SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrot po kontuzji

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1244

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez apokalipsa z działu Trening dla zaawansowanych.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 705 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7912
Tak jak w temacie, chce wrocic do cwiczen po 2 miesiecznej przerwie zwiazana z naderwaniem wiezadla prawego barku, dosc nieprzyjemna kontuzja, szczegolnie na drugi dzien gdzie praktycznie nie mozna nic ta reka zrobic.

1.PŁEĆ : M
2 .WIEK: 16
3 .WAGA: 73/74
4.WZROST: 175
5 .WYMIARY: (to nie jest cel moich treningow )

6 .STAZ NA SILOWNI: 1 rok
7.CEL TRENINGOWY : Powrot do cwiczen po kontuzji, polepszenie ogolnie sprawnosci, wygladu i mozliwosci
8.UPRAWIANE INNE SPORTY : 2 miesiace kick boxing przed kontuzja
9.DOSTĘP DO SPRZĘTU (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : lawka prosta, sztanga z regulowanym obciazeniem, modlitewnik, sztangielki, skakanka ( Podstawa Boxu ;) ) itp. itd.
10 .POZIOM BF% (mniej więcej jeśli naprawdę nie wiesz umieść fotkę) poziom 24-25%
11 .TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIECIA (TYP BUDOWY): slaba przemiana materi wiec do tycia =] uwarunkowania genetyczne
12 .WYNIKI SILOWE; (nie obchodza mnie ani nie sa moim celem)

13. CZY MASZ DIETĘ; [jaką, jak oceniasz jej skuteczność]? - 2500 kalori, z moim starym treningiem dzialala znakomicie ;), sadzac po efektach
14.PRZECIWWSKAZANIA MEDYCZNE : oszczeczac jeszcze przez jakis czas bark
15. CZY STOSUJESZ ODZYWKI, SUPLEMENTY : zostalo mi jeszcze troche bcaa


Co jest moim celem? zamierzam pocwiczyc na domowym sprzecie i mozliwosciach przez okolo miesiac po czym powrocic juz do klubu (kb),

Moj na razie wyglada tak

1.............

naramienne


-unoszenie ramion bokiem w górę 6 powtórzeń,
-unoszenie ramion bokiem w opadzie tułowia 6 powtórzeń,
-podciąganie sztangi do brody w staniu 8 powtórzeń,


ramiona

-uginania ramion stojąc ze sztanga 4 serie (10,8,6,6 powt.)
-wyciskanie francuskie leżąc 4 serie (10,8,8,6 powt.)
-unoszenie ramio w przod ze sztanga - 4 serii po 4 powt.
-wyciskanie francuskie jednorącz 4 serie po 10 powt.
-wyciskanie w lezeniu waskim uchwytem 4 serie po 10 powt

Przedramiona:

-uginanie nadgarstków podchwytem- 4 serie po 12 powt.
-uginanie ramion nachwytem stojąc 4 serie po 12 powt.
-uginanie nadgarstków nachwytem jednorącz 4 serie po 12 powt.

2................



-klata

-wyciskanie sztangielek na poziomej-5 serii(10,8,8,6,4 powt.)
-rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej-5 serii(10,8,8,6,4 powt.)

-grzbiet

-wiosłowanie sztangą uchwyt poprzeczny-5 serii(15,10,8,8,8 powt.)
-wiosłowanie w opadzie tułowia-5 serii po 10 powt.
-przenoszenie sztangielki za głowę-5 serii po 10 powt.

3.................

brzuch
1.Unoszenie nóg w leżeniu-10 serii po 25 powt.
1.Skłony na ławeczce skośnej-10 serii po 25 powt
1.Unoszenie nóg w zwisie na drążku-10 serii po 25 powt



Sa to szczatki mojego starego treningu, do ktorego mam zamiar powoli wracac, specjalnie usunelem glownie cwiczenia obciazajace wiezadla barkowe czytaj np. wyciskanie na plaskiej czy podciaganie na drazku.

Moj trening wygladac bedzie :

- 20 minut rozgrzewki
- 15 minut rozciaganie ( calego ciala mimo ze dla niektorych 'byc roziagnietym' oznacza umiec zrobic szpagata )
- 30 minut skakanka (podstawa kb)
- trening wlasciwy:
Pn-1
Wt-2
Sr-0
Czw-3
Pt-1
Sob-2
Nd-0
- 15 minut rozciagania po treningu

jak pisalem juz moim celem nie jest masa jak u kulturysty czy sila u pudziana. wiem ze brakuje tutaj niektorych czesci ale nie wszystko naraz to dojdzie w swoim czasie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 727 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6812
-gdzie nogi i tricepsy?
-za malo powtórzeń - jak jesteś po kontuzji to trenuj małymi ciężarami, a to z kolei wymusza dużą liczbę powtórzeń, a nie np. 4
-lepiej ćwicz systemem Full Body Workout, jest lepszy na początek niż ten niby split
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 705 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7912
-gdzie nogi i tricepsy?
-za malo powtórzeń - jak jesteś po kontuzji to trenuj małymi ciężarami, a to z kolei wymusza dużą liczbę powtórzeń, a nie np. 4
-lepiej ćwicz systemem Full Body Workout, jest lepszy na początek niż ten niby split

Tricepsy? mam francuzy i w wyciskanie w waskim uchwycie...
Nogi. na nogi mam oddzielny plan z kb wiec o to sie nie martw
ilosc powtorzen bede zwiekszal wraz z kolejnymi tygodniami. jestem swiezo po kontuzji wiec nie chce ryzykowac


Zapomnialem dodac ze ta 'silownia' ma byc dodatkiem do wlasciwym treningow KB
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 705 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7912
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 705 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7912
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
początkowy okres to ACT- i w tej sferze mozemy juz rozmawiac o szczegółach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan tygodnia i porady

Następny temat

Masówka do oceny

WHEY premium