SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Pomoc w wyborze treningu i diety.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 411

Formularz - Proszę o pomoc

M

22

Waga

70

Wzrost

184

Cel treningowy

80kg + zmniejszenie tłuszczu

Staż treningowy na siłowni

od 2 lat nic

Uprawiane inne sporty

Sporty biegowe ponad rok temu

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Tak

Dieta

W planach

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

W planach

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

brak
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 169 dni Przeczytanych tematów 8
Witam. Mam 22 lata, jestem ektomorfikiem. Aktualne wymiary to około 184cm wzrostu i jakieś 70kg wagi.
Wcześniej zawsze jakiś sport uprawiałem, dużo aktywności fizycznej, więc nie miałem problemu ze swoją sylwetką.
Problem pojawił się dopiero teraz, gdy ostatnie półtorej roku spędziłem zagranica i tam moja aktywność fizyczna była minimalna, do tego doszło śmieciowe jedzenie, jakieś słodycze itd. więc trochę tłuszczu przybyło. Po zdjęciach podglądowych z % fatu szacuje, że będzie około 20%.

Aktualnie mam dużo wolnego czasu, problemów z siłką czy jedzeniem w określonych porach nie będzie, więc chciałbym zredukować ten tłuszcz i pewnie przybrać parę kg. Od razu zaznaczę, że nie mam w planach sylwetki kulturysty - bardziej chciałbym sobie wyrobić sportową, atletyczna sylwetkę. Ważyć około 80 kg i mieć trochę mniej % tłuszczu.

Stąd też moje pytanie do was:
Co powinienem robić w obecnej sytuacji? Jaki trening wybrać? Spilt czy fbw? czy może coś całkiem innego? Jak ukierunkować swoją dietę? w jakie suplementy, odżywki się zaopatrzyć?
Oczywiście nie proszę o gotowy plan treningowy, dietę tylko o wskazówki, jak zacząć, bo nie mam żadnego pojęcia.

Chciałbym też zapytać o to jak wygląda sprawa z układaniem planu/diety przez jakąś firmę. Jak wygląda profesjonalizm, szczegółowość w podejściu do klienta oraz cena takiej usługi. Może ktoś korzystał z jakiejś i może coś polecić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6740 Napisanych postów 102639 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1056371
http://potreningu.pl/plan

na poczatek liczysz zapotrzebowanie kaloryczne ile potzrebujesz, dajesz ok 2g białka na kg masy ok 1 g tłuszczy i reszty węgli.

trening bierz gotowca http://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

napisał(a)
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2911 Napisanych postów 40098 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 307682
Najlepiej korzystać z pomocy osób prywatnych z doświadczeniem. Bardziej indywidualnie podchodzą do klientów.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

stagnacja w podciągnięciach

Fit Lovers wystąpią w popularnym reality show! Fit Lovers wystąpią w popularnym reality show! John David Glaude - od otyłego do bestii John David Glaude - od otyłego do bestii Jakie owoce jeść po treningu? Jakie owoce jeść po treningu? SERM zwiększają poziom testosteronu tylko u mężczyzn SERM zwiększają poziom testosteronu tylko u mężczyzn Kwas mlekowy chroni komórki Kwas mlekowy chroni komórki Beta-alanina sposobem na długowieczność Beta-alanina sposobem na długowieczność Zespół skrzyżowania górnego - rozpoznanie i leczenie Zespół skrzyżowania górnego - rozpoznanie i leczenie Żucie mięsa, a wykorzystanie aminokwasów Żucie mięsa, a wykorzystanie aminokwasów