SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pompki i drążek - dobry plan treningowy?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5842

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 269
Witam! :)
To mój pierwszy temat na forum, przepraszam, jeżeli wybrałem zły dział :)

Mam 14 lat, 172 cm wzrostu, ważę 57 kg i nie jestem pewien co do moich treningów.
Robię pompki z nogami wysoko, coś około 50 centymetrów. Pompki 3 serie po 11 powtórzeń, 4 seria max. czyli około 20 powtórzeń.
Podciągam się nachwytem, 4 serie po max. czyli 4-5 powtórzeń. Mało, bo dopiero zacząłem.

Treningi robię na przemian: poniedziałek pompki, wtorek drążek, środa pompki, czwartek drążek, piątek pompki, sobota drążek, niedziela pompki, poniedziałek drążek itd. Nie robiłem żadnych przerw.

Zacząłem ćwiczyć jakieś 3 tygodnie temu (najpierw tylko pompki, nogi na ziemi, nie na podwyższeniu) po pierwszym tygodniu efekty były baardzo widoczne, co mnie motywowało, a teraz nie widzę żadnych efektów. Nie zauważam w ogóle żeby mięśnie robiły się większe.

Na drążku ciągle podciągam się max. 4-5 razy, nie ma progressu. Wczoraj i dzisiaj zrobiłem sobie przerwe od treningów, ponieważ czułem lekki ból w mięśniach.

Czy jest to odpowiedni trening?
Nie przetrenuję się?

Dodam, że mam do dyspozycji drążek rozporowy, jeden hantel z obciążeniem do 10 kilo, sztangę z 3 talerzami po 10 kg. Na początek wolałbym ćwiczyć z własnym ciężarem. :)


Zmieniony przez - Zielony! w dniu 2014-12-19 21:50:36
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Bardzo dobrze, że coś próbujesz robić. Potrzeba Ci jednak trochę wiedzy i konkretnego planu.
Proszę zajrzyj do tego tematu:
https://www.sfd.pl/Mapa_działu_Trening_w_domowych_warunkach_-t359765.html

Na początek, powinien zainteresować Cię plan dla początkujących. :)

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 269
Nie chce jeszcze ćwiczyć wszystkich partii ciała. Nóg nie będę robił, ponieważ rosnę i mam słabe kolana, jak robiłem a6w jakiś rok temu, to 2 dni przed końcem musiałem zakończyć treningi, bo kolana zaczeły mi strzelać i boleć.
Co do reszty tego treningu dla początkujących - niektóre ćwiczenia, np. pompki są chyba za słabe, ponieważ daje radę zrobić jakieś 28 pompek, to 10-12 to chyba za mało? + robię pompki z nogami na wysokim taborecie, czuję że dają lepsze efekty niż te zwykłe.

Dodam, że zawsze się długo rozgrzewam przed treningiem, trzymam dietę, na razie nie jest zbyt ścisła, zacznę trzymać bardziej ścisłą dietę, ale to po świętach. :D

Chciałbym na razie zostać przy pompkach i podciąganiu, mógłby mi ktoś ułożyć taki trening? Nie wiem kiedy robić przerwy na regenerację mięśni. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Skoro jesteś słaby to właśnie musisz się wzmacniać, a nie czekać na jakiś cud.
Skoro pompki są za proste, dorzucasz obciążenia na plecy, lub zamieniasz na jakąś trudniejszą wersję (z nogami wyżej, na 3 krzesłach, dipsy).
Ja Ci takiego planu nie ułożę, bo tu nie ma co układać. Robisz podciąganie oraz pompki po 4/5 serii w pon, śr i pt, koniec.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
Nóg nie będę robił, ponieważ rosnę i mam słabe kolana

z takim nastawieniem zainwestuj w wózek inwalidzki od razu

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 547
wariacie rob pompki na triceps czyli bardzo waskie. Po miesiacu jest taki efekt , ze lot az szok... Wiem z wlasnego doswiadczenia kiedys robilem na samego tricka teraz jak pompuje to 4 serie waskie I 3 szerokie. Polecam inwestycje w uchwyty . Dobra rada nie wazne ile pompek tylko jak. nogi plecy glowa w jednej lini I opuszczaj I podnos sie powoli penny ruch .

Sopel

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomóżcie mi zacząć cwiczyć ;)

Następny temat

FBW w domu

WHEY premium