wiek : 20

Waga : 74

Wzrost : 180

Cel treningowy : masa/siła

Staż treningowy na słowni : ok 6 miesięcy na poważnie, ATC było wcześniej były nieudolne próby:P

Uprawiane inne sporty : BJJ/MMA

Dostęp do sprzętu: ławka płaska, sztanga długa i lekko łamana, sztangietki, drążek. Trening w domu.

Dieta : Dieta oczywiście jest. Tak z podstawowych zasad, których się trzymam to staram się być na dodatnim bilansie kcal., jedząc 5-6 posiłków, w czym każdy z przynajmniej ok. 30 gr pełnowartościowego białka. Białko długo wchłanialne przed snem. Węgle: ryż, kasze, płatki owsiane, chleb razowy oraz po treningu carbo albo owoce, wafle ryżowe. Tłuszcze: głównie oliwa, orzechy i siemię. Czasem się zdarzy taki posiłek jak Kebab, Pizza czy jakiś baton, jednak stosunkowo rzadko.

Przeciwskaznania medyczne : nie ma

Zażywane suplementy : Białko
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12027 Napisanych postów 160405 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234280
Cell Pump, Mono Vitalmaxa,
DT rano 5g mono, przed silka CP
DNT rano 5g mono lub porcja cp

Białko Revolutions Whey Shake
po treningu silowym (warto dodac zrodlo weglowodanow po silce.)

BCAA Xtra Avtivlaba
dalbym 15g przed i po treningu SW

Chela MZB Olimpu
przed snem.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 454
Dzięki. Węglowodany po siłce uzupełniam Carbo, owocami, waflami ryżowymi. Czyli w dni z samymi SW kreatyna tylko rano tak? Rozumiem, że przed wieczornymi treningami darować sobie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12027 Napisanych postów 160405 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234280
tak, tylko rano.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 454
Jeszcze raz dzięki. Tym razem to już ostatnie pytania. W dni nietreningowe ta kreatyna może być na zmianę? SW,kończę późno, po zakończeniu treningu jestem w domu po jakichś 45 minutach. Przed snem z reguły jem chudy twaróg. Samo BCAA wystarczy czy dodawać trochę białka? Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12027 Napisanych postów 160405 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234280
bcaa/bialko+wegle jak najbardziej.
pozniej posiek.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 454
A z tą kreatyną? Na zmianę, czy już trzymać się jednej w nietreningowe? Wiesz na zmianę równo by mi schodziła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12027 Napisanych postów 160405 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234280
trzymaj sie jednej

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 454
Super no to jedziemy! THX
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Thyrotherm + BCAA HI-TEC + ACTIVLAB NITRO CAPS???

Następny temat

phd lean degree ktos stosowal?

WHEY premium