SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Pomoc przy ustaleniu i regualcji diety i ćwiczeń

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3269

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5
Witam :)
Mam 21 lat, 174cm wzrostu i 78kg wagi.
Nie ukrywam, że jestem takiej bardziej zbitej postury i w rodzinie wszyscy też, dlatego tak bardzo mi zależy na fajnym wyglądzie :)
Od dwóch tygodni trzymam się diety 1000kcal i 100g węglowodanów dziennie, przy czym też staram się nie przesadzać z tłuszczami.
Mój jadłospis mniej więcej wygląda tak:
śniadanie dwie kromki chleba pszenno żytniego do tego pół łyżeczki masła na obie kromki, pomidor, ogórek na wierzch :) czasami jakaś chuda szynka.
Obiad to gotowane brokuły, bądź fasolka szparagowa, jogurt naturalny z czosnkiem i łyżeczka majonezu light, staram się unikać smażonego i kartofli.
Na kolacje często robię sałatkę z mieszanki sałat rukola szpinak itp, do tego pomidor, ogórek konserwowy, odrobina oliwy z oliwek i z resztą jogurtu który zrobię na obiad.
Wszystko staram się mniej więcej odmierzać i liczyć węglowodany i kalorie.
Prowadzę średnio aktywny tryb życia, dużo siedzę, ale kiedy jestem na diecie to staram się trochę biegać, dużo gram w tenisa ziemnego gdyż to moja pasja i wieczorami spaceruje :)
Już widać efekty :) Czuje się lekko i pełen energii, ale najbardziej zależy mi na zlikwidowaniu brzucha, który odstaje mimo wszystko :)

Proszę o pomoc w doradzeniu jakichś ćwiczeń i ewentualnie korekty co do diety :)

Pozdrawiam !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 113 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6484
1000kcal to stanowczo za mało! Przy tych wymiarach powinienes jesc co najmniej 2200kcal, jesli bedziesz jadl tak malo kalorii to twoj organizm sie "zbuntuje" i zacznie odkladaac tkanke tluszczowa bo bedzie myslal ze chcesz go zaglodzic. Bardzo dobrze to wyjasnil Pan Michał Karmowski w jednym ze swoich filmikow. Poszukaj na youtube w zapytaj trenera
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Nitroman Trec Nutrition
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 3262 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10507
Witam

Dietę 1000 kcal to możesz stosować będąc w stanie śpiączki i nie robią dosłownie niczego. Twój organizm po za tymi 1000 kcal potrzebuje dodatakowych ich ilości energii ze względu na pracę jaką wykonujesz i jaki tryb życia prowadzisz, nie mniej jednak zapotrzebowanie kaloryczne będziesz miał na poziomie ok. 2000 kcal co najmniej bez wyliczania i przy tym będziesz mógł efektywnie redukować tkankę tłuszczową a nie samą WAGĘ. Jeżeli tracisz kilogramy to nie jest to tkanka tłuszczowa a masa mięśniowa i woda wraz z ich utratą spada szybkość metabolizmu a im wolniejszy metabolizm tym łatwiej organizm gromadzi tkankę tłuszczową. Zastanów się nad tym, poczytaj podwieszone tematy na forum. Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stalowy mikser z logo trec.

Następny temat

Masa czy redukcja