SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z kolanem !!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2605

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 45 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 160
Kiedyś już tutaj wędrowałam ale niczego dobrego się nie dowiedziałam.
Zacznę może od początku moich problemów...
Zaczęło się już to troszkę dawno temu....
przejdę troszkę dalej, jakoś w sierpniu miałam straszne dolegliwości kolana, poszłam na RTG wykazało mi coś pod typ guzowatości, urwany kawałek piszczela (to tylko brzmi tak strasznie)
później poszłam do ortopedy, skierował mnie na USG, wyszło że mam coś z więzadłem środkowym (głównym od rzepki)(czy jakoś tak) płyn w kolanie.Teraz czekam na rezonans ale to dopiero 23.grudni.
Chodziłam o kulach prze 1 mies (no nie cały) łaziłam na zabiegi (razem 100 zabiegów) i nic nie pomogło, teraz chodzę w takiej ortezie ale tylko pod rzepkę.
Ok o co mi chodzi...
A więc początkowo kalano bolało mnie od strony przyśrodkowe i pod rzepką, teraz a dokładnie dzisiaj boli mnie aż od uda do kolana.
Ból jest przeraźliwy, nie mówiąc o tym że na nogę nie mogę w ogóle stanąć.
Co mi może być ? Co robić ? Jak zaradzić ?
Bardzo proszę o pomoc !!!
Z chęcią wysłucham rad, porad i tych innych pytań.. :P
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 45 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 160
wynik:

W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej widoczna jest strefa nieco podwyższonego stanu w obrazach T1-i PD-fat- sat- zależnych,przemawiająca za jej uszkodzeniem, bez wyraźnego pęknięcia. Nie dochodzi ona do powierzchni stawowych łąkotki.
W dole podkolanowym uwidacznia się drobna kostka dodatkowa.
Poza tym w wykonanym badaniu MR aparat więzadłowy,łąkotki i chrząstki stawowe stawu kolanowego prawego zmian nie wykazują.

Prosze o wyjaśnienie :)


P.S wczoraj miałam przykry wypadek ponieważ 200kg. (oszklone drzwi i okno) uderzyło mnie właśnie w to kolano. Przy uderzeniu poczułam jak by coś mi strzeliło. Ma ogromnego siniaka na samym środku rzepki. Tutaj moje pytanie czy coś mi się mogło stać ?

Ah.. no i sorka za zwłokę ale niestety nie mogłam wcześniej :)

Zmieniony przez - nataliie w dniu 2011-01-11 14:46:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 235 Wiek 37 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3025
Kiedy pojawiły się dolegliwości?
Miałaś jakiś uraz lub kontuzję?
Uprawiasz jakiś sport? Wyczynowo, czy amatorsko?
Pracujesz? Jaki ma charakter praca?

Przepisz to badanie USG jak możesz.

"na RTG wykazało mi coś pod typ guzowatości, urwany kawałek piszczela" - nie mam pojęcia co to ta guzowatość, pierwszy raz o tym słyszę. A urwanego kawałka piszczela, to na 100% nie masz. Nie jest możliwe coś takiego.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 45 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 160
Dolegliwości mam już bardzo długo od lutego.
Kontuzji wcześniej nie miałam, tylko tyle że kolana mnie bolały przy rośnięciu ale to chyba normalne ;P
Kontuzję mam teraz, choć nadal nie wiem co mi dolega.
Sportu nie uprawiam.
Nie pracuję, chodzę do szkoły.

Hmm.. USG dokładnie nie napisze bo nie mam pojęcia gdzie jest. ;P
Ale wiem co mi powiedział, a więc:
Jest minimalny płyn w kolanie, i jest ta guzowatość...

...A jednak jest możliwe, tak mi powiedział lekarz.
Guzowatość jest to coś takiego pod rzepką, zaraz nad piszczelem.
Ten guzek on się rozrasta wraz z rośnięciem.
Przyczepiony jest właśnie do piszczela, z tym że ja szybko urosłam naderwał mi się piszczel. To akurat nie boli.. ;P
Bardziej chodzi mi ot to że boli mnie strona przyśrodkowa,ból odczuwam także koło łąkotki oraz z tyłu kolana...

Tak więc proszę o minimalne objaśnienie co mi jest... :)

W razie pytań odpowiem na wszystko :P



Zmieniony przez - nataliie w dniu 2010-11-18 17:05:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 235 Wiek 37 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3025
Guzowatość gości piszczelowej, jest to miejsce gdzie przyczepia się więzadło własne rzepki. Nie mam pojęcia, co tam może się urwać. Albo źle to zrozumiałaś, albo lekarz, to totalny idiota.
Mi wydaje się, że problem będzie z łękotką i ten kawałek urwanego piszczela, to właśnie kawałek łękotki.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 45 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 160
no moze byc...
A czy to poważne ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 235 Wiek 37 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3025
Jeśli problem jest związany z łękotką i rzeczywiście urwała się, to zostaje jedynie operacja żaby coś z tym zrobić.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 45 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 160
tak walsnie bylam u ortopedy i powiedzila ze najprawdopodobniej bede musiala miec artroskopie czy to bili ?
i najprawdopodobniej jest to lekotka.. :/

Lekarz powiedzila mi ze mam mniejszy miesien udowi, cos z lekotka,wiezadlem przysrodkowym oraz z glownym od rzepki..czy to cos powazego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 45 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 160
tak wlsnie bylam u ortopedy i powiedzial ze najprawdopodobniej bede musiala miec artroskopie czy to boli ?
i najprawdopodobniej jest to lekotka.. :/

Lekarz powiedzial mi ze mam mniejszy miesien udowi, cos z lekotka,wiezadlem przysrodkowym oraz z glownym od rzepki..czy to cos powazego ?


Zmieniony przez - nataliie w dniu 2010-12-03 22:06:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 235 Wiek 37 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3025
A nie masz może dokładnego rozpoznania od lekarza? (pełen opis co Ci dolega)

Artroskopie będziesz miała robioną w znieczuleniu ogólnym lub blokada od pasa w dół. Podczas operacji nic nie będziesz czuła w obu przypadkach, a po operacji możesz mieć dolegliwości bólowe. Wszystko zależy od tego co dokładnie będą Ci robić podczas artroskopii.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 45 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 160
dokładny posiadam ale żeby się z niego rozczytać to Uuuu...
Wiesz jak lekarze piszą..;P

ale tak jak mówi to co pamiętam:
-uszkodzona łękotka dokładnie nie powiedział co...
-Mniejszy mięsień udowy
-uszkodzone więzadło przyśrodkowe i główne od rzepki (mówił że to przyśrodkowe się jakoś trzyma ;P)

i to co przeczytałam:

-Ma lub Mcl 1414
-MCL
-MM et. lub at. MCL gorzej.. (coś dalej)

no i wiem że mam zrobić rezonans (data:23.12.2010)
i po tym na 99.9 % będzie artroskopia...

Coś pomogłam ?

Ok to dobrze że to nie boli bo się cholernie boję ;P
Aa.. i czy jakieś blizny są ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 235 Wiek 37 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3025
W takim razie czekaj na rezonans i artroskopię, bo tu już nie ma co mądrzyć. Po artroskopii zostają 2 blizny ok. 1,5cm długości każda. Ale jeśli w Twoim przypadku to rzeczywiście coś poważnego, to mogą być większe. Ale tym się nie przejmuj, ważniejsze jest mieć sprawną nogę. Życzę powodzenia!

...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bronzery - Aktualnosci

Następny temat

Odruch wymiotny bez wymiotów

WHEY premium