SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z klatką piersiową.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 745

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 40
Witam.Mój problem polega na braku dobrej pompy na klatce piersiowej.Aktualnie ćwiczę rzeźbę a mój trening na klatke wygląda tak.Wyciskanie sztangi pod skosem dolnym jak i górnym,(3/4 serie po 20razy) potem zamieniam sztange na hantelki i ćwiczę rozpiętki (3/4 serie po 16razy) następnie wyciskanie hantelkami (3/4 serie po 20razy) i na koniec rościągniejące, przenoszenie hantelki za głowe (4serie po 20razy).

Dodawałem interwały, po jednym ćwiczeniu szybko zaraz przechodziłem do następnego aby dobrze pompować i nic.Próbowałem wiele kombinacji i cały czas kończy się na delikatnej pompie.Głównie czuje trochę pompy od strony zewnętrznej klatki (Koło pachy :D) no i w górnej części.Ale to wszystko po spięciu mięśni, lecz bez spinania ich nie czuję.

Dodam jeszcze, że wykonuję ćwiczenia na małych ciężarach a jak kończę każdą serie to na ostatnich siłach i czuje jak pracuje wszystko.Jedyny dziwny znak jest, że podczas wiciskania często boli mnie w okolicach kapturka.Ćwiczę prawidłowo, ściągam łopatki nie prostuje do końca...

Jeśli ktoś miał podobny problem prosze aby się wypowiedział i coś doradził.(Np. Biceps znakomicie się pompuje)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
A jakich ciężarów używasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124
możesz spróbować to:

wycisk sztangi na płaskiej ławce 12/10/8/8 progresja ciężaru
wycisk hantli na ławeczce skos w górę 12/10/8/8 progresja ciężaru
wycisk sztangi na ławeczce skośnej dolnej 12/10/8/8 progresja ciężaru
rozpiętki na maszynie 12/10/8/8
na dopieszczenie pompki schodząc maksymalnie do dołu <najlepiej wykonywać na ketlach czy uchwytach> serie wg. uznania

Zmieniony przez - mlodylbk w dniu 2014-09-25 13:10:03

NO PAIN !
NO GAIN !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 40
Ze względu na drobną kontuzje maksymalne obciążenie jakie mogę podnieść bez bólu to 60kg, z jakim powinienem ćwiczyć? Czytałem, że 50% maksymalnego.Ja ćwiczę z 40% i może tutaj też lezy wina?...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pytanie dotyczące planu

Następny temat

co wybrać ?

WHEY premium