SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o ocenę planu treningowego na redukcję

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 913

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 211
Witam.
Ułożyłam dzisiaj 2 plany treningowe, aby je stosować naprzemiennie i naprzemiennie z dniami aerobowymi. Jako, że są to pierwsze plany treningowe ułożone tylko przeze mnie i na podstawie tego co do tej pory wiem (a zdaję sobie sprawę, że jeszcze mnóstwo nauki przede mną) chciałabym poddać te treningi ocenie kogoś mądrzejszego i bardziej doświadczonego.

Trening A.
1. rozgrzewka ok 10-15 minut

2. Superseria:
3x15 przysiady ze sztangą (jeśli z hantlami to przy wyproście wspięcia na palce i wypchnięcie hantli w górę)
3x15 martwy ciąg

3. Superseria:
3x15 wykroki z hantlami
3x20 ćwiczenia na przywodziciele i odwodziciele (na maszynach lub z linkami - zależy co będzie dostępne na siłowni)

4. 3x15 przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim lub górnego w siadzie

5. 3x15 wyciskanie hantli na ławce prostej

6. Superseria:
3x15 uginanie ramion z hantlami
3x15 prostowanie ramienia z hantelka w opadzie tułowia

6. Superseria na brzuch
plank + jakieś inne ćwiczenie (jeszcze nie wiem jakie, może mountaing climbers). Oczywiście 3x15 ;)

7. Ok 30-40 minut aerobów


Trening B.

1. Rozgrzewka ok 10-15 minut

2. Superseria:
3x15 wchodzenie na skrzynke z hantlami plus głęboki przysiad po zejściu z niej
3x15 łydki, wspięcia na palce z ciężarem (i na pięty) lub wypychanie na suwnicy

3. Superseria
3x15 szeroki przysiad z ciężarem
3x15 ćwiczenia na przywodziciele i odwodziciele

4. 3x15 podciąganie na drążku

5. 3x15 rozpiętki na ławce prostej

6. Superseria:
3x15 uginanie ramion z hantlami
3x15 wyciskanie hantelki nad głową

7. Superseria:
3x15 skłony tułowia z linką wyciągu klęcząc
3x15 przyciąganie kolan do klatki piersiowej siedząc na ławce

8. 30 - 40 minut aerobów.

Za wszelkie sugestie i rady gorąco dziękuję :)
Marta :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Plan jest okej. Skróciłbym tylko czas trwania aerobów po treningu od 20 do max 30 minut. Pamiętaj również, że dieta będzie miała dużo większy wpływ na postępy niż trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 211
Co do diety, nie mam jej dokładnie ułożonej (jednakże wiem, jakie posiłki kiedy jeść, jakie rano, jakie przed i jakie po treningu więc z tym myślę, że problemu nie będzie). Staram się jeść jak najmniej przetworzone produkty, bez żadnej chemii (a przynajmniej z jak najmniejszą jej ilością) oraz co najtrudniejsze 4-5 posiłków dziennie.

I oczywiście dziękuję wielkie za zainteresowanie tematem :)


Zmieniony przez - maartii w dniu 2016-01-06 20:52:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 134 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1924
Jak na początek plan jest w sumie spoko. Nie przesadzał bym z aerobami teraz ,wystarczy, że zrobisz sobie 10-15 min po treningu. Zostaw sobie możliwość dodania ich w trudniejszym okresie redukcji, tak samo ilość treningów, 3 w tygodniu wystarczą w zupełności.

Nie bój się też dużych ciężarów śmiało możesz zejść na 10, a w niektórych ćwiczeniach nawet 5 powtórzeń (po delikatnych zmianach w planie), będziesz miała znacznie lepsze efekty, miej to na uwadze za 3-4 miesiące, póki co nic nie zmieniaj.

Pamiętaj, że nawet najlepszy plan bez diety nie da Ci efektów na dłuższą metę, więc zadbaj też o to, powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 211
W sumie jest to dobry pomysł ze skróceniem aerobów na początek. Bo później mogłyby dojść do ogromnych długości, na co normalni ludzie raczej czasu nie mają. Ciężarów się nie boję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 134 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1924
Jak się nie boisz do git. Z tym cardio chodzi też o to, że "po redukcji" będziesz musiała dalej je kontynuować i stopniowo z niego schodzić, żeby Cię nie zalało. Warto też żebyś kontrolowala ilość kcal. Ułatwi Ci to wszystko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie musisz wydłużać czasu aerobów. Wszystko możesz regulować dietą i ewentualnie dodawać kolejne sesje, jeśli redukcja przystopuje.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2016-01-07 18:11:43

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Treningowy Redukcja ocena.

Następny temat

Redukcja czy masa? - Totalnie zielony [zdjęcie]

WHEY premium