SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Prostujemy swoje plecy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 246397

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 948 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3552
no tak :) niezauwazyłem. w moim przypadku pomozesz:)
napisał(a)
apokalipsa NUTRIFARM Moderator
Ekspert
Szacuny 327 Napisanych postów 37223 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 124808
ale w czym mogę ci pomóc- nie jestem spacjaliztą w tej dziedzinie i nie będe brał sie za medyczny punkt widzenia, szczególnie na odległoś.

w ktorymś z postów odpowiada na pytania rehabilitant -przynajmniej tak sie okresla- więc tak 'wyluszcz" cała sprawe dokladnie i definitywnie, aby już nie było tego typu pytan ani tematów z twojej strony.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 286
Słuchajcie, to jak to jest z tym zwisem? Zdrowe to czy nie - w innym poście jeden z moderatorów (zielony kolor) napisał, że to mit...
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1
Witam,
Mam stwierdzoną pogłębioną lordozę z poziomym ustawieniem kości krzyżowej - tyle z opisu zdjęcia RTG.
Kilka pytań w związku z powyższym:
Czy ta skolioza jest do "regulacji"? Czy można za pomocą jakiś ćwiczeń doprowadzić do poprawienia/wzmocnienia układu lędźwiowego?

Ogólnie jestem osoba w miarę wysportowaną, jeżdżę na rowerze (jak za dużo to odczuwam bóle w odcinku lędźwiowym - pewnie w związku z lordozą), rolkach, góry, jaskinie itp. Ale wystarczy jakiś "niepewny" ruch i potem dupa z wyprostowaniem się czy pochylaniem. Mam wrażenie, że to przez brak źle rozwinięte mięśnie. Zalecili mi abym wzmocnił mięśnie grzbietu - kurczę ale o brzuchu nic nie mówili, a wyczytałem we wcześniejszych komentarzach iż powinienm wzmocnić również partie brzucha.
Proszę o komentarz
Dziękuję

In margo mundi...

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2666
można wzmocnić mięśnie tzw. prostowniki kręgosłupa poszukaj sobie ćwiczeń na www.kulturystyka.pl/atlas w plecach będzie, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie. chyba to ci tej lordozy nie wyleczy ale zaznaczam że się nie znam;p u mnie lekarz też stwierdził skoliozę idę odebrać zdjęcia jutro i będę wiedział co i jak to może coś napisze.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 247 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1472
Witama ! Mam pytanie dotyczace twojego postu o prostowaniu plecow... czy chodzac na silownie w wieku 16 lat cwiczac a6w na brzuch i na plecy : wioslowanie,sciaganie drazka wciagu gornego do karku,sciaganie drazka wciagu gornego do klatki poprawiam czy pogarszam swoja wade kregoslupa?? ps teraz zaniedlugo bede zmienial trening bo a6w zaniedlugo juz skoncze i zmienie na abs2 a na plecy dam podciaganie zamiast scigania drazka do karku i klaty...Prosze o odp...
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 247 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1472
a i jeszcze chcialem dodac ze mam zamiar dodac po kazdym treningu na silowni te zwisy na drazku...moge rowniez cos z kregoslupem robic w domu... jestem otwarty na wasze sugestie
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2
Witam, ja mam podobny problem, mianowicie chodzi mi o to że kiedyś pracowałem jako dostawca no i oczywiście dziennie musiałem przenosić wiele rzeczy, co bardzo skupiło się na moich plecach, najpierw delikatny bol w okolicach nerek, pozniej przerodzili sie to w okropny bol po prawej stronie pleców mniejwiecej na srodku. Z czasem z plecówm przeniosło mi sie to na klatke piersiowa i powodowało utrudniony oddech, w czasie ataków przeważnie w nocy jechałem do szpitala i tam dawali mi kroplówke i nic po za tym. Ten ból co jakiś czas odnawia mi się i utrudnia normalne funkcjonowanie mimo młodego wieku, Czy ktoś wie czy ćwiczenia wzmacnaijące mięśnie pleców pomogą na te bóle?? Kiedyś wyczytałem jak pewien sportowiec miał problem z plecami i nie mógł normalnie funkcjonować, ale po codziennych ćwiczeniach dało mu to efekt i już nie ma tych problemów. Jeżeli ktoś wie czy taka forma leczenia jest jak najbardziej wskazana czy też nie niech odpowie. Z góry dziękuję
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5
Jestem nowy na forum, ale mam takie pytanie..
bo chciał bym wyprostować sobie plecy a mam skonczone 18 lat
i nie wiem co zrobić by tyle nie placić za operacja czy za pobyt w szpitalu dlatego mam nadzieje ze ktos z was mi pomoże moze da mi
jakieś namiary co mam zrobić z tym mam skolioze i garba styłu pleców po prawej stronie nie wiem jak to sie nazywa dokladnie....

Pozdrawiam i czekam na pomoc...
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 61
Witam mam skolioze II stopnia czy wykonywanie cwiczen na plecy pomoze czy jeszcze bardziej zaszkodzi moim plecom(bylem u paru "specjalistow" i każdy mowi co innego)?Jezeli tak to uda ja sie w pelni wyprostowac czy tylko troche?Ktos wspominal cos o operacjach mozecie to rozwinac?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening korygujący - dodatek

Następny temat

Mój trening

Przeziębienie - objawy, zapobieganie, leczenie Przeziębienie - objawy, zapobieganie, leczenie Żony Mr. Olympia Żony Mr. Olympia Jaka jest najlepsza odżywka na masę? Jaka jest najlepsza odżywka na masę? Dlaczego warto używać soli? Dlaczego warto używać soli? Trenuj jak profesjonalny kulturysta! Trenuj jak profesjonalny kulturysta! Krzysztof Piekarz na wakacjach Krzysztof Piekarz na wakacjach Powtórzenia oszukane Powtórzenia oszukane Fałdomierz - zmierz swój poziom tłuszczu Fałdomierz - zmierz swój poziom tłuszczu