SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 653

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Ruda_29 z działu Ladies SFD.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1421
Witam Serdecznie

Kilka Słów o mnie :D

Wiek :19
Waga : 85-88kg
Wzrost : 186 cm
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: siłowy 4/6 razy w tyg ( co 2 dni robię klatę lub plecy a na drugi dzień nogi) + gra w kosza raz w tygodniu , robiłem także ABS i 6Weidera(ukończona)
Co lubisz jeść na śniadanie: Rzadko jem
Co lubisz jeść na obiad : wołowina i ryby
Co lubisz jeść na kolacje :Co jest dostępne w lodowce
Co lubisz jeść na deser : Owoce wszystkie (mniamm)
Miedzy posiłkami : jakieś kanapki :d
Ograniczenia żywieniowe : Staram się nie jeść już po 20 a tak to ograniczam słodycze tylko
Stan zdrowia: Bardzo dobry
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : kreatyna(wcześniej ale zamierzam znów zakupić) i oczywiscie Witaminy Carbo itp
Problemy : Rok temu skręciłem kolano

Zamieszczam tego posta ponieważ trenuje na siłowni już 8 miesięcy i mało co widać po mnie a przykładam się naprawdę solidnie do tego.
Więc zwracam się do was z mała pomocą która pomoże mi się wyrzeźbić tak jakbym chciał.
Dodam że mam dostęp do swojej siłowni w piwnicy posiada ona niezbędne rzeczy do trenowania, w domu posiadam gryf łamany i hantel oraz drążek i skakankę.

Interesuje mnie najbardziej wyrzeźbienie całego ciała w stylu Fitness (ale nie chce zrezygnować przez to z siłowni bo to jest coś co naprawdę mnie pobudza do życia)
więc może macie jakieś porady skazówki z chęcią z nich z korzystam.

Dziękuje za poświęcony czas :D
Pozdrawiam =]

Zmieniony przez - Miszczynio w dniu 2012-12-21 00:59:03

Zmieniony przez - Miszczynio w dniu 2012-12-21 01:00:16
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3754 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49667
Mam rozumieć że trenujesz 3 partie mieśni, od 4 do 6 razy w tygodniu? Ukończenie a6w to nie jest coś czym można się chwalić bo to ani skuteczne ani zdrowe. Nie masz pojęcia o diecie, a wyrzucasz pięniądze na suplementy które są uzupełnieniem czegoś czego nie masz, tak jest, prawda? Zapewne masz sporo tłuszczu i chcesz w nim rzezbić, ale musze Cie zmartwić, tłuszczu sie nie rzezbi, chyba że te 88kg to mieso, ale mówisz że nie widać że ćwiczysz, wiec pewnie fat. Polecam zdobyć elementarną wiedze na temat treningu i odżywiania. Tam znajdziesz wszystkie informacje, jak już poczytasz ułożysz sobie plan treningowy i diete, wklej wtedy to tu do oceny i ludzie Ci pomogą to poprawić jeśli będą jakieś błędy. To taka lekturka na początek:
https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1421
Tak trenuje 3 partie mięśnie ale w takim systemie poniedziałek : klata wtorek :nogi środa :plecy :czwartek nogi ,piątek: klata i tak w kółko.
Chwalić się nie chwale tylko dodałem.Mam pojecie o diecie bo z zawodu jestem technikiem żywienia. Nie mam sporo tłuszczu a po jestem trochę wyrzeźbiony ale nie tak jak chce.

Wiem że dieta jest podstawą treningów ale nigdy nie byłem za tym żeby coś sobie zabraniać :D

To co wyczytałem z twojego posta to widocznie, nie stosuje diety i to hamuje mój rozwój ku lepszemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3754 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49667
Pierwszym błędem jest to, że nie ćwiczysz wszystkich parti, gdzie trening łydek, brzucha, barków i kapturów? Po drugie, dieta by nabierać masy mięśniowej wcale nie musi być taka że sobie czegoś odmawiasz, po prostu trzeba jeść określone ilości tłuszczy/węgli/białka , jak czasem zrobisz sobie jakiś oszukany posiłek/przekąske, nic sie nie stanie, ponieważ jak sie domyślam nie startujesz w zawodach kulturystycznych ;] Czytaj tematy w linku który podałem, bo pojęcia o treningu to Ty nie masz ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1421
Ćwiczę wszystkie partie ciała ale myślałem że tego pisać nie muszę jak robię np plecy to robię kaptury triceps barki itp to samo reszta.
Brzuch robię raz w tygodniu może nieraz częściej. Pojęcie mam ale pierwszy raz zamieszczam takiego posta i nie wiem co ma się w nim zajmować itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3754 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49667
Rozpisz swój plan i co jesz w ciągu dnia (przykładowy dzień).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1421
Klata + Biceps
Wyciskanie sztangą leżąc płasko 3 serie rozgrzewka 40kg 10x 50kgx10 60kgx10 65-75kgx10
Wyciskanie sztanga na Skosie 3 serie 40kgx10 50kgx10 55-65kgx10
Wyciskanie kankli na ławce płaskiej 3 serie 20kgx10 20kgx10 25kgx-8-10
Rozpiętki na skośnej 3 serie 12kgx1x2x3
Uginanie przedramion na modlitewniku (lub na stojąco) 30kgx10 30kgx10 35kgx10
Uginanie przedramienia w pozycji siedzącej 12kgx10 12kgx10 15kgx10
Naprzemianstronne zginanie przedramion 7.5kgx12 7.5kgx12 12kgx10
Rozpiętki na płaskiej 3 serie 7.5kg 1x2x3
Plecy+ Bary+ Triceps+Kaptury
Podparty na ławce i wyciskanie hankla
Siedząc wyciskanie hankla za głowa
Leżąco opuszczanie gryfa z obciążeniem za głowa
Szwedki
Wyciskanie sztangi nad głowa
podnoszenie sztangi do wysokości ramion
Robienie kółek ramionami z obciążeniem ( nie wiem jak to się nazywa )
Wyciag wypychanie za glowa
Wyciag wypychanie w doł
Martwy Ciąg
Kilku ćwiczeń nie napisałem bo nie wiem jak je nazwać
Nogi+łydki+ uda +brzuch
Przysiady ze sztanga
Wypychanie obciążenia na skosie i prostym
Skakanka
stanie na podeście palcami i góra dol
na atlasie łydami wypychanie
Ledzwia z obciążeniem
Brzuszki
Wisienie i nogi do klatki piersiowej


A na codzień jem noto wstaje 7.20 o 10 coś zjem jakaś kanpke przyjdę do domu 15-17 obiad coś kolo 19 kolacja jakieś kanapki lub coś innego co porostu znajduje się w lodowce nigdy nie zwracałem na to uwagi

Trochę wiozłem all ćwiczenia ale niedokładnie bo nie znam nazw sorka :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3754 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49667
wez rozpisz ten plan według nazw ćwiczeń w tym atlasie http://www.kulturystyka.pl/atlas/ bo tego sie czytać nie da. oddziel ładnie dni i partie od siebie by było czytelniejsze.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa dziwne

Następny temat

Kupiłem drążek - co teraz ?

WHEY premium