SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z siłą

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 863

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 122
Wiek : 23
Waga : 95
Wzrost : 187
Staż treningowy: 3lata
Obwód pasa
Obwód klaty:
Obwód uda:
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często):4 x siłownia plus 2x treningi mma
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : brak
Stan zdrowia: w pełni zdrowy
Preferowane formy aktywności fizycznej:
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :białko, beta alanina bcaa
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: dieta od miesiąca
Możliwosci finansowe:są
Cel/problem/opis:
Witam
Mam problem z siłą na siłowni i niewiem czego to może być wina.Na początku czyli październik i listopad były ciągle postępy, dorzucane ciągle ciężary,przyszedł grudzień gdzie wziąłem się za rygorystyczna dietę i z treningu na trening zrzucam bo nie daje rady. Niewiem czy to przez dietę ale z kolegą którym ćwiczę ma podobnie chociaż nie tak duże spadki jak u mnie. Od października robię planem treningowym siła /push /pull/ legs. Ćwiczenia ciągle robię takie same i tu też niewiem czy to jest dobre. W poprzedni tydzień zrobiłem tydzień przerwy myśląc że może to przetrenowanie i zamiast w tym tyg zwiększac znów musiałem zmniejszyć... Plan Wygląda tak ;Poniedziałek – Trening siłowy
1. Klata: Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej. 4 serie po 3-5 powtórzeń z prawie maksymalnym ciężarem. 90% maks. Przykładowo wyciskam max 100 to biore 90 i podnoszę 3-5 razy może być z pomocą kolegi. Tak samo w pozostałych ćwiczeniach
2. Plecy: Wiosłowanie sztangą podchwytem w opadzie tułowia 4 serie po 3-5 powtórzeń
3. Barki: Wyciskanie żołnierskie sztangi. 4 serie po 3-5 powtórzeń.
4. Biceps: Uginanie ramion ze sztangą prostą lub łamaną 4 serie po 3-5 powtórzeń.
5. Triceps: Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej w wąskim uchwycie 4 serie po 3-5 powtórzeń
Wtorek – Nogi siłowo
1. Przysiady ze sztangą 5 serii po 3-5 powtórzeń. Ciężar oporowo.
2. Ćwiczenie dodatkowe: „Dzień dobry” 3 serie po 6-8 powtórzeń.
3. Wspięcia na palce (Łydki) ze sztangą lub hantlami. 6-8 powtórzeń oporowo.
Czwartek – Trening Pull
1. Plecy Martwy ciąg 4 serie 12/10/8/6 zwiększamy ciężar co serię
2. Plecy Wiosłowanie sztangą nachwytem w opadzie tułowia 4 serie 12/10/8/6 zwiększamy ciężar co seria.
3. Plecy*(Jeśli mamy siłę na plecy jeszcze) Ściąganie drążka wyciągu górnego szeroko 3 serie 12/10/8. Stosujemy progresję ciężaru.
4. Barki tył 4 serie 12/10/8/6 Wznosy ramion w opadzie tułowia siedząc
5. Biceps Uginanie ramion z hantlami z supinacją nadgarstka 4 serie 12/10/8/6
6. Biceps Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku 4 serie 12/10/8/6
7. Kaptury Szrugsy 4 serie 12/10/8/8
Piątek – Trening Push
1. Klata Wyciskanie sztangi na ławce skośnej głową w górę 4 serie 12/10/8/6
2. Klata Wyciskanie hantli na ławce płaskiej 4 serie 12/10/8/6
3. Klata * Wyciskanie sztangi głową w dół/ Przenoszenie hantla zza głowy 3 serie 12/10/8
4. Barki Wyciskanie hantli na ławce pod kątem 90 stopni. 4 serie 12/10/8/6
5. Barki Wznosy ramion z hantlami w bok 4 serie 12/10/8/6
6. Triceps Wyciskanie francuskie sztangi leżąc 4 serie 12/10/8/6
7. Triceps Prostowanie ramion na wyciągu górnym 4 serie 12/10/8/8
Proszę o pomoc bo już naprawdę niewiem czego to może być wina.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 878 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46176
Trening wygląda kiepsko, nogi praktycznie nie ruszone,jak co tydzień robisz w poniedziałki do upadku mięśniowego te wszystkie serie tak jak piszesz to nie dziw się ze regres notujesz, zmniejsz ciężary o 20-30% i zacznij od nowa progresowac, plan do wymiany jest jak dla mnie

Możesz rowniez wrzucić dietę do oceny bo tam też moze być problem


Zmieniony przez - kopfsztanga w dniu 2015-12-16 23:25:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
dokładnie jw
skupiasz się na małych partiach i ładujesz dużo ćwiczeń
a na duże partie robisz za mało

plan jest do zmiany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
ogolnie caly plan (koncepcja) niezbyt mi sie widzi, strasznie namieszany
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

massa

Następny temat

Regeneracja - zmniejszenie kcal

Wiecej