SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebuje pomocy w sprawie kupna atlasu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 908

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 24
Witam,
Mam budżet do 3500zł i chciałbym zapytać jaki mogę zakupić atlas który umożliwi mi pracę nad praktycznie nad całym ciałem.
Znalazłem na internecie Atlas Tytan 10 HMS. Co o nim sądzicie? Nada się? Bardzo mało o nim opinii i nie bardzo wiem czy spełni moje oczekiwania, szczególnie co do jego wytrzymałości.




Zmieniony przez - john968 w dniu 2016-06-19 01:07:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62298 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777647

Z gotowymi atlasami jest pewien problem bo niby można wykonać na nich sporo ćwiczeń, a mimo wszystko są średnio praktyczne. Da się zauważyć, że nawet na siłowniach nie ma tego typu sprzętów tylko najczęściej każde ćwiczenie jest jako osobna stacja treningowa.

Dlatego jeśli mamy jakiś budżet do przeznaczenia na sprzęt sportowy to atlas nie dość, że jest drogi to jeszcze niezbyt praktyczny.

Jeśli dysponujemy jakąś ilością miejsca i możemy go przeznaczyć na miejsce do ćwiczeń to warto się zaopatrzyć w kilka podstawowych rzeczy.
Po pierwsze ławka z regulowanym oparciem, na której zrobimy wyciskanie na barki jak i klatkę piersiową. Po drugie stojaki do przysiadów regulowane. One pozwolą ustawić wysokość pod nasze parametry.
Po trzecie gryf sztangi oraz parę regulowanych hantli z obciążeniem.
Ten sprzęt pozwoli nam przeprowadzić kompleksowy trening całego ciała i nie będzie zajmował szczególnie dużo miejsca.

Świetnym uzupełnieniem byłby drążek do podciągania, ale niestety nie zawsze mamy odpowiednią wysokość do zainstalowania go.

Polecamy również: Fit Poradnik dla ćwiczących w domu! Co i jak trenować w domu?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-06-20 16:04:26

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Nie opłaca się kupować atlasów, szczególnie do domowego użytku, za bardzo ograniczający.

Z takim budżetem kupisz sztangą, obciążenie, ławkę regulowaną z osobnymi stojakami, drązek, sztangielki i jeszcze ci sporo zostanie.
Zaglądnij do działu Marbo tutaj na forum i na pewno ci pomogą coś dobrać odpowiedniego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 206
O wiele lepiej zakupić ławkę, sztangę, sztangielki, obciążenie oraz jakiś drążek do podciągania.
Więcej miejsca więc więcej swobody podczas treningu.





Zmieniony przez - DarkfireDead w dniu 2016-06-19 10:39:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Potwierdzam slowa poprzednikow Za taka kase juz mozna kupic juz calkiem fajny zestaw wolnych ciezarow, ktory sprawdzi sie o niebo lepiej niz atlas

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62298 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777647
Masz na forum dział Marbo możesz sobie przeglądnąć ich ofertę albo poprosić o pomoc w skompletowaniu sprzętu ale złożonego z wolnych ciężarów a nie atlasu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 24
Panowie szukam atlasu :) Po za tym sprzęt pozostały już mam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 206
Atlas moim zdaniem zbędny jeżeli masz już resztę sprzętu. O wiele wygodniejszy jest wolny ciężar oraz zrobisz więcej ćwiczeń na samej ławce z hantlami oraz sztangą. Sam od siebie też nie mogę ci doradzić, ponieważ moim zdaniem atlas jest słaby.


Zmieniony przez - DarkfireDead w dniu 2016-06-19 15:43:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
To jeśli koniecznie chcesz wydac te 3,5 kafla to napisz co już posiadasz to będzie można coś podpowiedzieć na co wydać. Bo tak jak piszemy atlas to shit. Już lepiej pomyśleć o jakichś wyciągach, bramie czy coś.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62298 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777647
To jak szukasz typowo atlasu to załóż sobie temat np w dziale marbo ze sprzętem i niech Ci coś zaproponują za takie pieniądze. Wypisz jakie masz wymagania i coś Ci polecą.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o poradę- duże sutki

Następny temat

FBW + METABOLIK NA OSTATNIM ETAP REDUKCJI

WHEY premium