SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebna pomoc w ułożeniu diety i treningu !

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 717

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 108
Witam. Postanowiłem ostatnio ułożyć sobie plan treningowy, oraz żywieniowy. W związku z tym poszukałem informacji na powyższe tematy w internecie. Próbowałem ich szukać w potwierdzonych źródłach, jednak nie zawsze było to możliwe. Dlatego bardzo prosiłbym o pomoc i odpowiedź na moje pytania. Sam ćwiczę już prawie rok z krótkimi przerwami, przez pierwsze 7-8 miesięcy nie miałem planu. Podobnie było z dietą, starałem się jeść zdrowo i odpowiednią ilość. Widać pewne efekty treningów, jednak nie są one współmierne do oczekiwań. Zdecydowałem się, że będę chodził na siłownie 5 x w tygodniu, w cyklu od wtorku do soboty i tu pojawia się moje pierwsze pytanie- jakich partii mięśniowych nie można po sobie ćwiczyć? Następnie chciałbym zaznaczyć, że mam b.dobrze rozwinięte nogi- uda i łydki, nie chciałbym ich dalej ćwiczyć siłowo by był większe. Poza siłownią biegam rekreacyjnie za piłką, czy to mi wystarczy na tą partie mięśni? Przechodząc do trzeciego pytania, dotyczącego diety, czy przy moim wzroście i wadze wskazane jest pozostanie przy masie i rzeźbienie, schudnięcie, a może przybranie masy? Chciałbym osiągnąć umięśnioną sylwetkę, ale bez przesady i bez żadnych suplementów. Bardzo proszę o pomoc!

Wiek:16
Wzrost:175
Waga:69
Boody fat: ponad 17%

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wypełnij pełną ankietę działu.

Chłopie, Ty nie masz czego redukować, chyba, że kości.
Mniejszego zdjęcia chyba nie mogłeś wstawić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 108
Podłączam tutaj, bo nie mogę edytować.

Płeć : mężczyzna

Wiek : 16

Waga : 69

Wzrost : 174

Cel treningowy : przybranie masy mięśniowej

Staż treningowy na siłowni : 11 miesięcy

Uprawiane inne sporty : piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : dostęp do full osprzętu na siłowni

Dieta : brak

Przeciwwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : brak

Ostatnio przerabiany plan: 10-12 powtórzeń z obciążeniem na wszystkie partie mięśniowe prócz nóg.

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): nie robiłem





Zmieniony przez - kubek399 w dniu 2013-12-08 12:52:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie chodzi o maksy. Podaj obciążenie robocze:
Martwy ciąg, przysiad, wyciskanie sztangi płasko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 108
dudee
Nie chodzi o maksy. Podaj obciążenie robocze:
Martwy ciąg, przysiad, wyciskanie sztangi płasko.


Martwego ciągu i przysiadów nie robiłem. W wyciskaniu sztangi poziomo biorę 40 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie wiem co robiłeś przez 11 miesięcy na siłowni.

Bierz nie skomplikowane FBW, zbuduj fundamenty
bo brak Ci podstaw.

https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html

Koryguj technikę, kontroluj ciężar i stopniowo dokładaj kg na sztangę.
Dbaj o regenerację, dietę i trenuj. To wszystko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 108
Dzięki wielkie za pomoc, tylko zostaje ostatnie pytanie. Jeżeli nie chce żeby mi rosły mięśnie ud i łydek to jak mam trenować tę partię mięśni?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny ocencie

Następny temat

Plan do ułożenia- Masa czy rzeźba?

WHEY premium