SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w kilku sprawach

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 995

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26
Witam!

Potrzebuję paru porad od profesjonalistów, nie będę niepotrzebnie mielił ozorem więc przejdźmy do rzeczy :)

Wiek 22
Wzrost 175
Waga 66
Staż treningowy 1 rok
Obwód pasa 80
Obwód klatki piersiowej 88
Obwód uda 51
Ograniczenia żywieniowe Brak
Stan zdrowia Dobry
Cel Zwiększenie masy

W załączniku zamieściłem zdjęcia mojej sylwetki. Teraz więcej szczegółów: Od dwóch lat aktywnie biegam, trzy razy w tygodniu, większe dystanse, interwały etc. Od roku zacząłem chodzić na siłownię. Na samym początku instruktor przeprowadził jeden trening ze Mną objaśniając co i jak. Trening mam ogólnorozwojowy, ćwiczę w poniedziałki, środy i piątki ( 3 razy w tygodniu )

Oto mój trening obwodowy:

1 SERIA
Wyciskanie poziome w siadzie na maszynie 35 kg 12 powtórzeń (Klatka piersiowa)
Wyciskanie sprzed głowy na maszynie 20 kg 12 powtórzeń (Barki)
Uginanie ramion podchwytem stojąc z drążkiem wyciągu 30 kg 12 powtórzeń (Biceps)
Prostowanie ramion na wyciągu stojąc 30 kg 12 powtórzeń (Triceps)
Podciąganie na drążku nadchwytem odciążenie 15 kg 12 powtórzeń (Plecy)
Skłony tułowia z linką wyciągu siedząc 50 kg 12 powtórzeń (Brzuch)
Wypychanie ciężaru na suwnicy 70 kg 12 powtórzeń (Nogi)

Odpoczynek 2 minuty ~ do uspokojenia oddechu
2 SERIA
To samo co poprzednio, ale wszędzie zwiększam o 5 kilo i obniżam o 2 powtórzenia, przykład:
Wyciskanie poziome w siadzie na maszynie 40 kg 10 powtórzeń (Klatka piersiowa)

Odpoczynek 2 minuty ~ do uspokojenia oddechu
3 SERIA
To samo co poprzednio, ale wszędzie zwiększam o 5 kilo i obniżam o 2 powtórzenia, przykład:
Wyciskanie poziome w siadzie na maszynie 45 kg 8 powtórzeń (Klatka piersiowa)

Odpoczynek 2 minuty ~ do uspokojenia oddechu
4 SERIA
Tak jak 2 SERIA wagowo a z powtórzeniami to ile zrobię maksimum, już na wyczerpanie.

Rozgrzewka Moja to 5 minut na rowerku, 5 minut na kołowrotku(chyba tak to się nazywa)
Kardio nie robię jako że biegam 3 razy w tygodniu
Ogólnie długo na siłowni nie siedzę, zajmuje Mi to raczej krótki okres czasu

Minął rok, z totalnego zera przeszedłem na jakiś poziom, niewysoki ale wciąż dzięki systematyczności i uporze coś osiągnąłem,jednak ze względu na sporą aktywność fizyczną nie mogę przytyć. Od dwóch tygodni zażywam BCAA Olimp Xplode, ale myślę że to Mi raczej nie pomoże przytyć. Zaczynam zdawać sobie sprawę z tego, że trzeba będzie wprowadzić dietę, ale nie znam się na tym kompletnie, nie wiem jak ułożyć sobie własną, a z cudzych nie chcę korzystać póki nie będę pewny że będą dobre również dla mnie. Zastanawiam się nad kupnem białka lub gainera, ale że na tym też się nie znam ( Na większości rzeczy związanych z tą dziedziną sportu się nie znam ) dlatego proszę Was o rady na ten temat, może jakieś pomysły, konstruktywna krytyka?

Druga rzecz to ćwiczenia na siłowni. Trening ogólnorozwojowy mnie satysfakcjonuje, nie muszę ćwiczyć codziennie robiąc dwie partie mięśni, wolę trzy razy w tygodniu ogólnorozwojówkę. Znajomi dziwią Mi się, że ćwiczę tylko na maszynach, a nie na wolnych ciężarach a na ich pytania dlaczego tak odpowiadam że tak po prostu ustawiony mam program treningowy i nie wiem jak się zabrać za wolne ciężary. Próbowałem ostatnio pozmieniać trochę program, ćwiczyłem biceps, klatkę piersiową, barki na wolnych ciężarach, ale nie jestem pewny czy wykonuję to w 100 % poprawnie, domyślam się że nie. Moje drugie pytanie do Was brzmi: Czy powinienem zmienić swój plan treningowy na wolne ciężary/inne maszyny/cokolwiek innego czy zostać przy tym co robię i stopniowo zwiększać wagę?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, temat będę śledzić i w miarę szybko odpisywać. Minął już rok a Ja mam wrażenie że zbyt wolno to wszystko idzie, jestem gotów na więcej wyrzeczeń, ale nie wiem jak się za to zabrać. Pomocy :)

Kuba









Zmieniony przez - JacobM w dniu 2014-08-02 22:49:49

Zmieniony przez - JacobM w dniu 2014-08-02 22:52:10

Zmieniony przez - JacobM w dniu 2014-08-02 22:52:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
Lepiej by było wykonywać na wolnych ciężarach.
O technikę pytaj instruktorów lub wstaw na forum to ocenimy ją
Dietę musisz ułożyć sam
Poczytaj te tematy https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26
Dzięki za odpowiedź.


Raczej nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na ustawienie diety przez dietetyka, spróbuję w takim razie sam ustawić dietę, jako po paru poprawkach dalej nie będzie efektów to wtedy rozglądnę się z jakimś specem.

Widziałem już te odnośniki w FAQ, ale jest tego tyle, że nie wiem za któy temat się wziąć. Chyba siądę w jeden wieczór czy dwa i przeczytam wszystkie te artykuły.
-----------------------

Co do treningu na siłowni spróbuję od teraz ćwiczyć klatkę, barki i biceps na wolnych ciężarach, plecy, brzuch, triceps, nogi zostawię tak jak jest póki co.


Jeszcze jedno pytanko; Oprócz mojego BCAA myślę nad kupnem gainera albo białka jako uzupełnienie diety. Co sądzicie o tym pomyśle i jakie polecacie?


Kuba
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witam

Następny temat

Co nieco o mnie i parę pytań.

WHEY premium