SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powoli do celu - redukcja

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13137

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 41 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 19122
Cześć na początek ankieta

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: iweta55
WIEK: 27
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 11 miesięcy

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 72/73 kg
WZROST: 165 cm
OBWÓD RAMIENIA: 29 cm
OBWÓD ŁYDKI: 38 cm
OBWÓD UDA: 56 cm
OBWÓD BIODER: 96 cm
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: -
OBWÓD TALI : 78 cm
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 98 cm

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING? Zredukować tkankę tłuszczową, wyrzeźbić sylwetkę

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: Chyba jakaś jest związana z jednym barkiem niżej, nie pamiętam jak to się nazywa stwierdzone chyba w podstawowce...
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? Tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? tak
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: Biotevit na włosy, tran
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) : Dieta vitalia.pl do tej pory

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - 5 posiłków dziennie, raczej zdrowo, kury, kasze, owoce, warzywa zgodnie z dietą 1700 kcal
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Ostatnio waga stoi w miejscu

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK/NIE :teraz tak, wcześniej ćwiczenia w domu chodakowska, plus cięzary max do 20kg

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - Dopiero drugi tydzień chodzę na siłownię, wcześniej miałam do czynienia z ciężarami,ale krótkie okresy 4 miesięczne, 3 miesięczne, nie wiązało się to z redukcją gdyż nie trzymałam diety. Obecnie na siłownie chodzę 3 razy w tygodniu (poniedziałek,środa , piątek) czasami planuję też w niedziele na same cardio.
Poniedziałki : Plecy plus barki
Środy :Klatka i triceps
Piątki : Nogi i biceps Po każdym treningu 30 min bieżni, lub rowerka.

Najbardziej dążę do zgubienia oponki z brzucha. Resztę ciała chciałabym jeszcze wysmuklić, liczę na to że zakładając tutaj temat bardziej się zmotywuję do diety, bo treningi chyba już mi weszły w krew. Będę wdzięczna za cenne uwagi oraz poprawianie w kwestach treningu czy diety.







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 41 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 19122
A to nie widziałam, dobrze wiedzieć;) Dziś postaram się przećwiczyć to jak na filmiku prawdziwe OHP;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 41 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 19122
Poglądowa dieta, wiem że stara,ale cały czas podobnie wygląda, postaram się wstawić świeżą jutro;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6517 Napisanych postów 36025 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679700
Witaj w naszym dziale.

Uważam że na tym etapie na którym jesteś - czyli początek przygody z siłownią tak na serio - to powinnaś raczej pomyśleć o treningu full body workout, czyli całe ciało na każdym treningu.


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2018-09-07 08:11:22

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 41 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 19122
Dziękuje za odpowiedź i uwagi. Czyli powinnam póki co wzmacniać całe ciało? To co teraz robię dość mocno mnie wyczerpuje, nie są to małe ciężary, dlatego jakby miała robić to co drugi dzień nie wiem czy bym dala rade. Przykładowo :
Martwy ciąg :1 seria 30kg x10, 2seria 50kg x8, 3 seria 70kg x 6, 4 seria 70kg x 3,
Wyciskanie na ławce płaskiej: 1s 30kgx10, 2s 30kgx10, 3s 40kg x 3, 4s 35kgx6
Wiem, że serie są niewyrównane,ale przyzwyczajam dopiero ciało do ciężarów jeszcze nie wiem jakie są dla mnie odpowiednie, bo tak jak mówiłam w domu miałam tylko obciążenie własnego ciała oraz 20kg sztangielek i jakoś próbowałam walczyć na tym, ale gdy schudłam z 84kg do 72kg stwierdziłam że czas pójść dalej.



Zmieniony przez - iweta55 w dniu 2018-09-07 08:38:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12161 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627360
W misce brak zdrowych tłuszczy z orzechów, pestek, oliwy etc. Kokosowy w tej ilości spoko, ale dorzuć generalnie tłuszczy do minimum 60g. Orzeszki ziemne to nie orzeszki. I mało masz tych kalorii ogółem.
Co to znaczy, ze miska stara, ale ciągle tak samo wygląda? Jakąś różnorodność chyba masz? Jesz tylko te warzywa które wpisałaś? Jak tak to mało.
Nie wiem, czy Ci to pomoże, ale ja ustaliłam sobie porcję węgli typu owies, ryż, kasze, makarony etc. na 50g na posiłek. Moze na okres redukcji nie byłoby to złe wyjście też u Ciebie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192631
Zdecydowanie za mało tłuszczy Paatik ma rację, na redukcji nie musisz jeść aż 250g węglowodanów ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 41 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 19122
Generalnie jem jak w diecie, są to kasze różne: jęczmienna, pęczak, ryż brązowy, kuskus (rzadko), bulgur. Orzeszki ziemne chodziło o fistaszki które trzeba łupać:D Bardzo nie lubię orzechów włoskich...Białko 51 - 85 g 87 g
Węglowodany 191 - 298 g 264 g
Tłuszcz 47 - 66 g , Tak mam ustalone w diecie, są to złe parametry. jeść mniej węgli a więcej tłuszczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192631
Orzeszki ziemne w łupinkach to nie są orzechy, tylko z nazwy są orzechami. Unikamy ich, tak jak masło orzechowego z nich, wcale nie jest super produktem. Można wszystko jeść ale z głową. Można jeść czasem orzeszki ale nie traktujemy ich jako źródło zdrowych tłuszczu. Jeśli nie lubisz włoskich to jest: oliwa, awokado, pestki dyni, orzechy laskowe, makadamia, nerkowce, nasiona chia, i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy które każda Ladies mogłaby wymienić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6517 Napisanych postów 36025 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679700
iweta55
Dziękuje za odpowiedź i uwagi. Czyli powinnam póki co wzmacniać całe ciało? To co teraz robię dość mocno mnie wyczerpuje, nie są to małe ciężary, dlatego jakby miała robić to co drugi dzień nie wiem czy bym dala rade. Przykładowo :
Martwy ciąg :1 seria 30kg x10, 2seria 50kg x8, 3 seria 70kg x 6, 4 seria 70kg x 3,
Wyciskanie na ławce płaskiej: 1s 30kgx10, 2s 30kgx10, 3s 40kg x 3, 4s 35kgx6
Wiem, że serie są niewyrównane,ale przyzwyczajam dopiero ciało do ciężarów jeszcze nie wiem jakie są dla mnie odpowiednie, bo tak jak mówiłam w domu miałam tylko obciążenie własnego ciała oraz 20kg sztangielek i jakoś próbowałam walczyć na tym, ale gdy schudłam z 84kg do 72kg stwierdziłam że czas pójść dalej.




Zmieniony przez - iweta55 w dniu 2018-09-07 08:38:17


Na tym etapie zakresy powtórzeń dla ciebie do 8-15 a nie jakieś trójki. na ciężary przyjdzie czas jeszcze. Ty musisz przygotować ciało - stawy, ścięgna, mięśnie i układ nerwowy do podnoszenia ciężarów. Bez tego szybko sobie coś uszkodzisz.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 41 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 19122
Kaka21 ......Ale mnie teraz zasmuciłaś, uwielbiam te orzechy i maslo z nich, ale skoro tak wykluczę je z diety:) Dziękuję za zwrócenie uwagi sama nigdy bym na to nie wpadła zawsze myślałam że one są okey;/

Jeżeli chodzi o ćwiczenia to ile czasu w takim razie robić FBW? Czyli przygotowywać ciało?


Zmieniony przez - iweta55 w dniu 2018-09-07 09:09:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192631
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja wagi

Następny temat

Waga stoi w miejscu, proszę o pomoc.

WHEY premium