SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z tyciem + gainer

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1528

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 160
Witam,

Mam problem z tyciem od kiedy pamiętam.
Ostatnimi czasy staram się spożywać dużo obfitych posiłków - do 5 dziennie - staram się też dużo wypoczywać i jeść wieczorami (wiem że to nie zdrowo).
Dodam, że spożywam gainerka Dynamitize Nutrition Super Mass Gainer.

Mam 175 cm wzrostu i moja waga sie chwieje jedynie w granicach 60-61,5kg.

Proszę o jakas rade, dietę cokolwiek.


Za wszelka pomoc z serdecznie dziękuje.

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
rozpisz co jesz, zobacyzmy te obfite posiłki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 160
Generalnie jestem poczatkujacy jesli chodzi o diety, cwiczenie. Opieram się na domowych posilkach na zasadzie co jest w lodowce i co najbardziej tuczace - co jest dla osob bardziej zaawansowanych w ktorych obecnosc na forum nie watpie pewnie smieszne.

Zapewne posilki, ktore spozywam sa zbyt malo kaloryczne, lub nie do konca wlasciwe dania spozywam.

Sniadanie - staram sobie robic salatki na zasadzie kluski + miesko + ser bialy + warzywka
Pomiedzy Sniadaniem a obiadem staram sie przekasic cokolwiek na sile, mimo poczucia sytosci - czy to tosty, czy jakies miesko.
Obiadek typowo domowy - dwie duze piersi z kurczaka, ryz, surowka.
Pozniej Gainerek, Kolacje staram sie spożyć jak najbardziej miesna, i ostatnie danie, a raczej przekaska przed snem, pare kanapek z mieskiem.

Wiem wiem, to jest typowo nie profesionalna dieta ale po prostu sam nie jestem w stanie obmyslec odpowiedniej diety, dlatego zwracam sie do Was.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13022
Radziłbym spożywać 2600kcal przy twojej wadze
150g białka czyli jakieś 2.5g na kg masy ciała.
60g tłuszczy czyli 1g na kg masy ciała.
360g węgli czyli 6g na kg masy ciała.

Ostatni posiłek radziłbym twaróg, tak ze 150g do tego jakieś zdrowe tłuszcze - 10g.
Dobra, i teraz w posiłach 1-5 musisz mieć około 24g białka, 10g tłuszczy i 70-75g węgli.
Co będziesz jadł to już twoja sprawa, jeden woli to drugi tamto.
Ja Ci mogę jedynie podać przykładowe posiłki, np.
4-5 białek jaj, 2 żółtka i 90g płatków owsianych
100g makaronu, 100g piersi z kurczaka a do tego łyżka oliwy z oliwek.

Także pamiętaj o tych wartościach - 24 g białka, 10g tłuszczy i 70-75g węgli w każdym posiłku oprócz ostatniego w którym jedz 150g twarogu i 10g zdrowych tłuszczy, czyli będzie to np 15g-20g orzechów włoskich.
A co do tego gainera, pewnie usłyszałeś od kolegów że to jakiś magiczny proszek po którym przytyjesz, musze Cię rozczarować, gainery to nic dobrego, jeśli będziesz przestrzegał tego co wyżej napisałem to odpuść sobie gainera, nie jest do niczego potrzebny.
Nie ma sensu też na początku przejmować się takimi rzeczami jak indeks glikemiczny według mnie, może jak poćwiczysz jakiś czas, zbudujesz jakieś podstawy i będziesz chciał więcej to wtedy należałoby zwracać uwagi na takie szczegóły, ale na razie nie trzeba.
Zmieniony przez - Narrator10 w dniu 2011-07-14 14:59:59

Zmieniony przez - Narrator10 w dniu 2011-07-14 15:02:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 160
Super, dziękuje Ci serdecznie :) Dam znać jak rezultat, a napewno będzie super.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13022
Jeśli ustalisz już posiłki to napisz tutaj, sprawdzimy czy wszystko jest ok.
I zapomniałem jeszcze napisać o przerwach pomiędzy posiłkami, mają to być od 2 do 4 godzinne przerwy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 160
Właśnie sobie tak analizuje, przegladam lodówkę i nie ukrywam, że jajka, jajecznica, produkty mlecze bardzo lubię.

Miałbyś może jeszcze jakieś propozycje odnośnie dań, które mógłbym dziennie spożywać - oczywiście w odpowiednim zestawieniu g białka, tłuszczy czy węglowodanów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
zobacz do działu kuchnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
odpowiednio dobierać sam sobie musisz i oczywiście manipulować każdym z przepisów zmieniając odpowiednio proporcje

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13022
Podam Ci to co ja przeważnie jem będąc na diecie.

Węgle to jedynie makaron ryż i płatki owsiane
Białka - pierś z kurczaka, twaróg, jajka, ryby, możesz sobie też kupić jakąś dobrą odżywkę białkową
Tłuszcze - żółtka jaj, oliwa z oliwek i orzechy włoskie.

Złącz sobie te produkty jak Ci pasuje i rośnij.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Warzywa

Następny temat

Dieta na mase a tendencja do tycia

WHEY premium