SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebuje podpowiedzi i korekt.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 846

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 283
Witam.

Mam 16 lat, ważę 79kg przy 191 cm wzrostu, co nie bardzo mnie zadowala... Chciałem zwiększyć swoją CZYSTĄ masę mięśniowa, ale jest pewien szkopuł...

Mianowicie jestem siatkarzem. Trenuję siatkówkę 5x w tygodniu oraz chodzę na siłownię 3x w tygodniu. Zależy mi na czystej masie mięśniowej, ponieważ jak nabiorę zbędnych kilogramów to stracę skoczność. Ułożyłem sobie dietę oraz plan ćwiczeń; zakupiłem także suplementy - bez nich przy moim wysiłku ani rusz. Nie jest to dieta typowo masowa. Podział białek i węglowodanów jest 50/50.

I Posiłek:
- 500 ml mleka + płatki owsiane/kukurydziane + garść bakalii
- odżywka białkowa + kakao
- kostka twarogu
- chleb razowy
II Posiłek:
- kostka twarogu
- 500 ml mleka
- 150g piersi z kurczaka
- 50g ryżu
- oliwa z oliwek
W szkole pije odżywkę węglowodanowo białkową z dodatkiem orzechów i nasion ( ok. 100g )
III Posiłek (przed treningowy):
- 150g piersi z kurczaka
- 50g ryżu
- oliwa z oliwek
- kreatyna + dekstroza + glutamina
- odżywka białkowa + kakao
- 500 ml mleka
IV Posiłek (po treningowy):
- odżywka białkowa + kakao
- 500 ml mleka
- kreatyna + dekstroza + glutamina
V Posiłek:
- 200g piersi za kurczaka
- 100g ryżu
- oliwa z oliwek
- 3 jaja na twardo
VI Posiłek:
- odżywka białkowa + kakao
- koktajl (500 ml mleka + kostka twarogu + owoc -> całość zmiksować )

W diecie jest dużo mleka, ponieważ mam łamliwe kości i muszę spożywać stosunkowo dużo wapnia, a ilość mleka mi nie przeszkadza bo je lubię :)

To jest dieta, którą od 1 września mam zamiar stosować. Chcę tylko czystą masę mięśniową, ponieważ obawiam się utraty skoczności i mobilności na boisku. Chcę wyeliminować jak najwięcej tłuszczu ze swojego organizmu.

Myślałem także nad dodaniem HMB do całości.

Do tego codziennie będę wiosłował na "wioślarzu" 1-3km dziennie. Ćwiczeń nie będę rozpisywał bo robię to co każdy. Do całości pływam jeszcze 1km tygodniowo na basenie.

Moim celem jest zwiększenie swojej masy do 85kg jednocześnie redukując tkankę tłuszczową, której i tak mam niewiele. Chcę mieć widoczne mięśnie kosztem ich wielkości. Cóż poradzić... Musze być mobilny na boisku.

Bardzo proszę o jakiekolwiek porady oraz ewentualne korekty.

Pozdrawiam.

Zmieniony przez - dominos92 w dniu 2008-08-28 12:10:37

Never back down, come on!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4094
Sporo tu bledow (szczegolnie ten koktajl na noc), lepiej poczytaj posty podwieszone, tam wszystko jest dokladnie wyjasnione. Nikt nie sprawdzi Ci wlasciwie diety, skoro nie policzyles rozkladu B/T/W (bo to wlasnie pod niego komponujesz posilki).

Moim celem jest zwiększenie swojej masy do 85kg jednocześnie redukując tkankę tłuszczową

Do tego trzeba niezlego alchemika


Zmieniony przez - m4ul w dniu 2008-08-28 16:22:48

Run, rabbit run.
Dig that hole, forget the sun,
And when at last the work is done
Don't sit down it's time to dig another one.
Pink Floyd - Breathe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1890
tak z ciekawości...czemu odpada twaróg + mleko + owoc na noc ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Owoc to fruktoza czyli cukier prosty nie wskazany na noc.
a z mlekiem pewnie chodzi o laktozę ale tutaj jest wiele teorii ostatnio nawet czytałem, że zwiększa biodostępność wapnia które to z kolegi wspomaga odchudzanie. Ale nie będę rozpoczynał dyskusji bo i tak zakończy się ona podziałem zdań. Niech każdy wytestuje na sobie, czy mu mleko służy czy nie.

Zmieniony przez - Kleks. w dniu 2008-08-28 21:26:37
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywki białkowe a konserwanty, polepszacze itd

Następny temat

Kukurydza :}

WHEY premium