SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o ocenę sylwetki oraz porady nt ćwiczeń

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1027

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

26

Waga

68

Wzrost

178

Cel treningowy

uzyskać dobrą rzeźbę klati piersiowej

Staż treningowy na siłowni

0

Uprawiane inne sporty

bieganie, rower, basen

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

2 - 3 x w tygodniu

Dieta

nie zwracam zbytnio uwagi na odżywianie.

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

mam dość wysoką wadę wzroku, okuliści nie zalecali mi nadmiernych ćwiczeń siłowych.

Zażywane suplementy

nie biorę jeszcze, ale zaopatrzyłem się w 3 kg białka na początek

Ostatnio przerabiany plan

nie mam.

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11
Witam wszystkich,

Jestem tu nowy, z ćwiczeniami miałem dotychczas niewiele wspólnego. Preferuję raczej aeroby - dużo biegam (2 lub 3 x w tygodniu po 15km, czasem interwały, mam kilka maratonów na koncie) i do niedawna sporo jeździłem na rowerze. Postanowiłem popracować nad klatką, plecami i ogólnie rzecz biorąc wszystkimi mięśniami od pasa w górę. Na razie w grę wchodzą ćwiczenia kalisteniczne, od listopada będę miał karnet na siłownie. Chciałbym uzyskać od Was poradę na co najbardziej musiałbym zwrócić uwagę i jak ćwiczyć przy zaznaczeniu, że chciałbym uzyskać efekty zbliżone do tego gościa: LINK. Nie chciałbym przeznaczać majątku na odżywki - na razie zaopatrzyłem się w białko, żeby nie tracić mięśni po moich mizernych treningach. Zaznaczę, że zupełniei nie chciałbym iść w stronę surowego 'pakowania' - takich warunków też zresztą nie posiadam. Chciałbym obok treningów na rzeźbę móc dalej kontynuować bieganie, tak, abym nadal miał niegorsze wyniki czasowe.

Dane: 26 lat, 178cm, 68kg.

Na trening jestem w stanie poświęcić 3 x 1h w tygodniu lub 2 x 1,5h tygodniowo.

Załączam dwie fotki - jeśli brakuje jeszcze jakichś informacji - proszę o napisanie.

Byłbym ogromnie wdzięczny za jakiekolwiek porady. Zaznaczę jeszcze, że jestem zupełnym amatorem, więc proszę o surową ocenę, ale nie krytyczną ;)




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11
Chyba link nie działa - chodzi mi o rzeżbę zbliżoną do takiej:
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Ale pan z linku ma na prawdę świetną formę i niski bf więc aby taką sylwetkę uzyskać to musisz sporo mięśni zbudować a dopiero później zredukować nadmiar tłuszczu jeśli zajdzie taka potrzeba.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zrzucić brzuch

Następny temat

FBW, kickboxing, dni treningowe DO OCENY

WHEY premium