SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Praca na budowie a masa

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 151

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10655 Napisanych postów 44367 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57734
Witam, zacząłem ostatnio pracę na budowie. Mam 16 lat. O 5 rano wstaje, o 6 wyjeżdzam i o 7 zaczynam pracę. Praca trwa 10h w ciągu dnia, są dwie przerwy o 10:00 oraz 14:00. Aktualnie jestem na masie i trudno jest mi w takiej sytuacji jeść w prawidłowych godzinach pełnowartościowe posiłki. Wiem że będzie to śmieszne, ale robie sobie na czas pracy bułki, ponieważ są szybkie do zrobienia i dość smaczne. Ale chodzi mi głównie o to czy dużo nie spadne z mięśni i wagi przez czas pracy? Będę pracować około miesiąc do 10 sierpnia, później kończę pracę (jest to praca dorywcza). Na budowie głównie kuje ściany młotkiem, noszę różne częsci rusztowań itd. Na czas pracy nie chodzę na siłownię ponieważ już budowa dla mnie jest takim wysiłkiem, że po pracy myślę tylko o spaniu. Proszę o odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 677 Napisanych postów 3028 Wiek 37 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 159929
Mam podobnie jak ty i nie ma żadnego problemu z dostarczeniem 3600kcal w ciagu dnia - Musisz dobrze rozkładac makro i nie będzie problemu . Ja jem kolo 7 ( w samochodzie posilek około 600kcal ) potem do pracy dwa posilki po 800kcal .Po pracy przed treningiem kolejny i po treningu następny.

Bułki ok ale jako dodatek a nie podstawa diety - więcej energii bedzie jak zjesz pelnowartosciowy posiłek z pudelka zrobiony dzień wcześniej .

Ja robie makaron świderki + karkówka lub łopatka gotowana 200 g , piers gotowana 150g , orzechy wloskie , warzywa , jablka 3 i banana dużego + czasem jaja na twardo , zależy jak rozkład makro się prezentuje w danym dniu
napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6937 Napisanych postów 103568 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1100556
nie ma czegoś takiego jak prawidłowe godziny, jesz wtedy kiedy Ci na to czas pozwala.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 677 Napisanych postów 3028 Wiek 37 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 159929
anubis84
nie ma czegoś takiego jak prawidłowe godziny, jesz wtedy kiedy Ci na to czas pozwala.
Dokladnie , tylko trzeba dostosować odpowiednie posilki do ilości przerw i odstępu czasowego między jednym a drugim posiłkiem .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

stoisko na targach - pytanie

5 ćwiczeń wytrzymałościowych dla kobiet 5 ćwiczeń wytrzymałościowych dla kobiet Smakowa, dietetyczna mąka ryżowa - Quamtrax Instant Rice Flour Smakowa, dietetyczna mąka ryżowa - Quamtrax Instant Rice Flour Rory Leidermeyer - dla niego czas się zatrzymał Rory Leidermeyer - dla niego czas się zatrzymał Phil Heath odpowiada na zdjęcia Big Ramiego Phil Heath odpowiada na zdjęcia Big Ramiego „Tiger Classic” czyli Diamond Cup w Rumunii „Tiger Classic” czyli Diamond Cup w Rumunii Andriol z nolvadexem bezpiecznie wspomaga gospodarkę hormonalną Andriol z nolvadexem bezpiecznie wspomaga gospodarkę hormonalną Imbir skutecznie ochroni przed wieloma chorobami Imbir skutecznie ochroni przed wieloma chorobami Zdrowy stolec. Czyli co robić, aby prawidłowo się wypróżniać? Zdrowy stolec. Czyli co robić, aby prawidłowo się wypróżniać?