SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prawdopodobna wada postawy a treningi.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1413

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

16

Waga

91

Wzrost

193

Cel treningowy

Siła

Staż treningowy na siłowni

2 miesiące

Uprawiane inne sporty

Aerobowo Rower i interwały biegowe

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full

Dieta

Zbilansowana pod siebie.

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Według mnie tyłopochylenie miednicy

Zażywane suplementy

Białko

Ostatnio przerabiany plan

FBW A-B

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

P- 5x67,5kg Wl- 5x50kg Mc-5x65kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1141 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6570
Witam. Z moich obserwacji wynika, że mam tyłopochylenie miednicy, co widze, przy robieniu siadów i martwego ciągu - nie mam naturalnej krzywizny tylko koci grzbiet. Co mam z tym zrobić ? Rozciągam się 3x w tygodniu od 2 tygodni. W moich pobliskich miejscowościach nie ma specjalisty od takich rzeczy, a zwykły internista nie powie mi co i jak, ponieważ mamy samych 60+lekarzy którzy jak usłysza ćwiczenia na siłowni to od razu szaleją.

img://www.fizjoterapiablog.pl/wp-content/uploads/2013/02/14258_490355724333066_149984853_n.jpg Obrazek B u mnie prawdopodobnie występuję.














To są 3 ćwiczenia wykonywane przeze mnie, na których mozna to chyba zauważyć, z góry dziękuję za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1141 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6570
Sam wcześniej próbowałem jakoś z ta technika i tak nikt na prawdę mi nie pwoiedział gdzie robię błąd jak i co poprawić i w którym momencie. Oglądałem filmiki Jana Łuki jak robić itp, ale to i tak mi zbytnio nie pomogło.

Łopatki ściągać podczas całego ruchu czy tylko pod koniec na wyproście ? Co jeszcze mi radzisz, aby mi to lepiej szło technicznie ? Wiem, dużo pytam, ale bardzo chce to poprawić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Udaj się do ortopedy.On prawdopodobnie da Ci skierowanie na RTG kręgosłupa.Inaczej możemy jedynie gdybać.


Przyczyn podwijania ogona może być naprawdę wiele-najczęściej winowajcą są przykurcze grupy kulszowo goleniowej.Mięśnie nie mogą pracować w pełnym zakresie i ciągną miednicę do przodu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1141 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6570
Dzieki, to ide się jutro zapisać :)

A jakaś porada czy coś od Ciebie ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1141 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6570
A i czy to jest do skorygowania, by nie było przy martwym ciągu/przysiadzie problemów z kocim ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Jak na moje to nie wiem czy masz wadę postawy, ale na pewno masz wadliwą technikę- w mc masz sztangę śmiesznie nisko, bo aż na poziomie kostek; kładziesz się na kolanach (mówimy o zajmowaniu samej pozycji startowej) tak, że aż Ci podrywa pięty; cały czas koci grzbiet, jeszcze przed rozpoczęciem fazy koncentrycznej. W przysiadzie podobnie, za wąski rozstaw nóg, odrywa pięty. Naucz się najpierw przed lustrem robić prawidłową krzywiznę kręgosłupa, a potem staraj się ją zająć przed ćwiczeniem. W mc daj większe talerze albo podstawki.

Plus przy tym wzroście może Cię faktycznie łamać.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-08-13 21:45:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1141 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6570
Tzn mam podstawki sobie dać 10cm np ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1141 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6570
Zrobię jutro filmik z martego ciągu i wrzucę, postaram się poprawić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Tak, przynajmniej.

Serio- postaw sobie lustro z boku i zobaczysz jak "nienaturalnie" trzeba się wygiąć, żeby mieć "naturalne" ułożenie kręgosłupa. To co czujesz na początku ma się nijak do tego jak to rzeczywiście wygląda, ale to szybko wchodzi w krew.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1141 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6570
Jutro pokombinuję, ale jak teraz przed kamerką internetową próbuję to zrobić to widzę, że bez cieżaru mam jakby mało to wygiete nie wiem ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1141 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6570


wiem, jakość słaba, ale widać chyba troche że nie mam naturalnej krzywizny, a jak tak bardzo próbuję sie wygiąć to czuje duże napięcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Prowadzisz siedzący tryb życia?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mięśnie brzucha

Następny temat

Przerwa w treningach.

WHEY premium