SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Pomoc- trening siłowo-wytrzymałościowy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 551

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 719 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 8338
Witam, może niektórzy mnie pamiętają:D Jestem pływakiem, chcę mieć jak najlepsze czasy i oto nasuwa się pytanie, otóż 3 razy w tygodniu ćwiczyłem w domu Trening FBW( co jest na masę) lecz teraz mam zamiar robić trening na siłę i wytrzymałość. Czy da się połączyć te treningi ?
Czy mam robić 15-20 powtórzenia, ale ile serii i jaki obciążeniem, też dużym jak na na masę ? I jeszcze jedno, czy na siłę też robić takie ćwiczenia jak na masę np. rozpiętki czy wyciskanie na barki, ale już po 15-20 powtórzeń ? Niestety nie wiem o co chodzi w tym treningu ;/
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6207 Napisanych postów 141035 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1037290
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 719 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 8338
A może orientujesz się co i jak w treningu siłowym dla pływaka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6207 Napisanych postów 141035 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1037290
niestety zbytnio nie mam stycznosci z ta dziedzina sportu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A jeszcze jedno czy trening 2 razy w tyg. wytrzymałościowy i raz w tygodniu do tego siłowy będzie dawał efekty ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
tak,
chodzi tylko o to by tych treningow nie laczyc,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A powiedz trening wytrzymałościow yw poniedziałek i piątek oraz siłowy w śordę, byłby dobry ? Czy robić całe ciało podczas tego treningu ? Powiedz odrazu ile serii i powtorzen, z gory dzieki za odpowiedzi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc odświeżam :D Aktualny trening, który ułożyłem to:
Poniedziałek:wytrzymałość
Całe ciało 3 serie po 20-30 powtórzeń.
Środa:siła
Trening siłowy całe ciało 3 serie mała ilość powtórzeń
Piątek:wytrzymałość
Trochę innych ćwiczeń, ale to co w poniedziałek
Robię trening obwodowy, gdyż jest on najlepszy dla pływaka. Ale powiedzcie czy dobrze, że wplatam trening na siłę. Potrzebna mi i wytrzymałość i siła w pływaniu ;d Na basen chodzę 4-5 razy w tyg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 46406
Możesz spróbować takie połączenie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czas się wziąć za siebie, czyli początkujący prosi o pomoc

Następny temat

Dieta na mase