SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porada ogólna w sprawie sylwetki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 827

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6
Cześć! Potrzebuję porady w kwestii rozwoju mojej sylwetki.
Najpierw trochę o mnie:
ćwiczę około 5 lat z przerwami na siłowni, standardowe ćwiczenia na wzrost mięśni - wszystkie partie ciała podzielone na 3 dni w tygodniu. Oprócz tego tryb życia siedzący, zero cardio. Nigdy nie zwracałem większej uwagi do diety tzn. liczenie kalorii, układanie posiłków itd. Odżywiałem się po prostu jak standardowy Polak zważając jedynie na unikanie “złego” jedzenia. Jeśli chodzi o suplementacje to korzystałem tylko z białka bezpośrednio po treningu.
Problem:
Otóż jeszcze przed rozpoczęciem siłowni miałem lekki tłuszcz na brzuchu i po 5 latach zwiększyły mi się znacząco wszystkie mięśnie lecz tłuszcz na brzuchu dalej pozostał. Chciałbym pozbyć się tego tłuszczu z brzucha oraz wyrzeźbić swoje mięśnie lecz nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Miesiąc temu zacząłem biegać około 4 razy w tygodniu wieczorem + siłownia standardowo 3 razy w tygodniu. Czy takie połączenie w dłuższym okresie jest ok i pozwoli mi spalić tłuszcz? Czy muszę też zadbać o dietę (nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, czy diety układane na internecie za pieniądze mogą spełnić to zadanie)? Czy powinienem ćwiczyć brzuch na siłowni? Jaka suplementacje ewentualnie mógłbym zastosować do tego?

Pozdrawiam serdecznie i liczę na odpowiedz.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
J.w Popuri do tego wrzuć jeszcze ankietę z działu na początek https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
Swoje zdjęcia sylwetki, też będą przydatne.


Ponadto na początku musisz wyliczyć swoje zapotrzebowanie:

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Od puli kalorii która Ci wyszła w zależności od celu dodajesz na początek 300 lub odejmujesz 300-500

Układając dietę zwróć uwagę na to, by białka było około 2-2,8g na kg beztłuszczową masę ciała, między 1-1,5g tłuszczy, a reszta to węglowodany.
Korzystaj z białka w postaci tłustych i chudszych ryb (smażone, duszone, grilowane), to samo z mięsem chudsze i tłuste (też możesz smażyć, gotować, dusić, grilować), możesz też czerpać białko z jaj, nabiału,podrobów, strączków oraz w brakach można wrzucić odżywkę białkową, .
Jeśli chodzi o tłuszcze to olej kokosowy sprawdzi się bardzo dobrze, żółtka jaj, tłuste ryby i mięsa, podroby, awokado, orzechy (laskowe, włoskie, nerkowce, brazylijskie), rzadziej (np. wiórki kokosowe, pestki z dyni, masło orzechowe), oliwa z oliwek, czy np. olej lniany, masło klarowane
Jeśli chodzi o węglowodany tutaj szeroka gama (owoce, kasze wszelkiego rodzaju, ryże, ziemniaki, bataty, mąki dobrego rodzaju np. ryżowa, czy kokosowa, jaglana, makarony (rzadziej, ale wybieraj pełnoziarniste), to samo z pieczywem. Płatki jaglane, owsiane, gryczane.


Jak już uda Ci się ułożyć, to z tego samego linku skorzystaj z podpowiedzi jak wrzucić zrzut z diety, do ewentualnej korekty.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kubek termiczny

Następny temat

Dieta redukcyjna

Wiecej