SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Praca, basen, siłownia FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 808

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 183
Witam. Piszę z zapytaniem odnośnie rozkładu tygodniowego planu fbw w połączeniu z basenem. Moje pytanie jest czy odpowiedni byłby taki układ
S/B/W/S/B/W/W lub co bardziej by mi odpowiadało S/B/S/B/S/W/W.
Gdzie: S - siłownia, B - basen, W - wolne.
Interesuje mnie trening fbw. Od początku stycznia tego roku po kontuzji odcinka lędźwiowego zacząłem pływać regularnie 2x w tygodniu i ćwiczyć metoda act Michaila też 2x w tygodniu i robiłem to 3,5 miesiąca. Teraz po miesięcznej przerwie wracam znów do treningów. Szczerze mówiąc nie podejmowalem się jeszcze przysiadow i martwego że względu na dyskopatie. Jeszcze trochę chciałem poczekać i wzmocnić się innymi ćwiczeniami, aby móc do tamtych wrócić. Proszę o jakieś porady co do tego tematu, a konkretnie rozkład ćwiczeń i same ćwiczenia aby nie kolidowaly zbyt mocno z basenem. Nie pływam tylko żabka, reszta ok, staram się po równo każdym stylem + deska w nogach i rękach. Na początek każdego treningu na siłowni robię 15 minut rowerka na rozgrzewkę i chodzę po 6km dziennie od pon do pt. Dodam, że chce budować masę mięśniowa. Pozdrawiam.


Zmieniony przez - Badaz w dniu 2016-05-01 01:39:03
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14658 Napisanych postów 53130 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400420
Dla mnie rozklad z 3 treningami silowymi jest wporzo.
Co do samych cwiczen, to skonsultowalbym z fizjo. Jesli nie masz mozliwosci, to pewnie odpuscilbym cwiczenia typu siady, a wrzucilbym jakies wypychania, itd.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 183
Z fizjo nie mam za bardzo co konsultowac bo wiem, że niewskazane są siady jak narazie. Mimo, że jest poprawa. A co do przerw między seriami i ćwiczeniami i intensywności danych treningów w tygodniu uwzględniając baseny i cały tydzień pracy fizycznej, choć nie ciężkiej od pon do pt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14658 Napisanych postów 53130 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400420
A wiosłowania?
Przerwy rób takie Jak potrzebujesz. Tylko nutę rób zbyt długich ;)
Co do regeneracji to dasz radę

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 183
Wioslowania robię, myślę że na przysiady byłbym też już gotowy, jedyne co, to martwy wolałbym odpuścić. Unoszeniem z opadu z ciężarem zastąpie. A co do intensywności. I w tym treningu chodzi o to że wykonuje wszystkie serię po kolei na daną partie, czy 1 seria ćwiczenia na partie, później 1 seria na kolejną partie i takich obiegow tyle ile serii, czy jak? Czy tak jak wobiegowym każde ćwiczenie od razu po sobie bez przerwy, dopiero pod koniec obwodu przerwa?


Zmieniony przez - Badaz w dniu 2016-05-02 00:27:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 183
Załączam trening, który ułożyłem, proszę o ewentualną poprawę i ocenę.

A:
1. Przysiady 3s
2. Podciąganie na drążku 2s
3. Unoszenie z opadu 2s
4. Wyciskanie sztangi płasko 3s
5. Military press 2s
6. Uznanie ramion chwytem mlotkowym 2s
7. Prostowanie ramion na wyciągu 2s
8. Brzuch - unoszenie nóg w zwisie 2s + plank 2x1min

B:
1. Prostowanie nóg na maszynie 2s
2. Unikanie nóg w lezeniu 2s
3. Wioslowanie sztanga 3s
4. Wyciskanie hantli skos 3s
5. Wyciskanie hantli 3s
6. Uginanie ramion ze sztanga 2s
7. Pompki na poreczach 2s
8. Łydki na suwnicy 3s

Większość ćwiczeń będę robił w zakresie 10 powtórzen zwiększajac ciężar w każdej serii. Przed każdym ćwiczeniem seria rozgrzewkowa 15x gryfem bądź małym ciężarem. Co tydzień zwiekszam obciążenie startowe od 2,5-5kg. Co do brzucha będę zmieniał ćwiczenia co 2 tyg. Potrenuje tym planem miesiąc lub półtora i zobaczę co się będzie działo. Później myślę o systemie 15-10-5. Czy macie jakieś propozycje co do zakresu powtórzen lub techniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń?


Zmieniony przez - Badaz w dniu 2016-05-02 02:26:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 183
To się ciagnijcie wielcy forumowicze z SFD.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening

Następny temat

Pytanie o trening ramion i brzucha dla dziewczyny

WHEY premium