SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powolna Masa jakościowa( Priorytet BARKI,KAPTURY)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1118

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2230
PŁEĆ: Mężczyzna
WIEK: 19
WZROST: 188


****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 95,5
OBWÓD PRZEDRAMIENIA: 34
OBWÓD RAMIENIA: 42-43
OBWÓD ŁYDKI: 41-42(dysproporcja pomiędzy prawą a lewą nie potrafie tego zniwelować)
OBWÓD UDA: 66
OBWÓD BIODER:
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 86,5
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 120
OBWÓD BARKÓW:
OBWÓD NADGARSTKA: 18,5
OBWÓD KOSTKI U NOGI:

****POMIARY SIŁOWE****************************************

PRZYSIAD TYLNI: 130x8
MARTWY CIĄG: 210x1
WYCISK SZTANGI NA ŁAWCE POZIOMEJ: 150x1
WIOSŁOWANIE SZTANGĄ : 100x10
WYCISK SZTANGI NAD GŁOWĄ : [cięzar X powtórzenia] - 67x8, 75x4

****CEL*************************************************

Interesuje mnie masa jakościowa( BARKI GŁÓWNIE)

POPRZEDNIO ROBIŁEM [CO I JAK DŁUGO] : trening FBW ponad półroku zbudowałem na tym zadawalające efekty.

****STAN ZDROWIA*****************************************
Bardzo Dobry

****SPRZĘT**********************************************

Ćwiczę u siebie w wiekszej piwnicy, posiadam:300kg obciazenia,drazek,dipsy,sztangi proste ,lekko łamane,mocno łamane,hantle,stojaki, ławke,wyciąg(górny dolny)

****DIETA*************************************************

Skończyłem 4 tygodniową redukcje aby stracic nadmiar wody w organizmie który przez dłuższe masowanie odłożył mi się ( po czesci kreatyna pewnie też sie do tego przyczynila)
Redukcje skończyłem na 3200 kalorii

JAKĄ DIETE PLANUJESZ W NOWYM MEZOCYKLU:
PODAZ KALORII NA START: 3800-3900 ( znam swój organizm i od tej puli kalorii chyba będzie najrozsądniejsza masa)
ILOSC BIALKA NASTART: do 200g białka dziennie
ILOSC TLUSZCZU NA START: Tłuszczami manipuluje zależnie od dnia
ILOSC WEGLOWODANOW NA START: Węglowodanami manipuluje zależnie od dnia

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ DOPING/PROHORMONY: Nie, jeszcze Nie ^^
CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: Tak kreatyne,białko ( w nagłych sytuacjach gainera), witaminy z olimpu,
CZY STOSUJESZ SPALACZE/POBUDZACZE: Nie

BF oceniam na 13-14% max.


Teraz gdy trochę o mnie wiecie, mogę zacząć.Ponad pół roku cwiczylem FBW i się po części wypaliłem, zamierzam przejść na trening który bedzie polegał na cwiczeniu 6 dni w tygodniu( za chwile powiecie tak sie masy nie robi, ale zastanawiam sie nad:) Robieniem np:Klaty+Triceps,Plecy+biceps,Nogi+Barki(pon,wt,sr) i jeden dzień wolny i od nowa. Wychodzi na to, że klata ma 4 noce regeneracji. Wiadomo mięśnie współpracują przy robieniu innych np: barki,triceps,klata tak wiem, ale uważam, że po ponad 3 latach treningu jestem w stanie progresować na tym.(NIBY 6 TRENINGOW tygodniowo dużo i masy tak sie nie robi no, ale zawsze mogę dołożyć 500 kalorii jak sadzicie?, Chce zaszkokować organizm)
Moją najsłabszą partią są Barki które chcę rozbudować (głównie przez ostatnie pół roku cwiczylem zolnierza od 5 do 8 ruchow) teraz gdy poszedlem na trening i chcialem o duzo ,mniejszym ciezarem zrobic 12-15 powtorzen to moje barki się "wyłączają" i nie mam sily.(Dlaczego na masie spróbowałem 12-15 powtorzen? Szok dla barków jakis wydaje mi sie)
każdą partie potrafie powoli rozbudować, ale barki ani ciężar nie chce iść ani ich masa.
Więc co mi radzicie? Dodam jeszcze od siebie bo za chwile pewnie ktoś powie pokaż diete ( przez 3 lata przytylem 18kg nie urosłem ani cm w górę, a zwiekszylem bodyfat tylko o 1%, dlaczego to pisze? bo mam pojecie na temat diety).
Po prostu potrzebuje jedynie pomocy z treningiem, a nie z dietą :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2230
ahh zapomniałem o najważniejszym czyli o treningu:
Klata+tric
Płaska 4s po 8powt
skos 4s po 8 powt
4serie dipsów 8-10 powt
4 serie francuza lub na wyciągu 8-12 powt.

Plecy+bic:
Martwy 4s 5 powt.
drazek 4s 8 powt.
wioslo 4s 8 powt.
wiosło nachwytem 4s 8powt.
Bic sztangą prostą 4s 8-10 powt.
Bic hantlami młoty 4s 12powt.


Nogi+barki
5s siady po 8 powt
5s fronty po 8 powt
Wspięcia na palce 3-4s po 100powt.
zolnierz 4s po 8 powt
bok barku 4s po 15powt. (hantlami )
tył barku w pochyleniu hantlami po 20 powtorzen, 3s
(jeden trening barków taki drugi planuje zza karku zamiast zolnierza)






Zmieniony przez - Arek1325 w dniu 2016-08-06 03:03:29
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Naprawdę chcesz rozbudowac barki trenując je na jednej sesji z połową ciała-tj. nogami ?


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2016-08-07 19:21:47

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak, raczej szanse będą marne... ponadto dość jednostronny ten trening a wyliczyłeś nawet sporo sprzętu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2230
To co mi radzicie? Bo prawdę mówiąc tym treningiem lecę 1 tyg, bo zakończyłem fbw. Chcę przyśpieszyć budowanie masy mięśniowej tym więcej jej mam tym proces jest wolniejszy :) ( moze to źle robic 3 treningi , 1 dzien off i znow 3) Rozbić te 3 dni na 6? Jedna partia dziennie? i 1 dzień off?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2230
Może inaczej wrzucę trening FBW na którym leciałem okolo 9 miesięcy, a powiecie mi co zmienić w treningu aby te mięśnie zszokować i przejść na split

Trening A: Martwy ciąg 1 rozgrzewka, 4 główne ( po 5 powt)
dipsy 4s + obciazenie 8 powt
wioslo 4s 8 powt
zolnierz 4s po 8 powt
biceps 2s głównie sztanga prostą 8 powt-10

Trening B:
Przysiady 4s 8 powt.
Klata 2 rozgrzewkowe 3 główne 8 powt.
Drążek 4s 8 powt
bok barku 3s 12-15 powt.
tric 2s (wyciąg lub francuz) 8-10 powt
bic 3s hantle lub sztanga prosta(glownei sztanga)

Aha i jeszcze jedno np. martwy,klata,siady odpoczywalem 4-5 minut pomeidzy seriami
Zolnierz 3-4 minuty
Trening średnio wychodzil 1:30h







Zmieniony przez - Arek1325 w dniu 2016-08-08 01:58:54
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygotowania do zawodów debiuty 2017 - nowy kanał na yt

Następny temat

Trening fbw

WHEY premium