SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w ułożeniu - ocenie optymalnego planu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 783

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

29

Waga

90

Wzrost

186

Cel treningowy

ogólne rozruszanie + redukcja

Staż treningowy na siłowni

1.5 roku, jednak dawno temu

Uprawiane inne sporty

bieganie (od przyszłego tygodnia)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

redukcyjna

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

problemy z kręgosłupem od pracy siedzącej... muszę unikać ćwiczeń typu przysiad ze sztangą (przynajmniej obecnie)

Zażywane suplementy

-

Ostatnio przerabiany plan

-

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

nie jestem w stanie napisać po 3 treningach, dopiero dobieram optymalne obciążenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 37 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1123
Witam,

na wstępie chciałem napisać, że całkowicie zielony z siłownią nie jestem. Miałem pewien roczny (może 1.5 roku) epizod z siłownią, jednak przez ten czas cała wiedza zdążyła mi wyparować :) Obecnie chcę wrócić na siłownię (pierwsze treningi mam już za sobą), więc chcę ułożyć sobie 2 treningi, które będę wykonywał na przemian. Ze względu na długą (bardzo długą) przerwę, chcę najpierw się rozgrzać... Chodzę na siłownię publiczną i ciężko jest z dostępnością kilku stanowisk jednocześnie, więc ACT odpada. Moim celem jest przygotowanie mięśni, przy okazji zrzucając kilka kg (dietę mam ułożoną przez dietetyka z ujemnym bilansem kcal). Poniżej to co wykombinowałem ;)

Rozgrzewka (rowerek, bieganie itp - 15 min)

Plan A
wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 3x12
ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem (nachwyt) 3x12
wyciskanie sztangielek/sztangi 3x12
uginanie ramion ze sztanga 3x12
prostowanie ramion na wyciagu 3x12
wypychanie ciężaru na suwnicy 3x12

Plan B
wyciskanie sztangi na ławce skosnej 3x12
przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie 3x12
podciaganie sztangi wzdłuż tułowia 3x12
uginanie ramion na modlitewniku (ze sztangą lub na maszynie) 3x12
wyciskanie francuskie (sztanga, sztangielka lub wyciąg) 3x12
wykroki 3x12

Po treningu: 15 min bieżni

1 min - przerwy pomiędzy seriami

Jeżeli chodzi o brzuch to planuję robić co 2 dni ABS. Zastanawiam się czy nie dorzucić ćwiczenia dodatkowego, co trening innego, na inną partię mięśni, co o tym myślicie? Za jakiś czas dołożę do tego bieganie w dni nietreningowe.

Prośba o sugestie, pomoc i konstruktywną krytykę :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Widzę, że nie wykonujesz ani przysiadów ani martwego ciągu są ku temu jakieś medyczne przeciwwskazania czy tak po prostu?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 37 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1123
Pewne medyczne przeciwwskazania. Mam lekkie problemy z kręgosłupem (wady siedzącej pracy), o ile MC planuję włączyć do treningu po jakimś miesiącu, jak mięśnie się trochę wzmocnią, tak z przysiadami obecnie nie chcę przesadzać. Chociaż docelowo również chcę je włączyć, ale w obecnym momencie nie jest to po prostu możliwe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
W takim razie nie ma za bardzo możliwości kombinacji z ćwiczeniami.

Daj tych serii nieco więcej 3 serie niech będą roboczymi a wcześniej z 2 jakieś rozgrzewkowe. Podciąganie wzdłuż tułowia z linkami wyciągu dolnego albo z hantlami wykonaj.

I jak będziesz w stanie to dołożyć do planu przysiad i martwy ciąg.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening nóg, wolne ciężary !!!

Następny temat

Trening Pod MMA

WHEY premium