SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w wyborze zestawu do domowej siłowni +1000zł

temat działu:

Marbo

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1799

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 393
Witam,

W najbliższym czasie planuję zakupić sprzęt do mojej domowej siłowni. Rozpatruję firmy marbo oraz kelton. Na początku planowałem przeznaczyć na ten szczytny cel 1000 zł, jednak okazało się, że z obciążeniem ( w sumie bez niego również) jest to niemożliwe. Przygotowałem sobie kilka zestawów. Chciałbym jak najmniej wykroczyć poza budżet, ale jeżeli mam dopłacić 50-100zł do czegoś co będzie dużo bardziej bezpieczne i funkcjonalne to będę kombinował jak go powiększyć.

Zestaw 1 różni się od zestawu 2 stojakami. Będę ćwiczył sam, więc wydaję mi się, że stojaki z asekuracją będą dla mnie przydatne. Wcześniej nie chodziłem nigdzie na siłownie. Jedynie ćwiczenia z masą własnego ciała i różnego rodzaju sporty. Różnica w cenie to 100zł, Dużo, ale jeżeli warto to napiszcie. Nie chciałbym zostać przygnieciony kilkudziesięciokilogramową sztangą.

Zestaw 3 jest najtańszy. Jedyna jego wada to stojaki przymocowane na stałe. Są przez to na pewno stabilniejsze, ale nie będę mógł już ich wykorzystać np. przy przysiadach ze sztangą. Jest jeszcze jedna rzecz która mnie zastanawia. Czy stojaki przymocowane na stałe będą uniemożliwiały wykonanie niektórych ćwiczeń (np. rozpiętki) ?

Zestaw 4 jest zestawem najlepszym i kompletnym razem z obciążeniem. Jednak mocno wykracza poza mój budżet. Nie musiałbym już nic nigdzie zamawiać. Ale wydaję mi się, że 5.7zł/kg to za dużo jak na mój budżet

Proszę o pomoc w wyborze lub zaproponowanie innych rzeczy.

Pozdrawiam,
1996piotr










Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 673 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7756
Na twoim miejscu kupiłbym ostatni zestaw będzie ci służył, zrezygnowałbym z blokady do ud, gdyż tą samą rolę spełnia prasa do nóg. Jeżeli nie jesteś sezonowcem (-: i zamierzasz ćwiczyć trochę dłużej warto zainwestować kilka zł. więcej i mieć sprzęt na lata. W przyszłości będziesz musiał dokupić trochę obciążenia bo 82 kg to niewiele.

Zmieniony przez - mariusz1983 w dniu 2014-08-06 09:22:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 393
Sezonowcem nie zamierzam być, bo mam dosyć poważne plany. Planuję dostać się do Policji, a potem do jakiś jednostek specjalnych. Dlatego właśnie muszę trochę przybrać na masie. Trenuję krav magę/defendo, a we wrześniu planuję zapisać się na muay thai, więc będę miał 5 treningów w tygodniu. Aktualnie ważę 65 kg przy wzroście 177cm. Docelowo chciałbym ważyć 80-85kg. Nie mogę mieć "zbędnej masy". Nie chcę mieć masy za którą nie pójdzie w parze siła itp. oraz która w znaczący sposób zmniejszy moją zwinność/szybkość oraz ogólnie pojętą sprawność fizyczną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 572 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5846
zestaw nr 4 będzie najlepszą opcją czasem lepiej dołożyć kilka złotych i cieszyć się z porządnego sprzętu przez lata , z resztą mariusz1983 powiedział już wszystko w tym temacie także decyzja należy do ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 393
Najprawdopodobniej zakupię zestaw 4 jednak bez obciążenia i gryfów. W hop-sport będę miał za niższą cenę 97kg zamiast 82kg - szczególnie, że mają teraz promocję. Dziękuję za odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 673 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7756
Ja też mam obciążenie z Hopsport żeliwne, jest bardzo dobre.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stara ławka MS L002 a nowa prasa do nóg

Następny temat

MW-G180-EX-GL - Radełkowanie

WHEY premium