SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pozbywanie się sadła

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2339

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 28
Witam.

Zdaję sobie sprawę, że jest 9128354081 tematów na ten temat, wiele też czytałem, ale wciąż są pewne wątpliwości i nurtujące mnie pytania, dlatego też napisałem ten temat.

Pierwsza rzecz, o jakiej wypadałoby wspomnieć to fakt, że... hm, no "gruby" nie jestem, raczek generalnie jestem szczupły. Mój wzrost to ~181cm, waga ~69kg, czyli wcale nie dużo jak na taki wzrost... Ale mimo wszystko mam problem z sadłem, które odłożyło mi się na brzuchu / bokach przez jakiś ostatni rok i najpierw chcę się z tym uporać, zanim zabiorę się za cokolwiek innego. Nie jest tego bardzo dużo, ale jednak jest widoczne, sprawia, że brzuch nie jest płaski tylko zaczyna trochę wystawać, mięśnie są przysłonięte i trochę wstyd się z tym pokazać.

Dodam, że nigdy nie miałem problemów z odkładaniem się tłuszczu, bez względu na to co jadłem. Problem wynika z braku ruchu i dużej ilości siedzenia przez wspomniany rok.
Jak nie trudno się domyślić chcę się wspomnianego sadełka pozbyć.

I tu pojawiają się wątpliwości. Tak, czytałem w wielu miejscach, że dieta jest bardzo ważna. Ale zważywszy na fakt, że nie zauważyłem u siebie, żeby coś wyjątkowo mnie tuczyło, i nigdy wcześniej nie miałem takich problemów (bo najzwyczajniej w świecie zażywałem więcej ruchu), czy w tym wypadku też muszę stosować jakąś rygorystyczną dietę? Czy może wystarczy bardziej uregulować sposób odżywiania i ewentualnie dodać / odjąć jakieś składniki z codziennych posiłków?

Następna rzecz to ćwiczenia. Generalnie wyznaczyłem sobie czas do końca roku (3 miesiące), żeby zauważyć pozytywne zmiany w mojej sylwetce (przede wszystkim chodzi na razie o ten fat na brzuchu i bokach. Chciałbym też zwiększyć masę mięśniową, ale zostawmy to póki co). Do tej pory udało mi się w miarę regularnie biegać przez około 2 miesiące i do tego starałem się dodawać ćwiczenia w domu (z tym było trochę gorzej, brak regularności). Potem niestety miałem przymusową miesięczną przerwę od ćwiczeń. Teraz przez te 3 miesiące zamierzam biegać 3 razy w tygodniu, łącząc to z ćwiczeniami na świeżym powietrzu (zamierzam robić to wcześnie rano). Do tego chcę dorzucić również 3 razy w tygodniu (na przemian z bieganiem) ćwiczenia w domu - pompki, brzuszki, przysiady, ćwiczenia z hantlami, może też drążek (to planuje robić koło południa). Czy to będzie ok?

Ostatnia rzecz. Nie wydaje mi się, żeby było niezbędne zaopatrywać się w jakiś spalacz tłuszczu, bo aż tak źle ze mną nie jest. Ewentualnie zastanawiałem się, czy nie przydałby się jakiś środek zapobiegający spalaniu mięśni (jeśli dobrze pamiętam nazywa się to katabolizmem mięśni, tak?). Ale na suplementacji nie znam się ani trochę więc tutaj już potrzebuję wsparcia kogoś rozeznanego.


Proszę o jakieś rzeczowe opinie na temat tego, co napisałem i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Wrzuć zdjęcia sylwetki. Niestety aktywność fizyczna to podstawa.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94400 Napisanych postów 364338 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668820
dlaczego siłownie omijasz??

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 28
Liczyłem, że obędzie się bez zdjęć ;x Dysponuje jedynie czymś takim.

@lodzianin1
Przede wszystkim z braku kasy na siłownie. Poza tym jakoś nie mogę się przełamać. Myślałem nie jeden raz o siłowni, ale w sumie bez niej też można osiągać fajne efekty, a mi nie zależy na sylwetce i mięśniach jak u Arnolda Schwarzeneggera :D Wydaje mi się, że do moich celów siłownia nie jest konieczna.







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 829
Może i nie jest konieczna ale bardzo przydatna. Na pewno by Ci to ułatwiło sprawę. Najszybsze efekty osiąga się przy ukierunkowaniu na jeden cel. Palisz tłuszcz albo budujesz mięśnie. Ty chcesz obydwa i masz na to 3 miesiące. Robienie suchej masy nie jest takie proste, dla początkującego. Bez siłowni i treningów cardio nie oczekuj jakiś potężnych efektów. No i oczywiście dieta rzecz najważniejsza. Musisz się jakiejś trzymać bo inaczej to jak strzelanie do celu przez niewidomego. Musisz mieć mały deficyt kaloryczny, przy odpowiedniej podaży białka aby nie palić mięśni i zachować regenerację. Czy wywołasz go dietą czy intensywniejszymi treningami, wybór należy do ciebie. Więc na początek jedz chudo, często a mniej, spożywaj mięso, nabiał i bądz konsekwentny w treningach. Nie biegaj dłużej jak 30 minut. Najlepiej jakbyś miał ułożoną i przemyślaną dietę. Wszystko dlatego bo jak piszesz zależy Ci na mięśniach. Jakbyś chciał zlecieć z tłuszczu i wyglądać jak patyczak, dużo biegaj. Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 28
@UP
Dzięki za przydatne wskazówki. Ale właśnie przez te 3 miesiące nie chcę budować masy, tylko spalić tłuszcz. Czytałem wiele o tym, że bez sensu jest łączyć spalanie tłuszczu z budowaniem masy, dlatego najpierw skupiam się na jednym, potem na drugim. To chyba takie jedno małe nieporozumienie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
ale jedno od drugiego rózni się tylko dietą
trening
siłowy w niczym nie przeszkadza
ba nawet pomaga palic fat

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 28
No zgadza się, dlatego też zamierzam oprócz ćwiczeń aerobowych (bieganie) robić też siłowe. To może wyjaśnię jeszcze raz, żeby było wszystko zrozumiałe: będę wykonywał i takie, i takie ćwiczenia, ale skupiając się na razie na spalaniu. Mam nadzieję, że teraz to jest zrozumiałe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2416 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42913
Czy spalasz czy zwiekszasz masę zależne jest od diety. Masz minus - zmniejszasz masę, masz plus kaloryczny - zwiększasz.

Blog IF/Rekompozycja [pods. 22] - Zapraszam ! http://www.sfd.pl/[BLOG]Lucky555/IF__Rekompozycja-t989337.html

Jeśli chcesz przegrać trochę $$ to zapraszam:)
http://www.sfd.pl/Gruby_hajs_z_Lucky555-t1058841.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 28
@UP
Tak wiem..

Zmieniony przez - al0jz w dniu 2014-10-07 12:58:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
W takim razie wrzuć jakieś rozpiski kilku dni z dziennika żywieniowego potreningu.pl Ja nie jestem przekonany co do tej redukcji.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta, czy ktoś pomoże rozpisać

Następny temat

suple na 6 miesięcy - pomożecie?

WHEY premium