SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o ocenę dietki!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4422

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam chciałbym się dowiedzieć czy dieta jaką stosuje (na masę) jest ok. Jeśli są jakieś uchybienia proszę o pomoc i o naniesienie poprawek! Dietka jest na 4 dni, piątego dnia rozpoczynam cykl od nowa (I dzień). Czekam na opinie i pozdrawiam!
PS: Godziny posiłków są uzależnione od szkoły i treningu kiedy przypada! Nie jestem w stanie napisać dokładnych godzin kiedy jaki posiłek jem. Staram sie robić przerwy między jednym posiłkiem a drugim 2-3 godziny. Oczywiste jest że po treningu musi wypaść dość obszrny posiłek by się zregenerować. Mam 20 lat, 185cm, 77 kg, próg kaloryczny ok. 3100 kcal, B=240g/doba, T=71g/doba, W=400g/doba



I DZIEŃ:
I Śniadanie
Mleko zaw. 1,5 % tłuszczu 1 szkl.
Płatki kukurydziane 6 łyżek
Pieczywo tostowe 4 kromki
Herbata, napar bez cukru 1 szkl.
Cukier
Szynka z piersi indyka kurczaka 2 plastry grube

II Śniadanie
Jogurt 1,5% tłuszczu 330g
Płatki owsiane
Banan 2x


I Posiłek
Mięso z piersi indyka b/skóry 150g
Szpinak 100g
Ryż biały 100g
Sok pomidorowy 1 szkl.
Oliwa z oliwek 1 łyżka

II Posiłek
Banan 1x
Jabłko 1x



I Kolacja
Pieczywo tostowe 4 kromki
Pomidor 1 sztuka
Marchew 1 sztuka
Kiełbasa kabanosy 2 sztuki
Sos KECZUP 1 łyżka

II Kolacja
3 gotowane białka jaj

Dostarczone wartości odżywcze :

B [g] 234 / 240
T [g] 77 / 71
W [g] 470 / 400

II DZIEŃ:
I Śniadanie
Płatki owsiane 2 łyżki
Mleko zaw. 1,5 % tłuszczu szklanka
Ser twarogowy półtłusty 4 łyżki
Cukier
Kajzerki 2 x
Herbata, napar bez cukru

II Śniadanie
Pieczywo tostowe 4kromki
Ser Gouda 2 plastry grube
Maślanka 0,5 % tłuszczu 2 szklanki

I Posiłek
Kapusta czerwona 100g
Ziemniaki 3 średnie sztuki
Mięso z piersi kurczaka b/skóry 150g
Sok marchwiowy szkl.
Oliwa z oliwek 3 łyżeczki

II Posiłek
Jabłko 1x
Banan 1x
Jogurt 1,5% tłuszczu 330g

I Kolacja
Mięso z piersi kurczaka b/skóry 150g
Frytki smażone 100g
Kalafior 100g
Cukier
Herbata, napar bez cukru

II Kolacja
Białko jaja kurzego z 3 jaj

Dostarczone wartości odżywcze :

B [g] 258 / 240
T [g] 76/ 71
W [g] 456/ 400

III DZIEŃ:
I Śniadanie
Płatki owsiane 2 łyżki
Mleko zaw. 1,5 % tłuszczu
Herbata, napar bez cukru
Cukier
Pieczywo tostowe 4 kromki
Nutella 2 łyżki

II Śniadanie
Jaja kurze całe 2 szt.
Pieczywo tostowe 4 kromki
Szynka z piersi indyka kurczaka 2 plastry grube

I Posiłek
Mintaj świeży 150g
Ryż biały 100g
Marchew 100g
Sok Kubuś butelka 0,33L

II Posiłek
Makaron czterojajeczny 350g
Wieprzowina łopatka 150g
Groszek zielony 20g

I Kolacja
Jajecznica z 3 jaj

Dostarczone wartości odżywcze :

B [g] 221 / 240
T [g] 84/ 71
W [g] 403/ 400

IV DZIEŃ:
I Śniadanie
Płatki owsiane 2 łyżki
Mleko zaw. 1,5 % tłuszczu szklanka
Ser twarogowy półtłusty 4 łyżki
Cukier
Kajzerki 2 x
Herbata, napar bez cukru

II Śniadanie
Jaja kurze całe 2 szt.
Pieczywo tostowe 4 kromki
Szynka z piersi indyka kurczaka 2 plastry grube
Herbata z cukrem


I Posiłek
Makaron czterojajeczny 350g
Wieprzowina łopatka ok.. 100g
Groszek zielony ok. 20g
Sok marchwiowo-jabłk-pomerańcz.

II Posiłek
Wołowina rostbef ok. 150g
Ziemniaki 3 średnie sztuki
Kubuś butelka
Kapusta kwaszona 100 g

I Kolacja
Jogurt 1,5% tłuszczu 330g
Banan 1 x

Dostarczone wartości odżywcze :

B [g] 275 / 240
T [g] 72 / 71
W [g] 444 / 400

UWAGA!!! Dodatkowo do diety stosuje białka serwatki Extensora (2-3 razy dziennie w tym jedna porcja przed snem).
Czekam na opinie i pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Proszę o pomoc i napisanie czy powyższa dieta nadaje się do budowania masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sorki czy ktoś jest w ogóle w stanie odpisać mi? Bardzo mi zależy by zapoznać się z opinią eksperta lub specjalisty! Proszę o odp.!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 762
jestes wysoki wiec powinienes duzo jeśc, zanim sam napiszesz sobie dietę powinienes najpierw ustalic poziom kalorii utrzymujący wage ciała a nastepnie do tego poziomu dodac +20% lub 500-800kcal, poziom kalorii na utrzymanie wagi ciała powinienes jesc w niedziele i sobotę a przez reszte dni powyzej tego poziomu czyli cos a la zig-zag, załozmy ze juz to mamy ustalone, teraz musisz sam ocenic czy twój organizm ma dobrą czy fatalna wrazliwosc na insulinę, dlatego ze od tego bedzie zalezał udział weglowodanów w diecie nawet jesli jesz je w momencie kiedy organizm posiada największą wrazliwosc na insulinę czyli rano po nocy i po treningu, o tej porze powinienes zjesc wiekszosc swoich węgli a reszta, to białko wiecej tłuszczu i duzo błonnika, jesli jestes super wrazliwy na insulinę to proporcja wegli może sięgac 60% jesli jestes srednio wrazliwy to powinno wystarczyc 33% czyli cos a la dieta izokaloryczna jak masz fatalna wrazliwosc i magazynujesz węgle na sam widok w postaci tłuszczu czyli masz tendencje do tycia to niestety dieta tłuszczowa z ładowaniem węgli raz lub dwa razy w tygodniu, osobiscie moge ci doradzic izokaloryczną jako wyjsciową dietę ze względu na to ze diety o zawartości tłuszczu ponizej 30% nie są zalecane dla optymalnego poziomu testosteronu we własnym organizmie jesli oczywiscie nie wspomagasz sie chemia, udział białka 30% to max, udział poszczególnych białek to: serwatka 30%, białko jajka 25%, caseina 20%, mieso i ryba 20% i białko z warzyw 5%, z tłuszczu wybieraj te które zawierają kwasy Omega3,omega9,a unikaj omega6, wybierz takie produktu które słuzą twojej przemiane materii i nie zalegają długo w przewodzie pokarmowym, wieczorem powinienes zjesc takie rzeczy które są najdłuzej trawione czyli mieso, tłuszcz i duzo błonnika w koncu przed toba cała noc bez jedzenia unikaj o tej porze odzywek które zalecają nasze gwiazdy kulturystyki jak Strzelinski poniewaz są szybko trawione i sprawiaja ze za godzine bedziesz głodny, moge ci podsunąc propozycje sniadania które jest najwazniejszy posiłkiem w ciagu dnia: 5 białek, 150gram piers surowa kury i 150 gram ryz brązowy wazony przed ugotowaniem,do tego dobry preparat witam-mineral ja polecam supradyn i multimineral - multipowera, poza tym najlepiej by było jak byśmy ułozyli diete dla ciebie razem

"od insuliny zalezy ile zbudujesz mieśni i ile stracisz tłuszczu"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Zjedź z białkiem do 160 a ubytek kalorii zastąp węglowodanami.

Dorzuć łyżkę oliwy z oliwek do ostatniego posiłku po czym dopiero godzinę po zjedzeniu połóż się spać

W pozostałych postaraj się trochę ograniczyć tłuszcze nasycone a zwiększyć zawartośc zdrowych (5g - łyżeczka oliwy z oliwek).

Poziom kalorii wygląda na ok, ewentualnie możesz dodać 200-300kcal z węglowodanów jeżeli nie będziesz przybywał na masie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za cenne uwagi! Nareszcie ktoś odpisał! Jestem mile zaskoczony że tak mało błędów było w mojej diecie. Gdybym mógł dałbym Wam soga, ale niestety nie wykupiłem nic ze sklepu sfd... Może czas to zmienić? Tak czy owak jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 314 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13291
kurcze stary nie obraz sie - doete masz ok, moze jak na twoja sylwetke troszke mniej bialka a wiecej wegli ale ja bym chyba z glodu zdechl)
moja dieta przy twojej jest kiepska bo jestem po prostu lakomczuch i nie moge sobie z tym poradzic, na szczescie nie mam zbyt wiele tluszczyku
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

platki kukurydziane

Następny temat

>> OCEŃCIE MOJĄ DIETKE <<

WHEY premium