SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o kilka porad

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 949

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75
Witam.

Od miesiąca zacząłem ćwiczyć. Z góry zaznaczam, że jestem hard ekto, czyli piekielnie trudno u mnie ze zdobywaniem masy.

Podjąłem się diety, w skład której wchodzi 7 posiłków (w tym gainery)

Możecie to uznać za mało rozsądne, ale od początku jadę na kredce (monohydrant od Amixa}. Dawkowanie łyżeczka co dwa dni przed treningiem.

Unikam słodkość, oraz alkoholu. Moje pytanie brzmi następująco:

Czy kierować się dalej obecnym treningiem obwodowym, czy może przejść na trening poszczególnych partii mięśni w różnych dniach?

Póki co jadę po 3/4 obwody z mieszanką trudności z łatwością :https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html#post0

Kolejne pytanie moje dotyczy efektów, gdyż moje ego i zapał powoli gaśnie. Po miesiąu odczułem tylko delikatny skok sily i naprężenia mięśni, ale raczej efekty wizualne są mizerne. Nie wiem jak z wagą, bo się nie ważę.

176 wzrostu 61 kg wagi.

Ps. ćwiczę:

Poniedzialek
Sroda
Piatek

Zmieniony przez - Scareshow w dniu 2013-02-06 19:08:58
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Ankieta.

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75
Nie bardzo rozumiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html 

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 17

Waga : 61

Wzrost : 176

Cel treningowy : Poprawa sylwetki, przybycie czystej masy mięśniowej

Staż treningowy na siłowni : 25 dni

Uprawiane inne sporty : -

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Full osprzęt

Dieta : 7 posiłków dziennie, w tym 3/4 gainery. Deita dużo węgli + 2g białka / kg masy ciała. Unikam słodyczy, alkoholu etc.

Przeciwskazania medyczne : Raczej żadnych

Zażywane suplementy : 1. Gainer FitMax MASS ACTIVE
2. GAINER GAIN BOLIC 6000 - po treningu.
3. Kreatyna: monohydrant AMIX
4. Witaminy VITA-MIN multiple sport


Ostatnio przerabiany plan:

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html#post0  3/4 obwody wersja trudniejsza zmieszana z łatwiejszą


Zmieniony przez - Scareshow w dniu 2013-02-07 12:17:25

Zmieniony przez - Scareshow w dniu 2013-02-07 12:18:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
"7 posiłków dziennie, w tym 3/4 gainery"

Gainery są SUPLEMENTAMI diety, nie ich podstawą. Musisz przebudować swoją dietę.

"dużo węgli"

Złożonych oczywiście? Inaczej się zalejesz. Pamiętaj o tłuszczach.

Kreatyna na początku jest niepotrzebna.

Trening jaki przedstawiłeś nie rozumiem. Weź prosty FBW (Etap 3) z tego https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html 

Bo masz przyrządy, co nie?

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Popraw dietę,bo na takiej ilości węgli,nie do końca dobrej jakości zalejesz się tłuszczem i rozwalisz metabolizm.W efekcie przybywała ci będzie jedynie masa tłuszczowa.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75
Przecież Gainery maja za zadanie zastąpić mi posiłki, gdy nie mam czasu na przyrządzenie innych - i tak właśnie robię. Jeżeli chodzi o tłuszcz - to mi to raczej nie grozi, gdyż tak jak już wspominałem JESTEM EKTO.
Chce tylko o poradę co do ćwiczeń, bo słyszałem że obwodówki nie są dla EKTO, gdyż szybko spalam masę jaką nabędę. Wiec pytam się, które z nich będą lepszymi?

Tzn. Chcesz powiedzieć, ze w gainerach węgle są złej jakości? Bo innych, prócz z ryżu, kaszy oraz makaronów nie pozyskuje.

Zmieniony przez - Scareshow w dniu 2013-02-07 14:05:45

Zmieniony przez - Scareshow w dniu 2013-02-07 14:08:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Gainer ci posiłku nie zastąpi.To źródło samych cukrów,nie najlepszej jakości.Nikomu bym nie polecił,no chyba że jako pasze dla świń

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75
No to już nie rozumiem, raz mówicie że gainery są wskazane dla osób z moim metabolizmem, a teraz twierdzicie że są to mało wartościowe węglę, gdyż to cukry. Na opakowaniu piszę, w jednej porcji znajduje sie 80% węgli, z czego 30% to cukry. Wobec tego ta reszta też jest zła?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Dobre odżywianie to podstawa.

Odżywkę możesz wypić 1 maks. 2 razy dziennie w celu uzupełnienia ilości węgli(których de facto nie potrzebujesz aż tak wiele).
Ale nie rozumiem po co dokupować gainer'y,skoro węglowodany są tanie i łatwo dostępne.Następnym razem celuj w białko,którego u większości osób brakuje.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobra Dieta+Dobry Trening i 0 efektów:-(

Następny temat

Spalanie tłuszczu i mięśni

WHEY premium