Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 26529 razy
  • Autor

Poranne mdłości

• Anonim

Wysłano 25 IX 17:52

zgłoś naruszenie

Witam. Od jakiegoś czasu (ok. 1.5 roku) po przebudzeniu często mnie mdli. Częstotliwość mdłości nasiliła się od ok. pół roku, w efekcie czego w ostatnich miesiącach praktycznie nie ma dnia, kiedy po przebudzeniu bym się dobrze czuł. Co ciekawe, w wakacje mdłości się raczej nie pojawiają, więc myślę, że jest to kwestia niewyspania, chociaż zdarzają się dni, kiedy wstaję ok. 10:00 i również nienajlepiej się czuję. Czy możliwe jest, że wpływ na to ma również moje niskie ciśnienie?
    • P_E
      • Pochwały:0
      • Nagany:0
      • Na forum: 9 lat
      • LPA: 4647

Wysłano 25 IX 19:25

zgłoś naruszenie
      moze stres?
    • oska5
      • Na forum: 11 lat
      • LPA: 40441

Wysłano 25 IX 19:53

zgłoś naruszenie
      z tym niskim cisnieniem to nie wiem ale mnie tez czesto mdli
      a jak z twoja dieta? nie objadasz sie na noc ciezkostrawnymi i niezdrowymi produktami? w ogole jak jesz?
    • Boofi
      • Na forum: 13 lat
      • LPA: 18697

Wysłano 25 IX 21:33

zgłoś naruszenie
      może do gastrologa ...
    • Anonim

Wysłano 26 IX 11:27

zgłoś naruszenie
        Stresuję się nie bardziej niż kiedyś, poza tym kiedyś nie miałem mdłości.
        Co do tego jak się odżywiam - nie objadam się na noc (zresztą jem bardzo mało). Kolację mam zazwyczaj o 20:30, a po kolacji już nic nie jem.

Do gastrologa oczywiście pójdę, ale najpierw chciałem spróbować tutaj.
      • Mellopl
        • Na forum: 8 lat
        • LPA: 7534

Wysłano 26 IX 14:27

zgłoś naruszenie
        Moze to stres, ale moze nie. Sprobuj jesc rano obfite sniadanie i nie pij, zwlaszcza na pusty zoladek, jesli moze masz taki zwyczaj, herbaty ani kawy, takze zielonej herbaty- ja przwie zawsze mam mdlosci, jesli tak zrobie, czasami naprawde silne.
      • Anonim

Wysłano 26 IX 14:58

zgłoś naruszenie
          Mellopl: Kłopot w tym, że ja nie jestem w stanie rano nic zjeść, bo kompletnie nie mam apetytu.

Nie pamiętam dokładnie po jakim czasie uczucie mdłości mija (bodajże 1-2 godz.), bo od roku radzę z tym sobie w inny sposób: Wchodzę do łazienki i prowokuję wymioty. Oczywiście po całej nocy nie mam czym wymiotować, więc kończy się jedynie na odruchach wymiotnych i wypluwaniu sporej ilości śliny, jednak po tym "rytuale" uczucie mdłości kompletnie mija.
        • oska5

Wysłano 26 IX 17:12

zgłoś naruszenie
          zjesc rano obfite sniadanie jak komus niedobrze no chyba nie bardzo, wlasnie lepiej wypic cos cieplego niz sie opychac
        • Boofi
          • Na forum: 13 lat
          • LPA: 18697

Wysłano 26 IX 19:37

zgłoś naruszenie
          wiesz , to moze byc też spowodowane obecnością H.pylori , stresem , itp
        • karotka2
          • LPA: 3828

Wysłano 27 IX 10:00

zgłoś naruszenie
          moze masz refluks
        • oska5

Wysłano 27 IX 10:05

zgłoś naruszenie
          Boofi takie badanie na obecnosc tych H.pylori to trzeba miec skierowanie pewnie. Jak bez skierowania to ile sie placi i czy trzeba isc z tym do swojej przychodni czy w przychodniach tego nie robia tylko w szpitalu?

znalazlam ze sa badania inwazyjne i nieinwazyjne i w sumie to najlepsze by bylo chyba pobranie krwi. Zreszta w sumie jak czytałam objawy zakazenia tym to dochodze do wniosku ze u mnie to te wszystkie przypadlosci wynikaja z tego ze ja nie umiem sie najesc zawsze jem dopoki nie jest mi niedobrze

Zmieniony przez - oska5 w dniu 2006-09-27 19:34:07
          • LPA: 32053

Wysłano 28 IX 21:53

zgłoś naruszenie
          2 metody

I) Rano poprostu wypic cos goracego - herbata zielona, zwykla herbata, kawa zbozowa- powinno pomoc - pobudzi zoladaek do pracy i rozgrzeje

II) Zjesc z 4-5 kostek czekolady pelnomlecznej - to samo jak wyzej, jak nie masz apetytu rano to te 4-5 powiniennes jednak wmusic w sibie, tez powinno pomoc.

Sam to przerabialem, najpierw poranne mdlosci, jakos z tym sobie dalem rade, potem brak apetytu - na dzien dzisijszy praktycznie codziennie jem sniadanie takze jest do przodu . Wazne zeby rano wypic cos cieplego.