SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z garbieniem się

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3110

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przegladalem juz archiwym.. w dziale TRENING sa artykuly dotyczace skrzywien kregoslupa.. zalecaja tam trening silowy na wzmocnienie prostownikow.. postanowilem zapytac w tym dziale. moze ktos z Was mi cos pomoze..
w podstawowce higienistka mowila mi ze mam okragle plecy i ze sie garbie - barki lekko z przodu i taka "frontalna postawa bokserska".
mozna temu jakos zaradzic? nie chodzi mi o trening typowo silowy, ale jakies cwiczenia korekcyjne - kij za plecy, chodzenie z ksiazka na glowie - nie wiem co jeszcze..

aktualnie (wakacje) mam 2 treningi bokserskie :) i 2 treningi silki w tygodniu:
pn - boks + brzuch
wt - klata, barki (przod, bok), tric
sr - wolne
cz - boks + brzuch
pt - plecy, barki (tyl), bic, nogi
so,nd - wolne

trening plecow:
1. podciaganie sie na drazku nachwytem - 3-4 serie na maxa (nie jest to duzo)
2. wioslowanie sztanga w opadzie/ wioslowanie sztangielka - (1 cw na jednym treningu - zamiennie) 3x12
3. wznosy tulowia w opadzie/sklony ze sztanga- "dzien dobry" (1 cw na jednym treningu - zamiennie) 3x12

nie jest to duzo cwiczen, ale silka jest tylko dodatkiem do poprawy ogolnej sprawnosci i wygladu :). poczytalem troche o plecach - dodam rozciaganie grzbietu i zwisy na drazku (to codziennie).
ze sprzetu mam dostepne hantle i sztange - nie mam wyciagow - a bylyby dobre..

troche tej swojej postawy bokserskiej sie uczylem.. wiec to tez nie pomaga w "prostowaniu się"..
chodzil ktos z Wasna "korekte"? co tam doradzali na takie cos?

pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
po pierwsze należy zawsze zacząć od trzymania właściwej postawy na codzień - czyli po prostu od ściągania łopatek i prostowania pleców - to da wiecej niż wszelkie okazjonalne ćwiczenia

poza tym, zwiększyć ilość ćwiczeń typu wiosłowania w opadzie tułowia oraz na tylne aktony barków

dodać wznosy tułowia w opadzie, supermana oraz podobne ćwiczenia wymagające unoszenia głowy lub tułowia w leżeniu na brzuchu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
PLECY:
1. podciaganie sie na drazku nachwytem - 3-4 serie na maxa (nie jest to duzo)
2. wioslowanie sztanga w opadzie 3x12 (15-20kg)
3. wioslowanie sztangielka 3x12 (8-12kg)
4. wznosy tulowia w opadzie z obc (10kg) - 2x max
5. sklony ze sztanga - "dzien dobry" 2x max (12-18kg)

BARKI: (tyl)
1. wznosy ramion bokiem w opadzie 3x12 (4kg)
2. podciaganie sztangi wzdluz tulowia (to odrazu idzie na kaptury) - czy moze olac to (bo obciaza kregoslup)3x12 (12-20kg)

obciazenia przewaznie nie sa wieksze niz 20 kg.. staram sie cwiczyc z mniejszymi obciazeniami, ale za to intensywnie (przerwy miedzy seriami 20-30s)

superman i te inne "jogoe" to przewaznei na prrostowniki.. ok - dodam po treningu ze 2 takie cw. bedzie ok?

kiedys troche "jogowalem" - i potem chodzilem, zeby mnie trener rozciagal - ale to bylo od robienia "pługa" itp pozycji ze sklonami

moze tak byc?
kobra, swierszcz, supermen (albo inaczej szarancza) - 3 serie po 10-20 oddechow na koniec treningu plecow
+ dodatkowo codziennie zwisy na drazku - 4x1min (na poczatek)

zamieszalem..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
trening siłowy totalnie bez sensu:

- za dużo ćwiczeń
- za małe ciężary
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tyka:
to w 2 poscie to bylo pytanie - przyklad..

PLECY:
1. podciaganie sie na drazku nachwytem - 3-4 serie na maxa (nie jest to duzo)
2. wioslowanie sztanga 3x12 (15-20kg)/wioslowanie sztangielka 3x12 (8-12kg) -zamiennie
3. wznosy tulowia w opadzie z obc (10kg) - 3x 25-30

BARKI: (tyl)
1. wznosy ramion bokiem w opadzie 3x12 (4kg)
2. podciaganie sztangi wzdluz tulowia (15-20kg)

mowiles zeby cos dodac.. to dodalem..
obciazenia sa male, bo to moj prywatny sprzet.. sztanga max moze miec 33kg.. niewiele..
nie jest to trening na mase, ani na sile.. raczej jest najblizszy treningowi na rzezbe :) przy wykorzystaniu odpowiednich zasad (np wstepne zmeczenie, krotkie przerwy, zabawa dynamika, wstrzymywaniem ruchu itd..) obciazenia nie musza byc duze.. ale to inna historia.. i inny dzial.np wyciskanie na laweczce poziomej taka sztanga po rozbietkach i po wyciskaniu sztangielek daje sie odczuc w miesniach

pisze to bo chcialbym otrzymac jakas rade.. udzielisz mi jej Tyka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
już udzieliłem ci rady, patrz wyżej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
najpierw poradziles zebym dodal cwiczenia.. potem napisales, ze jest ich zbyt duzo.. a teraz mam sie w tym polapac.. jest weekend.. moglbys jakos jasniej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
poradziłem żeby dodać gdy nie znałem twojego treningu (pytałeś jakie ćwiczenia są zalecane w twojej sytuacji - dostałeś więc odpowiedź)

gdy podałeś jak trenujesz jasnym stało się że robisz za dużo ćwiczeń za małymi ciężarami ze zbyt dużą liczbą powtórzeń

teraz jasne ?

i co ma do tego weekend ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Powinieneś iść do dobrego ortopedy - możesz mieć chorobę Scheuermanna ('choroba okrągłych pleców'). Diagnozuje się ją rentgenem. Stan może się pogarszać zanim zakończy się proces 'zwapniania' kości, więc warto się pośpieszyć.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
juz jasne!!

weekend ma to do tego.. ze to taka czesc tygodnia w ktorej mozna sobie pozwolic na zwolnienie obrotow.. we łbie ;)

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
taki trening tylko oslabi prawdziwe miesnie ktore utrzymuja plecy prosto.. te na ktore chcesz dzialac nie spelniaja takiej funkcji, mimo iz kiedys sie tak uwazalo. za postawe odpowiadają miesnie glebokie a nie prostownik grzbietu czy najszerszy.

co zrobic:
rozciąganie zginaczy kregoslupa, piersiowych wielkich, biodrowo-ledzwiowego. wzmocnic miesnie glebokie - nie rozwijac w/w
a przede wszystkim ciagle utrzymywac prawidlowa postawe -poszukaj w necie "szkola plecow"

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POMOCY, ile makroskładników?

Następny temat

Wiórki Kokosowe

WHEY premium