SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z alkoholem.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5195

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 136 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1695
Witam Serdecznie.
Mam pewien problem, dotyczy on alkoholu. Pewnie większość z was pomyśli, że chodzi o uzależnienie, no właśnie nie, chodzi o całkiem odwrotną sytuacje.
Więc może zaczne od początku, mam 18 lat i prowadzę dość zdrowy/aktywny tryb życia. Jak na swój wiek i w porównaniu do kolegów pije baardzo mało, ćwiczę regularnie od półtora roku. Jakaś imprezka wleci raz na dwa miesiące. Ale do rzeczy. Jeszcze nie dawno mogłem pić wódkę bez popitki, niemal że z butelki i nic mi to nie robiło. Jednakże w styczniu wpadł dość ostry melanż gdzie przesadziłem z alkoholem, od tego czasu na samą myśl o wódce chce mi się rzygać. Od tego czasu wpadło mi jakieś pięć 18 ( mój rocznik więc wiadomo jak jest). Na żadnej z nich nie mogłem pić bo na samo zamoczenie języka w wódce mam odruchy wymiotne. Drinki jako tako mogę pić- chociaż mnie mdli, piwo normalnie. Więc teraz pytanie, dlaczego tak się dzieje? Czy mogę coś z tym zrobić?
Wiadomo alkohol zły, zabija itp. Jednak naprawdę głupio się czuje gdy na imprezach rówieśnicy piją niemal że z butelki a ja nie mogę patrzeć na wódkę. Przeczytałem gdzieś nawet że to nie dobrze, że tak mam bo coś się z trzustką dzieje? Ale nie wiem czy to mogła by być prawda.
Problem dość nie typowy no ale od tego melanżu minęło ponad 7 miesięcy a wstręd dalej został , no i sami wiecie jak to jest:)
Ostatnio próbowalem wypić mimo odruchów wymiotnych. Po drugim kieliszku się zrzygałem .



Zmieniony przez - TopPerfect w dniu 2017-07-15 20:51:23

Zmieniony przez - TopPerfect w dniu 2017-07-15 20:59:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9694
Samo przejdzie. Ja pierwszy raz miałem w wieku 15 lat jak upiłem się 0,25(wtedy jeszcze ćwiartki były, to chyba był 2006) sam w domu. :) Rok mnie odpychało. W wieku 17 lat na sylwestrze upiłem się szampanami i od tego momentu (ponad dekada, 27 lat w tym roku) ani razu nie wypiłem ruskacza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 32 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 795
Nie no daj spokój , sam jak miałem 15 lat się ostro spiłem piwami i rzygałem makabrycznie i potem , miałem wstręt przez 2 lata do alkoholu. Dlatego sam widzisz, dostałeś nauczkę i kaca moralnego, zresztą nie rozumiem czasem ludzi, bo jak każdy pije to ja też muszę ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 14394
Tez tak miałem. W końcu samo przeszło i teraz chleje wódę jak dzik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 136 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1695
No właśnie.. kiedyś w końcu przejdzie? Ale kiedy? 7 miesięcy minęło a ja na sam zapach mam odruchy wymiotne i mówię tutaj całkiem na poważnie.
A co do odpowiedzi czy jak każdy to ja też muszę, odpowiedź taka trochę bez sensu..Jest grono 18 latków - i mam siedzieć i nic nie robić
? wiadomo przecież jak jest.. Nie imprezuję często, tak jak pisałem - raz dwa miesiące mam potrzebę żeby się dobrze nabawić i napić no ale jak wszyscy znoszą toast to ja stoję jako jedyny z piwem.

W sumie nie napisałem najważniejszego, za trzy tygodnie mam 18, i będziemy wznosić toast a ja co ?
Gdyby nie to , to nawet bym nie zakładał tego tematu raczej.


Zmieniony przez - TopPerfect w dniu 2017-07-15 21:15:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 335
miałem tak po sylwestrze największy zgon mojego życia nic nie pamiętam zero wszystkiego jak widziałem wódkę albo ktoś pił przy mnie już mnie brało na wymioty... ale z czasem fakt przeszło mi ale to upłynęło dwa lata :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Przesadziłeś kiedyś , i Ci się źle kojarzy zostało w pamięci i z czasem pewnie przejdzie, nie widzę w tym specjalnie kłopotu co za problem pić driny ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 32 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 795
No to po mojemu masz 3 wyjścia
1 Spróbuj wódki z zamrażalnika , jest o wiele przyjemniejsza w smaku i zapachu.
2 Powiedz komuś zaufanemu że masz taki kłopot i ciągnie cie po żołądku jak poczujesz wódkę niech ci do kieliszka naleje dyskretnie wodę (brak małej kreski nad "o" a różnica ogromna)
3 Powiedz prawdę że piłeś już browara a z wódka nie mieszasz bo kończy się to albo kacem, albo cheftem


Zmieniony przez - AG25 w dniu 2017-07-17 18:42:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Imprezki też mogą być udane bez picia alkoholu Przecież nie musisz pić bo inni piją.Spiles się raz a porządnie i teraz organizm tak reaguje Dzięki temu masz spokój z wódką i innymi trumnami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
A z tego wynika że spałeś się jeszcze jako przepraszam za wyrażenie smarkacz skoro piszesz że dopiero skończysz 18 lat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Tak to jest jak dzieci chleba wode
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180644
masz po prostu wyeksploatowany organizm i nie chce być ponownie zatruty i mózg wyrobił sobie odruch obronny, teraz po fakcie już nic z tym nie zrobisz, z czasem powinno być lepiej ale to raczej kwestia lat a nie najbliższych miesięcy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odzywki i serce

Wiecej