SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prolaktyna, estriadol i?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2427

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 76
Witam,

Wybieram się w końcu na badania. Powód? Od ok 2lat mam słabe libido (zaczęlo się po tym jak zszedłem z cięzkich treningów) , a gdy ścisnę sutki - leci mi mleko :o . Obecnie mam 23 lata. Pamiętam, że jak miałem jakieś 14-15 lat to miałem powiększone gruczoły piersiowe. Ale jak to rodzinny lekarz powiedział: samo przejdzie. No fakt zrobiły się mniejsze, ale wg mnie i tak mam za duże suty, ale jak u większości - gdy jest mi zimno przybierają normalne rozmiary. Robiłem usg, to babka mówiła że to tylko tłuszcz, zero gino. Ale jakoś była sceptycznie do tego nastawiona, bo powiedziałem, że chcę się ciąć na gino, więc średnio jej ufam. Także teraz już nie wiem czy to lipo/gino. Mam wrażenie, że mam na klacie i biodrach za dużo fatu, podczas gdy na reszcie ciała jest spoko. Niebawem idę do lekarza rodzinnego prosić o badania hormonów. Chcę zrobić:
Estriadol
Progesteron
Prolaktyne
Testosteron

Dodam, że nigdy nie brałem żadnych sterydów. Co wg Was powinienem jeszcze zbadać? Ostatni raz na siłowni byłem wczoraj i robiłem tylko godzinę aerobów i brzuch. Czy jutro mogę spokojnie robić badania, czy trochę odczekać? Chodzi mi o to, aby wyniki były wiarygodne.
Proszę o odpowiedzi osób znających się na rzeczy. Z góry dzięki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 91
Cześć,
Mam ten sam problem prolaktyna za wysoka,spore gino.Przez ostatnie kilka miesięcy przytyłem kilka kg,cały czas jestem zmęczony a przy ćwiczeniach boli mnie głowa.W piątek idę do lekarza rodzinnego po skierowanie do endrokrynologa.

Zmieniony przez - astro11111 w dniu 2015-03-02 21:08:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21749 Napisanych postów 71306 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575848
Lek med POZ nie wypisze Tobie tych badań. Tylko lek med spec do którego możesz dostać skierowanie.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 60
Z Twoim problemem najlepiej będzie udać się do endokrynologa. Będziesz potrzebował do niego skierowanie od lekarza rodzinnego.

Hiperprolaktynemia to poważna sprawa, dlatego najlepiej jak diagnostyką zajmie się specjalista.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 76
Jest tak jak mowicie. Od rodzinnego dostałem na morfologie, OB, bilirubinę, glukozę, ASPAT, ALAT i badanie moczu + skierowanie do endokrynologa z dopiskiem "Ginekomastia, wyciek z sutka prawego".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 76
Sprawa więc wygląda następująco. Idę na własny koszt zrobić badania prolaktyny, estriadolu (to to samo co estrogen?), progesteronu i testosteronu. Czy coś do tego dorzucić? Jakiś odstęp od ostatniego wysiłku fizycznego jest konieczny przy badaniu tych hormonów? Tak jak wcześniej pisałem, zależy mi na miarodajnych wynikach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21749 Napisanych postów 71306 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575848
Wyniki wykonaj z rana na czczo pomiędzy 7.00-10.00.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 76
A więc wracam do tematu, bo jestem po badaniach i moje podejrzenia się potwierdziły. Zaznaczam jeszcze raz, że nigdy nie waliłem koksu. Oto wyniki:
Estriadol - 10,01 pg/ml [7,63 - 42,6]
Progesteron - 1,07 ng/ml [0,2 - 1,4]
Prolaktyna - 46,27 ng/ml [4,04 - 15,2]
Testosteron - 6,11 ng/ml [2,80 - 8,80]

Co o tym sądzicie? Norma górna przekroczona trzykrotnie. Może ktoś poleca jakiegoś dobrego endokrynologa w WWA?

???

Zmieniony przez - teleqin w dniu 2015-02-25 12:59:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 76
Ktoś coś podpowie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 357 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15996
Może w internecie znajdź jakiegoś lekarza. Sprawa wygląda poważnie endokrynolog być może przepisze coś na zbicie prolaktyny. Konieczne może być wycięcie gruczołów oraz zbadanie przysadki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 19 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 282
Cześć, miałem podobną sytuacje, tyle że prolaktyna była około 21 do tego gino w lewym cycku. Też brak libido, senność. Pierwsze co to zapisz się do dobrego endokrynologa, ja mam stwierdzoną hiperprolaktynemie, biorę tabletki Norprolac, kosztują dosyć dużo ale nie mam po nich skutków ubocznych, na początku dostałem Bromergon, tani syf i czułem się tragicznie. Teraz czekam na operację gino na NFZ. Ogólnie jak biorę tabletki to czuję się dobrze ale tak jak pisali ludzie nie wolno lekceważyć bo taki poziom prolaktyny może mieć różne podłoże, dlatego nie szukaj lekarstwa w necie, tylko idź do lekarza. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 76
Ja nie szukam lekarstwa w necie, tylko jak to na forum - chcę aby wypowiedział się ktoś, kogo dotknął podobny problem, albo ma jakąś wiedzę na ten temat i mógłby podzielić się swoim doświadczeniem.

Zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania, które zawężą obszar poszukiwania przyczyn tak wysokiej prolaktyny?

Zmieniony przez - teleqin w dniu 2015-03-02 14:47:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ginekomastia?

Następny temat

Klatka lejkowata?

WHEY premium