SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z dołem brzucha.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1845

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

24lata

Waga

82,5kg

Wzrost

191cm

Staż treningowy

3lata

Obwód pasa

82cm

Obwód klatki piersiowej

100cm

Obwód uda

52cm

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

siłownia 5x w tyg

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

bez zastrzeżeń

Preferowane formy aktywności fizycznej

siłownia

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

30/50/20

Wrażliwość na stymulanty

brak

Cel/problem/opis

zgubienie dołu brzucha
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 567
Witam.

Z problemem zmagam się od kilka lat. Mimo wielu redukcji, bardzo niskiej wagi ( po ostatniej redukcji 76kg przy 191cm ), niskiego bf ( 9% zmierzone na profesjonalnej maszynie w szpitalu ) mam problem ze swoim brzuchem. Ma on nietypowy kształt w jego dolnej częsci. Domyślam się, że jest on efektem zgubienia 25-30kg w 3miesięcznym okresie 5lat temu. ( aktualnie 24lata ). Od 5lat jestem aktywny fizycznie, od 3lat na siłownii. Moja ostatnia redukcja trwała 12miesięcy. Jej głownym celem było odsłonięcie brzucha. Nauczony doświadczeniem przeprowadziłem ją bardzo powoli. Zszedłem z wagi 89kg ( po okresie masowym - 17%bf ) do 76-77kg w 12miesięcy jednak zamierzonego celu nie osiągnałem. Wszystkie inne partie zaaregowały bardzo dobrze, tylko nie brzuch. Aktualnie jestem od 6miesięcy na masie. Przeprowadzam ją tak, żeby była to jak najbardziej czysta masa. Przez 6miesięcy przybrałem 6kg i waga w momencie robienia zdjęcia to 82,5kg. Priorytetem tej masy jest robienia siłowo brzucha, w szczególności jego dołu. Robie go 3 razy w tyg ( ogólem 5sesji w tygodniu ). Powolną masę zamierzam kontynuować do końca tego roku. Planuje potem przeprowadzić kolejną redukcję z nadzieją, że może dzięki ciężko wypracowane mięśnie brzucha wtedy się odsłonią. I tu mam kilka pytań :

1) Czy jest szansa, że to pomoże?
2) Czy jest inna opcja żeby ten brzuch doprowadzić do porządku czy została mi tylko operacja brzucha?
3) Czy znacie może jakieś inne nie inwazyjne sposoby? Jakieś zabiegi, cokolwiek?


Dodam, że wszelkiego rodzaju kremy nie pomagają. Załączam zdjęcia, żeby ułatwić sprawę







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51544 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie wygląda to tragicznie :)

Ja na twoim miejscu teraz postarałbym się przeprowadzić w miare suchą masę, mięsnie mogą naciągnąć nieco tej skóry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12009 Napisanych postów 160327 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234022
Daj oto calej sylwetki

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51544 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Foto całej sylwetki potrzebne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 567
Nie mam nic na komputerze pod ręką a teraz jestem w trasie także postaram się jutro wrzucić. Nie pomyślałem o tym, robiąc zdjęcia. Ma to znaczenie skoro problem jest tylko i wyłącznie z brzuchem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51544 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 567
Ok, jutro wrzucę. Mimo wszystko jakby ktoś miał jakąś koncepcję do tego czasu, np. zmagał się z podobnym problemem to byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Zmieniony przez - sc30 w dniu 2015-02-12 20:14:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12009 Napisanych postów 160327 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234022
Jezeli to tylko nadmiar skory to za duzo nie zdzialasz samym treningiem

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 567
A wygląda Tobie to na taką ilość skóry, że trening nie pomoże?
Czyli jestem skazany na abdominoplastykę ( tak się chyba to nazywa ) czy jest jakaś inna opcja? Z tego co mi się udało znaleźć w internecie to taki zabieg kosztuje około 10tys co lekko przeraża.
Cały czas łudzę się, że może zbudowanie naprawdę porządnych mięśni w dolnej i potem redukcja może pomóc. Te drastyczny spadek wagi miał miejsce jak miałem 19 czy 18 lat i miałem nadzieje, że w takim wieku skóra jakoś sobie z tym poradzi.

Przeglądałem trochę tematów ludzi, którzy mieli podobny problem ale nie udało mi się znaleźć kogoś z podobnym brzuchem. W większości widać jednak tą zwisającą skóra, u mnie raczej nietypowy jest kształt. Badałem się na 2 różnych maszynach i obie pokazywały 9%bf na koniec redukcji dlatego zaprzestałem redukcji bo już byłem na naprawdę niskich kaloriach. Może trzeba było jeszcze ją trochę pociągnąc?
Chociąż przy 9%bf już jakiś zarys mięśni powninien być? Do tego waga 76kg przy 191cm to już jest naprawdę mało.

Zmieniony przez - sc30 w dniu 2015-02-12 20:57:08

Zmieniony przez - sc30 w dniu 2015-02-12 21:03:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12009 Napisanych postów 160327 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234022
nie da sie treningiem zrzucic nadmiaru skory, niestety

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 567
Plecy nieudolnie ale widać trochę, że jeśli chodzi o szerokość to nie jest aż tak źle.







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12009 Napisanych postów 160327 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234022
nadmiar skory jest-fakt
ale fatu troche tez

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsze FBW, kilka pytań.

Następny temat

Ile mi to może zająć?

WHEY premium