SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc przy wyborze gazu pieprzowego

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 953879

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1586 Napisanych postów 1404 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24169
Sprawdzi się stożkowe dzięki drobnemu rozproszeniu cząstek radzą sobie i działają najlepiej na mrozie , akurat ten Walther użyłem zimą i było ok .Gorzej na mrozie radzą sobie strumienie (bez izopropanolu ) np Policyjny , a najgorzej strumienie żelowe i piany .
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 123
Witam.
Jestem nowy i tak czytam ten baaaardzo długi wątek, który często schodzi na tematy poboczne. Tak więc wracając do meritum sprawy, jaki obecnie jest najmocniejszy gaz pieprzowy. Udap jogger fogger czy FoxLabs green? A może już jakiś lepszy, nowszy, bo wątek z 2015 roku jakby nie było.



Zmieniony przez - Alfaro w dniu 2017-01-12 09:59:20

Zmieniony przez - Alfaro w dniu 2017-01-12 09:59:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1586 Napisanych postów 1404 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24169
Najmocniejszym gazem pieprzowym obecnie dostępnym jest UDAP . Na razie nie widzę gazu który mógłby go zdetronizować z pozycji lidera .
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 123
Z tego co widzę to tylko inter-ark je sprzedaje. Wybrałem stamtąd wersje 65 ml, ale czy jeśli są one sprowadzane z USA w małych ilościach bo zbyt mały zbyt z uwagi na cenę, to pewnie zalegają w magazynie sklepu. Co wtedy z datą ważności?
Wcześniej myślałem o urządzeniach 2 w 1 czyli pacjent myśli, że mam paralizator, podchodzi i dostaje strzała gazem, łapie się za ryło i wtedy dostaje poprawkę z paralizatora. Jak leży to można go już potraktować edukacyjnie butem jeśli rodzice nie dali rady i takie tam. Ale nie do końca byłem pewny gazu ładowanego w paralizator, same rozmiary paralizatorów też nieporęczne.



Zmieniony przez - Alfaro w dniu 2017-01-12 11:49:18

Zmieniony przez - Alfaro w dniu 2017-01-12 11:50:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
Nie ma takiego skutecznego urządzenia, przynajmniej nie na Polskim rynku. Jest niby takie coś, ale beznadziejne. Wszystkie paralizatory dotykowe można sobie darować: Power Max, Scorpy Max itd. Jedyny skuteczny paralizator to TASER i jego odpowiedniki. Niestety Taser w Polsce jest nie dostępny, dla osób prywatnych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
Mój UDAP kupiony w roku ubiegłym ma datę ważności do końca 2019 roku, także dostaniesz taki, albo świeższy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1586 Napisanych postów 1404 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24169
Z tego co mi wiadomo to te UDAP -y z inter arku sprowadzono w połowie zeszłego roku i mają z pół roku a firma daje 4 lata gwarancji . UDAP dawniej był znany jako HI-POWER , produkuje je nawet ta sama fabryka . Różnią się one tylko etykietą to firma DEF TECH sprzedała formułę producentowi gaśniczek na niedzwiedzie , i teraz dla tej firmy produkuje go w swojej fabryce z inną etykietą .HI-POWER-y nawet przeterminowane 4 lata dobrze się sprawdzały . Co do paralizatorów potwierdzam to co pisze Marcin 44 .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 123
Technik samoobrony jest wiele, można potraktować gazem, a potem pałką teleskopową ściąć draba z nóg. Tylko takie kombinacje to dodatkowe noszenie różnych sprzętów. Postanowiłem więc skupić się tylko na gazie, ale za to najmocniejszym. No to idzie zamówienie na UDAP-a 65 ml
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18594
Dobrymi gazami są też Sabre/Walthery w stożku. Mean Grenna w stożku też można polecić do obrony. UDAP jest świetny, jedyny minus że to typowy "fogger" więc boczny wiatr może chmurę łatwo "zabrać", to tak z własnej obserwacji. I na koniec cytat ze strony Foxa - "nawet najlepsza formuła nie podziała skutecznie jeśli nie dostanie się do oczu".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 692 Napisanych postów 673 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5717
Wygląda na to że militaria połączyła siły z kolterem żeby wciskać ciemnej masie coraz to nowe "wynalazki przeznaczone do obrony" https://www.bron.pl/bron-bez-zezwolenia/gazy-pieprzowe/gaz-pieprzowy-policyjny-15-ml-strumien 
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

BJJ i przewroty

Następny temat

Trening bokserski i trening siłowy.

WHEY premium