SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o ocenę mojego planu FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1586

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 465
Proszę o ocenę mego planu FBW. Ze względu na problemy z plecami nie wykonuje miedzy innymi martwego ciągu oraz przysiadów ze sztangą

wyciskanie skos dolny 2s
wyciskanie plaska 2s
uginanie ramion ze sztangą podchwytem 3s
uginanie nadgarstkow podchwytem w siadzie 3s
wyciskanie sztangi zza głowy 3s
podciąganie sztangi w opadzie(leżenie na ławce skośnej) 2s
wyciag górny 2s
wznosy z hantlami 1s
wyciskanie francuskie leżąc 3s
wypychanie ciężaru na suwnicy 2s
prostowanie nóg w siadzie 2s
wspięcia na palce 3s
Do tego codziennie 6ka Weider'a

Zamierzam trenować systemem 15-10-5, 3X w tygodniu.
Wcześniej trenowałem na splicie(minimum 4 razy w tygodniu) ponad 2 lata z przerwami z kiepskimi efektami. Mam 23 lata, ważę 95kg, bic 40 cm, klata 114cm
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 465
Sorry za 2 posty pod sobą ale mam pytanie : jak rozplanować cwiczenie na wyciągu górnym ? 15-10-5 troche tutaj nie pasuje, moze bedzie lepiej jezeli tylko te cwiczenie bede robil w powtorzeniach 12-8 po 2 serie ?
Nie wiem jaki ciężar ma stos. By było łatwiej napiszę , że wczesniej (przy innym planie) zwykle robilem 1 serie z rzędem małych i 2 duzych blokow, 2gą trzech dużych bloków, 3cią 4 dużych bloków(ostatnia seria 6 powtórzen) . We wtorek zacząłem pierwszy trening i zrobiłem 2 powtorzenia po 15 serii z rzedem malych i 2 wiekszych bloków. mam nadzieje, ze zlapaliscie ocb :D Jutro zrobie 2 powtorzenia po 10 serii z trzema wiekszymi. Trzeciego dnia moge zrobic te 5 powtorzen z czterema wiekszymi. Potem moze po dluzszym czasie mge dorzucic 1,5 kg ciezar do kazdej serii az bede mogl zwiekszyc o caly bloczek ?
Reszta planu jest ok tylko z tymi plecami trzeba cos zrobic :I
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25954
Kolego duzo musialbym tu zmieniac. Szybciej wyjdzie jak skorzystasz z gotowego planu georga w spisie tematow (zaznaczony w dziale na czerwono) i wrzucisz zaznaczajac z czym moze byc problem podczas wykonywania , czy to z braku sprzetu czy z powodu pgraniczenia co do plecow o ktorych wspominasz.


pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 465
Ze sprzętem nie ma problemu ponieważ ćwiczę na w pełni urządzonej siłowni. Chodzi o moje lekkie skrzywienie kręgosłupa w dolnej jego części. Lekarze zalacali mi ćwiczenia w pozycji siędzącej lub leżacej , zabronili wykowania cwiczen nadwyrężających plecy. Wczesniej plery cwiczylem glownie na wyciagu oraz podciaganie sztangi w opadzie leżąc.

Plan by Georgu:

A
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2s
Plecy:
- Martwy ciąg 2s
- Podciąganie na drążku 2s
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s
/W tym moge wszystko robic oprocz podciagania na drążku. Za mało siły jeszcze mam. Dzisiaj znalazlem miejsce do podciagania i przy 2gim juz bylo cienko. Czy z pomoca partnera lub z podnozkiem podciagania na drążku mają sens?

B
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Military press 2s
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu 2s
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 2s
- Unoszenie z opadu 2s
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s
/Tutaj wiosłowanie ze sztanga odpada, unoszenie tułowia również - zbyt obciążają plecy

W takim razie wydaje mi sie, ze moglbym cwiczyc jednym planem przez cały czas. Gdbym cwiczyl klatke na sztandze latwiej byloby mi obliczyc 80 % CM (tak jak w przypadku barków- wyciska sztangi zza karku) którym bym zaczynał pierwszy trening.
Dodam jeszcze, że moim celem jest nabranie masy miesniowej z jednoczesnym spalaniem tkanki tluszczowej. Do tego dochodza minimum 3 X aeroby w tygodniu plus 2,3 x godzinny trenig z workiem bokserskim.
Dzisiaj koncze roztrenowanie i jutro już bym chcial zacząć trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25954
Mozesz jechac jednym planem . Tylko wtedy ciezkie podstawowe zlozone cwiczenia wiec skladac jeden porzadny zestaw?A i jeszcze jedno MC mozesz wykonywac?


pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 465
Mc raczej nie za bardzo moge wykonywac. Obstaje przy ciezkich zlozonych cwiczeniach. czy moglbym jeszcze na koniec treningu (dodatkowo albo jako jego część)robic podciagania z podporka by nabrac sily w tym cwiczeniu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25954
Jak nie odpisuje a zaczalem radzic dopominac sie to napewno dokoncze . Rob podciaganie to ktore masz umieszczone w planie wlasnie z podporka lub pomoca kolegi. To w zupelnosci wystarczy zeby za jakis czas ilosc tych podciagniec znaczaco wzroslo. Teraz co do samego planu , chcesz jeden zestaw tak?


pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 465
Tak, jeden zestaw mi wystarcza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25954
B
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Military press 2s
Tricepsy:
- Wyciskanie francuskie 2s
Plecy:
- Podciaganie na drazku szeroko badz wioslowanie sztanga, oba wyjscia beda okej 2s
- Unoszenie z opadu 2s / tylko co tutaj? unoszenie bez obciazenia da rade robic?
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

Ja polecam cos takiego tylko odpisz co z tymi plecami.


pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 465
Czy nie moglbym cwiczyc nóg na suwnicy zamiast przysiadow?

Wioslowanie odpada.Unoszenie z opadu tez nie za bardzo- bo to jakby pewna forma martwego ciagu, ale hmm bez ciezaru moge sprobowac. Wczesniej robilem troche te cwiczenie to po treningu mnie pecy bolaly. Moze jakims innym moge zastapic ?

Jak rozlozyc podciaganie na drazku - ile powt na jakie dni ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25954
Siady to filar treningu i nie mozna ich wyrzucac na rzecz maszyn. W takim razie zamiast wiosla drazek szeroko max powtorzen z podporka i przykladaj sie do fazy negatywnej cwiczenia. Jesli poczujesz sie mocniejszy podczas cwiczen z pomoca podporki/pomocy kolegi rob sam.


pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 465
Ok, dzięki. Na nogi w takim razie trochę zaniżę ciężary i bardziej skupię sie na technice. Wiesz, chciałbym mieć bardziej szczupłe nogi (nie chcę mieć je napakowane) by był bardziej symetryczne względem tułowia. Może same nogi ćwiczyć trochę inaczej, z większą ilościa powtórzeń , jak na rzeźbę ?

Drążek - max powtorzeń- czyli na każdym treningu mam robić powtórzenia aż do załamania, tzn do momentu gdy już nie będę mógł sie podnieść ?

Unoszenie tułowia- też mam robić do oporu ? Mam rozplanować tak by z każdym treningiem robić je aż mi sił zabraknie czy też może je jakoś rozplanować- co trening zwiększać liczbę powtorzeń (jeżeli tak to do ilu max mam dojść )?

Zostały jescze kaptury, łydki oraz przedramiona- ich chyba nie będę opuszczał ?

3m się i dzieki za pomoc .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aeroby

Następny temat

Początek

Wiecej