SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w ułożeniu diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1030

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 576
Wiek :18
wzrost : 175
waga : 55
cel : masa

Dużo przeczytałem na temat diet na tym forum, i chciałbym aby ktoś łaskawy ułożył mi dietę na 7 dni. Jak widać moja waga do wzrostu jest makabryczna, i nawet dla zdrowia przydałoby się przytyć przynajmniej z 5 kg.... Ja się na tym nie znam, więc mam nadzieje że jakaś osoba ułoży mi plan którego na pewno będę się trzymał. Byłbym bardzo wdzięczny. Mnie ułożenie takiego planu, zajęłoby na pewno dużo czasu, a widząc na forum są osoby które w tym siedzą. Fajnie jakbym mógł się z taką dietą zapoznać.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 390 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3636
Nikt Ci diety nie ułoży . musisz to zrobic sam .CZYTAJ PODWISZONE TEMATY

Po co Ci masa, skoro masz gruby sweter
Mój Blog : http://www.sfd.pl/waliclogin_/_dziennik_,,Praca_nad_Miechem_-t553873.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 576
Ale to trzeba patrzeć na te kalorie, ile co czego zawiera a ja się na tym nie znam...

Znalazłem w necie taką dietę, ale jest ona tylko na 5 dni... i ja nie wiem czy jest to dobra dieta czy nie, bo się na tym nie znam.

Dzień 1. (2300 kcal)

Śniadanie
4 łyżki musli z rodzynkami i orzechami, szklanka mleka, kromka ciemnego chleba z plastrem szynki, 6 rzodkiewek, szklanka herbaty lub kawy.

II śniadanie
Opakowanie twarożku wiejskiego light z łyżką szczypiorku, duży pomidor, 2 kromki białego chleba, szklanka herbaty owocowej.

Obiad
Szklanka zupy pomidorowej czystej z makaronem i natką, 3 ziemniaki z łyżką kopru, plaster pieczeni wołowej (150 g), surówka z marchwi, połowy selera, jabłka z łyżeczka oleju słonecznikowego, ogórek małosolny, szklanka kompotu z wiśni.

Podwieczorek
Szklanka jogurtu naturalnego, szklanka malin mrożonych.

Kolacja
2 jajka sadzone z łyżką szczypiorku, 2 kromki ciemnego chleba z masłem, surówka z pomidora, papryki, połowy cebuli, szklanka herbaty z cytryną.



Dzień 2. (2500 kcal)


Śniadanie
6 łyżek płatków kukurydzianych ze szklanka mleka i łyżką rodzynków, kromka ciemnego chleba, plaster szynki, ogórek, liść sałaty, szklanka herbaty lub kawy.

II śniadanie
2 kromki ciemnego chleba z masłem i jajkiem na twardo, surówka z papryki, pomidora i łyżki szczypiorku, szklanka herbaty owocowej.

Obiad
Zupa ziemniaczana (250 ml) z łyżka koperku, 3 ziemniaki, porcja gotowanej wołowiny (z zupy) z sosem chrzanowym, surówka z dużej marchwi i ze średniego jabłka z łyżeczką oleju słonecznikowego, pół brokuła, szklanka soku z czarnej porzeczki.

Podwieczorek
Napój ze szklanki soku wielowarzywnego, połowy szklanki jogurtu, łyżki natki, kromka ciemnego chleba z masłem, sałatą i plastrem szynki.

Kolacja
Fasolka po bretońsku z ¾ ugotowanej fasoli, 80 g chudej wołowiny (lub chudej kiełbasy), małej puszki koncentratu pomidorowego z łyżką natki, kajzerka, 1/4 melona lub gruszki, szklanka herbaty owocowej.



Dzień 3. (2500 kcal)


Śniadanie
3 kromki ciemnego pieczywa z masłem, 3 liście sałaty, twarożek z 2 plastrów białego sera, połowy papryki, łyżki szczypiorku, 2 łyżek jogurtu naturalnego, łyżeczki otrąb pszennych, szklanka herbaty lub kawy.

II śniadanie
2 kromki białego chleba, 4 plasterki chudego pasztetu z sosem z 2 łyżeczek śmietany 9% i łyżeczki chrzanu, 2 liście sałaty, szklanka soku marchwiowego.

Obiad
Zupa jarzynowa (ok. 250 ml), polędwiczka wieprzowa duszona z 1 cebulą i 4 dużymi pieczarkami, ¾ szklanki kaszy gryczanej, ½ brokuła, surówka z 3 liści sałaty i 1 pomidora z łyżeczką oleju słonecznikowego, szklanka soku jabłkowego.

Podwieczorek
5 łyżek serka waniliowego ze szklanką jagód, 2 sucharki, szklanka soku z czarnej porzeczki.

Kolacja
Filet z ryby (150 g) podsmażony i podduszony z ziołami, 2 ziemniaki z łyżką koperku, surówka z dużej marchwi i małego jabłka z łyżeczka oleju słonecznikowego, szklanka soku z czerwonych buraków.


Dzień 4. (2200 kcal)

Śniadanie
3 kromki ciemnego chleba, szklanka malin z 2 łyżkami twarożku wiejskiego light, 2 plastry pasztetu drobiowego, mała papryka, liść sałaty, szklanka herbaty lub kawy.

II śniadanie
2 kromki białego chleba z masłem, sałatka z dużego pomidora 3 liści sałaty, łyżki szczypiorku, 4 plastrów pieczonego schabu z sosem winegret, szklanka soku z czarnej porzeczki.

Obiad
Zupa kalafiorowa (250 ml) z łyżka kopru, 3 ziemniaki, wątróbka drobiowa, (150 g) duszona z cebulą, 4 łyżki marchewki z groszkiem (bez zasmażki), 3 łyżki surówki z białej kapusty, szklanka kompotu z czerwonych porzeczek.

Podwieczorek
Szklanka budyniu waniliowego, 6 węgierek, szklanka soku marchwiowo-owocowego.

Kolacja
Duża papryka faszerowana mięsem z indyka (150 g) z 2 łyżkami ryżu i przyprawami ziołowymi, 3 łyżki fasolki szparagowej z sosem winegret, kromka ciemnego chleba, szklanka herbaty owocowej.


Dzień 5. (2300 kcal)

Śniadanie
3 kromki ciemnego chleba, 2 łyżki twarożku kanapkowego, z łyżką natki, 2 plasterki polędwicy wołowej, mała papryka, 3 liście sałaty, szklanka herbaty lub kawy.

II śniadanie
Szklanka sałatki jarzynowej z sosem z łyżki majonezu i 2 łyżek jogurtu naturalnego z dodatkiem musztardy, łyżką natki, 2 kromki ciemnego chleba, 4 plasterki szynki drobiowej, szklanka soku z czarnej porzeczki.

Obiad
Krupnik z kaszy (250 ml), 3 ziemniaki, pierś drobiowa duszona z jarzynami, mizeria z łyżką jogurtu naturalnego, 3 łyżki, zielonej fasolki szparagowej, szklanka kompotu z węgierek.

Podwieczorek
Banan, opakowanie serka wiejskiego, sucharek.

Kolacja
2 kostki morszczuka lub filet (150 g) z sosem greckim z 1 marchewki, połowy selera, małej cebuli i małej puszki koncentratu pomidorowego, grahamka, szklanka herbaty ziołowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 390 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3636
Co To za dieta ?? Z Przyjaciółki ? czy z Pani Domu?
Najpierw poczytaj sobie co powinno sie jest zeby wyrobic sobie nawyki zywieniowe a potem ułóż sobie diete https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html

Po co Ci masa, skoro masz gruby sweter
Mój Blog : http://www.sfd.pl/waliclogin_/_dziennik_,,Praca_nad_Miechem_-t553873.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 576
to będę chyba musiał wybrać się do dietetyka, to mi sam ustali co i jak heh.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 340 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5710
czlowieku jak w cos brniesz nie lepiej miec wiedze?
bedziesz sam modyfikowal w razie jakis niepowodzen swoja diete,
poczytaj na forum tu jest zrodlo wiedzy.

Wszystko czym jesteśmy jest rezultatem tego o czym myśleliśmy.

Buddha

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 576
Czyli tak, dziennie muszę przyjąć jakieś 3650 kcal ??. I właśnie nie chce mi to wyjść

Białko:
2 x 55 = 110
110 x 4 = 440 kcal

Węglowodany
7 x 55 = 385
385 x 4 = 1540 kcal

Tłuszcze
1,5 x 55 = 82.5
82.5 x 9 = 742.5

440 + 1540 + 742.5 = 2722.5 kcal

Także za mało...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
7 ww to za dużo góra 6 na poczatek

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 576
No to w takim razie jeszcze mniej wyjdzie mi tych kcal, a powinno być z 3600 :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
nie ufaj zapotrzebowaniom zaufaj mi powoli a do celu bo możesz potem żałować

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 576
440 + 1320 + 742.5 = 2502.5

Czyli tyle dziennie muszę zjeść kalorii?? I teraz muszę do rozdzielić na jakieś 6 posiłków. I w każdym z nich musi być trochę tłuszczy, białka i węglowodanów ??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[art] Drobne ciekawostki o przyrządzaniu potraw. Dla początkujących.

Następny temat

Masa- dieta do oceny

WHEY premium