SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z masą

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 965

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7
Witam.
Jestem nowy na forum i potrzebuję rad. Mam 19 lat i 178 cm wzrostu. Ważę 74 kg. Od półtorej miesiąca postanowiłem nabrać trochę masy. Czytałem dużo na forach i w artykułach o przybieraniu masy. Stosuje się do wszystkiego co wyczytałem i nic. Ważę się codziennie rano i półtorej miesiąca temu jak postanowiłem się wziąć za siebie ważyłem dokładnie tyle co dziś czyli 74. Nie wiem co robię źle. A jeszcze do tego zauważyłem że na moim brzuchu pojawiło się chyba więcej tłuszczu, choć dość nieznacznie i może mi się wydawać. Postanowiłem że chce żeby mi urosły mięśnie na bicepsach brzuchu i klacie. Ćwiczę w tym celu co opisze później. A teraz moja dieta w skrócie.


1. Dieta
Staram się jeść 6 posiłków dziennie. W weekendy 5 bo wstaje później.

I. Śniadanie 7;00
Jem zwykle płatki owsiane: 100 g płatków 500 ml mleka 1,5%, 30g rodzynek
Czasami zastępuje to płatkami kukurydzianymi: 100 g płatków 500 ml mleka 1,5% (zdarza się to gdzieś 2 razy w tygodniu)

II. 2. i 3. Śniadanie (szkoła) 10;00 , 13;00
(w sumie)
Zwykle chleb pełnoziarnisty Pszenno żytni z własnego wypieku 220g, 20g masła , 80 g szynki wieprzowej gotowanej w szynkowarze też samodzielnie
1 raz w tygodniu biore też banana czy jabłko jak ide na siłownie i zjadam po treningu

III. Obiad 16;00
Często jem 200g ryżu, 170 g smażonej piersi z kurczaka 130g mieszanki warzyw z biedronki
a jak nie ryż to ziemniaki lub makaron z jakims schabowym czy gulaszem czyli normalny obiad

IV. Podwieczorek 18;00
Często makrela wędzona jakieś 200 g i do tego kromka chleba tego co wcześniej, lub jak ma 300g to bez chleba.
Czasami smarze sobie z 5 jajek i z kromką chleba, lub zjadam drugą porcję ryżu jak na obiad z kurczakiem.

V. Kolacja 20;00
Prawie zawsze jem twaróg chudy 250g, 50g jogurtu naturalnego i 1 cebula. Jeżeli zjadłem mniej niz 70g tłuszczów w dzień to daje 1 łyżkę oleju lnianego do tego.

Zwykle zjadam 2800-3500 kcal. Jak widać zjadam na każdy posiłek prawie tyle samo kalorii i jem często. Czasami gdy nie chce mi sie nic robic na podwieczorek lub jedno ze śniadań to jem takie batoniki zbożowe zrobione wcześniej z płatków owsianych siemia lnianego, otróbów i płatków kukurydzianych (piekę je w piekarniku na blaszce i kroję). Jak ćwiczę treningu od razu zwykle zjadam z 300 kcal z owoców (zwykle jabłka, banany, rodzynki, kiwi). Nie używam żadnych odżywek, bo nie chcę. I tak to wygląda.


2. Treningi.
I. Biceps zwykle ćwiczę z 2 razy w tygodniu, nie dzien po dniu. Ćwiczę hantlami w domu. (po 12 serii po 15 powtórzeń na rękę , a gdy nie daje rady 15 to schodzę do tylu ile daje)
ciężar 7,5 kg
Robię wtedy 3 ćwiczenia:
-uginanie ramion w łokciu z chantlą gdy siedzę i opieram łokieć o udo
-gdy stoję podnosze hantle uginając łokieć i skręcając hantle do poziomu
-gdy stoję podnoszę jak w drugim ćwiczeniu ale bez przekrecania cieżaru czyli pionowo cięzar.

II. Brzuszki średnio co drugi dzień. (8 serii po ok. 30 powtórzeń)

III. Klata w szkole na siłowni raz w tygodniu 1,5 h.
Podnoszę na ławeczce ciężary, zwykle staram sie dobrać ciężar żebym mógł go podnieść z 8 razy na serię.


3. Podsumowanie.
Jak widać staram sie robic wszystko ok a nie ma efektów jakie bym chciał. Ogólnie w diecie staram sie nie jeść na kolacje w ogóle wegli, a z rana jak najwięcej. nie wiem czy dobrze robię. Proszę o rady co robie źle i co mógłbym robić więcej.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 878 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46176
trening tragiczny, cwicz cale cialo a nie sama klate i biceps a co do diety to jak waga nie idzie dodajesz dalej kalorie, zapotzebowanie ktore Ci wyszlo z kalkulatora mniej wiecej tylko szacuje jak to wyglada a jak to bedzie konkretnie w twoim przypadku nikt Ci nie powie dopoki sam nie sprawdzisz bo kazdy jest inny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2437 Napisanych postów 24162 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 401965
straasz sie wszystko robic ok.. zarty chyba sobie robisz.
z takim treningiem zapomnij o postepach

rozpiske diety daj w formie zrzutu z PoTreningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7
Panie Wincol. Mógłbyś mi naposać co w moich ćwiczeniach jest nie tak? Bo jak pisalem jestem początkujący i nie do końca rozumiem. Nie robie sobie żartów tylko uprzejmie prosze o rady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2437 Napisanych postów 24162 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 401965
za duzo by pisac,
w linku ponizej znajdziesz sporo przydatnych info jak ulozyc plan treningowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 878 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46176
zerknij tu https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html wszystko masz krok po kroku opisane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 122 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1014
Twój trening atakuje głównie tylko 2 partie biceps i klate...
Najlepiej zacznij ćwiczyć splitem, czyli treningiem z podziałem na partie, no chyba że wolisz FBW czyli ogólnorozwojowy...
Ja bym polecał split.

przykładowy split:
poniedziałek: klatka+triceps
środa: plecy+biceps
piątek:nogi+barki

No a ćwiczenia na te partie to popatrz w necie polecam kanał na youtube K**



Zmieniony przez - keksior98 w dniu 2016-04-10 00:57:11

Zmieniony przez - keksior98 w dniu 2016-04-10 00:57:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 878 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46176
Jak chce koniecznie split to nogi osobno niech da, ale na tym etapie fbw będzie duzo lepsza opcja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2437 Napisanych postów 24162 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 401965
na takim etapie to zaden split a fbw czy push/pull np
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma do oceny oraz plan (redukcja czy masa)

Następny temat

Bialko dla 15latka

Wiecej