SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w wyborze treningu dla nastolatka [nie zawodowego]

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1581

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 446
Witam.Zwracam się do Was z prośbą doradzenia mi, jaki trening lepiej zacząć dla nastolatka [wiek 15 lat].Nie chcę profesjonalnego treningu, z racji iż kulturystą raczej nie chcę być, ot normalny trening.Chodzi mi o brzuch, do dyspozycji mam A6W lub ABSII (tak to się pisze?) I teraz nie wiem, który trening byłby lepszy.

Doświadczenie z brzuszkami już mam, bowiem trenuję koszykówkę kilka lat, trochę się ich narobiłem już.Zastanawia mnie, przy którym treningu mniej bym schudł, ponieważ ważę miernie, przez mój metabolizm i z pewnością przez koszykówkę.Ważę 60 kg.

Moim celem byłby ładny brzuch - nie taki jak mają kulturyści, tylko chociaż widoczny zarys mięśni.

Czy dieta byłaby mi potrzebna? Czy bez tego też będzie poprawa.Jeżeli dieta, to jaka? W miarę domowa, bo rodzice na pewno nie sypną pieniędzmi na różne dziwactwa - muszę się zadowolić tym, co jest moja mama w stanie ugotować.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1062 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9919
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 446
Dlaczego dziwne? Nigdy nie chciałem być bardzo umięśniony.Jestem jeszcze młody, na siłownie mi się nie pali, a chciałbym mieć ładnie wyrzeźbiony brzuch (póki co).Nie chodzi mi tutaj, by mieć takie mięśnie, że nawet z założoną bluzką je widać.Ot po prostu, by było widać, że coś z sobą robię - mam ładny brzuch.Czy to wymaga aż tak wiele? Myślę, że nie, dlatego zwracam się do was o pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Treingiem brzucha nie schudniesz. Chudnie sie od deficytu kalorycznego.

ABSII to bardzo dobry trening, ktory mozesz spokojnie stosowac.

p.s Jakbys poczytal, nie trzebaby bylo tego tematu.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 446
Skerx czytałem o tym dużo i opinie były podzielone.Jedni są zwolennikami A6W, drudzy ABSII (nie tylko na tym forum), także miałem mętlik w głowie.

Od jutra zaczynam ABS II, dziękuję za odpowiedzi !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1062 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9919
Albo tak kup sobie drążek rozporowy i na nim ćwicz podciąganie(podchwytem, nadchwytem i ten twój brzuch) i problem z głowy a za rok dorzuć zabawę z ciężarami i będzie gitara.


Ewentualnie kup sobie pas na obciążenie i dokładaj co jakiś czas


Zmieniony przez - shefu w dniu 2008-12-05 16:37:36
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening nóg

Następny temat

FBW do sprawdzenia :)

WHEY premium