SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proźba o sprawdzenie planu oraz naniesienie poprawek

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1790

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1435 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34561
witam zacne grono fachowcow oraz znawcow w temacie. Zaczalem szesc tygodni temu ponowna przygode z rozwojem oraz poprawa swojej sylwetki (wczesniej cwiczylem kilka lat lecz z powodu powaznej kontuzji musialem przerwac). Moj poprzeni plan wygladal tak

A
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Plecy:
- Martwy ciąg 2s
- ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT):2s
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s
Tricepsy:
papki odwrotne 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

B
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 2s
- Unoszenie z opadu 2s
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Wyciskanie sztangi zprzed głowy2s
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s

Trzy razy w tygodniu:
Tygodnie parzyste:
I sesja- A
II sesja- B
III sesja- A
Tygodnie nieparzyste:
I sesja- B
II sesja- A
III sesja- B

na poczatku trening wygladal ciekawie (wytrzymalosc i sila ladnie szly do przodu), byla to odmiana od splita ktorym cwiczylem kiedys . lecz szybko sie nudzi i teraz znow planuje wejsc na splita.takim oto planem:

poniedziałek:

Klata+biceps

1. wyciskanie na ławce skośnej 12/10/8/8
2. wyciskanie hantli na ławce płaskiej 15/12/10/8
3. rozpiętki na skosie 4x10-12

1. uginanie ramion ze sztangą stojąc 3x10
2. młoteki 3x12/10/8
3. uginanie ramion ze sztangielką w podporze o kolano 3x10-12

śRODA
nogi+Barki

1. Przysiady /12/10/8/8
2. martwy ciag na prostych nogach 4x 12/10/8/6
3. Wyprosty na maszynie 4x10-12
4. wspięcia na palce 5xmax

1. Wyciskanie sztangi zza głowy 12/10/8/8
2. Unoszenie sztangielek bokiem 4x10-12
3. Unoszenie w opadzie 4x10-12

Piątek -

plecy + triceps :

1. ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT) 12/10/8/8 (podciaganie na drazku niestety nie wchodzi w gre przynajmniej na razie)
2. wiosłowanie sztangą 12/10/8/8
3. martwy ciąg 12/10/8/8

1. wyciskanie wąskim chwytem 12/10/8
2. unoszenie sztangii zza głowy 3x10
3. POMPKI W PODPORZE TYŁEM 3xMAX

jezeli mozecie to zerknijcie i porawcie co trzeba. plan ten posklejalem z kilku znalezionych na forum .zalezy mi na wolnych ciezarach i cwiczeniach angazujacych jak najwieksza liczbe miesni.celem moim jest oczywiscie masa i przy okazji sily troszke by nie zaszkodzilo . z gory dziekuje i pozdrawiam oraz zycze wesolych swiat

Zmieniony przez - ilna w dniu 2009-12-18 20:22:59

"yyyyyyyyy poprosze 4 pudelka ryzu, takiego no wie pani na mase bo ja na silowni cwicze..."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1435 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34561
sprawa dieta jest sprawa kluczowa, bez niej trening, nawet dobrze ulozony, nie przyniesie spodziewanych rezultatow.---zdaje sobie z tego sprawę ale jak zejde z wagi to poleci nie tylko brzuch ale wszedzie spadnie i bede wygladal jak sucharek .(żarcik taki).odpowiednia waga dla mnie to 86-7 kilo ale przy tym wygladam smiesznie i smieją się z mojej kobiety ze mnie głodzi natomiast jeżeli chodzi o trening to zawsze wolałem skonsultować to z ludzmi którzy znają się na rzeczy ponieważ
bez sensu jest robić treningi nie przemyślane pozdrawiam

Zmieniony przez - ilna w dniu 2011-05-14 12:05:52

"yyyyyyyyy poprosze 4 pudelka ryzu, takiego no wie pani na mase bo ja na silowni cwicze..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2207 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5771
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Musi byc trzy dniowy czy dałoby rade dorzucić czwarty? W planie masowym jest to pożądane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1435 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34561
niestety na cztery dni brak mi czasu . co do diety to wyliczonej nie mam natomiast posilkow jest 6. uwazam na to jadam .staram sie nie tykac "śmieci" i tak jak napisalem po tym fbw masa ladnie zaczela wracac , wiec (chyba) ide w dobrym kierunku .


edit; dzieki za zainteresowanie. kazda odpowiedz jest wazna i za kazda bede wdzieczny . PZDR

Zmieniony przez - ilna w dniu 2009-12-18 22:49:23

"yyyyyyyyy poprosze 4 pudelka ryzu, takiego no wie pani na mase bo ja na silowni cwicze..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2207 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5771
Huuubert,wymysl cos chlopakowi
Ilna?na pewno 4rtego dnia nie wpakujesz?JAk sie chce ..to sie da!
I dawaj ta diete..napisz wszystko co jesz w ciagu dnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1435 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34561
Ilna?na pewno 4rtego dnia nie wpakujesz?-tak jak juz pisalem nie da rady i tak dobrze ze moge na trzy dni "wyskoczyc" -male dziecko (11 miesiecy), moja zona wrocila do pracy ja sam pracuje i ogolnie czasu brakuje


I dawaj ta diete..napisz wszystko co jesz w ciagu dnia.

1- po 6 ze dwie kromki chleba pszenno zytniego z wedlinka i serem zoltym i kawka

2-o 10 sniadanko w pracy ze trzy kromki chleba z szyneczka i kawa (tu po nowym roku planuje dorzucic 2 jajka)

3- o 13 kromalek i kefirek

4- obiad tu w zaleznoscie co zona ugotuje przewaznie ziemniaki z miesem i surowkami

5(przed treningowy)- po 17 woreczek ryzu okolo 150 gram piersi z kurczaka oraz warzywa i kawa

6-po 20 2 kromale i "szejk " przygotowany prze ze mnie (i tu przepis) jogurt naturalny ,pol kostki sera poltlustego, lyzka miodu ,dwa jajka ,jeden banan i garsc truskawek.


wyglada to miej wiecej tak czami jakies zmiany zeby wszystko nie obrzydlo. chleb tylko ciemny, w dni nietreningowe jakies rybki przewaznie wedzone ale i tunczyka w sosie wlasnym zszamam .



pozdrawiam.



Zmieniony przez - ilna w dniu 2009-12-19 10:29:31

"yyyyyyyyy poprosze 4 pudelka ryzu, takiego no wie pani na mase bo ja na silowni cwicze..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Kasia co Ty go tak o dietę katujesz?

Swoją drogą na takim żarciu kolego daleko nie zajedziesz - dział "Odżywianie".



poniedziałek:

Klata+biceps

1. wyciskanie na ławce skośnej 12/10/8/8
2. wyciskanie hantli na ławce płaskiej 15/12/10/8
3. rozpiętki na skosie 4x10-12

Może tak:

1. wycisk na płaskiej 5 x 5 powt - zaczynasz od małego ciężaru i dokładasz stopniowo tak aby ostatnia serie ledwo wykonac albo nawet nie zrobić 5 powt.

2. wycisk młotkowy sztangielek na skosie 30 st. 3 x 8-10
3. rozpiętki na skosie 3 x 10-12



1. uginanie ramion ze sztangą stojąc 3x10
2. młoteki 3x12/10/8
3. uginanie ramion ze sztangielką w podporze o kolano 3x10-12

Może być, zmniejsz może ilośc powtórzeń w pierwszym ćw do 6-8


śRODA
nogi+Barki

1. Przysiady /12/10/8/8
2. martwy ciag na prostych nogach 4x 12/10/8/6
3. Wyprosty na maszynie 4x10-12
4. wspięcia na palce 5xmax


1. Przysiady 5 x 5
2. mc na prostych 5 x 5
3. wyprosty 3 x 8-10
4. ugięcia 3 x 8-10
5. wspiecia na palce 3-4 serie po 20 powt z progresją


1. Wyciskanie sztangi zza głowy 12/10/8/8
2. Unoszenie sztangielek bokiem 4x10-12
3. Unoszenie w opadzie 4x10-12


1. wyciskanie żołnierskie lub push press 5 x 5
2. wyciskanie sztangielek siedząc 3 x 8-10
3. unoszenie bokiem 3 x 10-12



Piątek -

plecy + triceps :

1. ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT) 12/10/8/8 (podciaganie na drazku niestety nie wchodzi w gre przynajmniej na razie)
2. wiosłowanie sztangą 12/10/8/8
3. martwy ciąg 12/10/8/8


1. martwy ciąg 5 x 5
2. wiosło sztangą 4 x 6-8
3. ściąganie linki wyciągu górnego 4 x 8-10
4. unoszenie hantli w padzie 3 x 10-12


1. wyciskanie wąskim chwytem 12/10/8
2. unoszenie sztangii zza głowy 3x10
3. POMPKI W PODPORZE TYŁEM 3xMAX

1. wyciskanie wąsko 3 x 6-8
2. francuskie wyciskanie leżąc 3 x 8-10
3. kickback albo francuz jednorącz zza głowy 3 x 10-12




Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2009-12-19 10:46:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2207 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5771
Hubert,bo sam wiesz-nie ma diety odpowiedniej-nie ma wynikow..

1wsze co-za duuuzo chleba!chleb Twoj wrog
2.za malo bialka
3.za malo dobrego tluszczu (olej z olivy+ryby)

Dawaj kolezko wymiary wszystkie i cykaj foty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1435 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34561
na fotke jest za wczesnie nie ma co pokazywac wiec wstyd sie fotografowac . wymiary tez lipa (zwlaszcza prawa reka). jezeli chodzi o szame to wiem ze jest lipa niemniej jednak zadbam i o to

mam pytanie odnosnie planu na barki

1. wyciskanie żołnierskie lub push press 5 x 5
2. wyciskanie sztangielek siedząc 3 x 8-10
3. unoszenie bokiem 3 x 10-12

czemu wstawiles dwa wyciskania czy nie lepiej zamienic wyciskania sztangielek podciaganiem sztangi wzdluz tulowia , oraz jezeli w poprzednim planie mialem wyciskanie sztangi sprzed glowy to czy dla odmiany dac zza glowy

dzisiaj cwiczylem pierwszy dzien bylo ciezej niz sie spodziewalem dosc ciekawa jest metoda 5*5 .

pozdrawiam i dzieki za zainteresowanie

"yyyyyyyyy poprosze 4 pudelka ryzu, takiego no wie pani na mase bo ja na silowni cwicze..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
PP i military press nie dublują sie z wyciskaniem sztangielek - jest to inny ruch. Wycisk sztangielek robisz szeroko wzdłuż linii ciała, rozciągając w dolnej fazie ruchu. W PP i military łokcie masz z przodu, chwyt nieco szerzej niz barki.

Możesz dać podciąganie sztangi wzdłuż tułowia jako drugie ćwiczenie.

Wyciskanie zza głowy jest kontuzjogenne - przekonałem sie o tym na własnej skórze i odradzam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1435 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34561
masz racje zakres ruchu jest inny . sugerowalem sie tym co kiedys wyczytalem ze niepowinno sie dublowac cwiczen (napisal to bodajze wodyn) oraz atlasem cwiczen w ktorym jest napisane

1.Wyciskanie sztangi sprzed głowy(**):

-główne zaanagażowane mięśnie-przednie i boczne aktony mięsni naramiennych, mięśnie trójgłowe ramion.

3.Wyciskanie sztangielek(***):

-główne zaangażowane mięśnie -przednie i boczne aktony mięśni naramiennych, mięśnie trójgłowe ramion

dzieki za wskazowki




Zmieniony przez - ilna w dniu 2009-12-21 23:01:36

"yyyyyyyyy poprosze 4 pudelka ryzu, takiego no wie pani na mase bo ja na silowni cwicze..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowy lepszy? plan

Następny temat

Barki do oceny

WHEY premium