SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania - TRENING

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 264730

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 36020 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679679
Warto robić ćwiczenia sugerowane przez obliques w okresie połogu - szczególnie te z pierwszego tygodnia. I nawet jak masz ten okres dawno za sobą to warto zacząć od początku - nic na tym nie stracisz. Te ćwiczenia które wymieniłaś są jak najbardziej ok. Co do częstotliwości - to w sumie są leciutkie ćwiczenia i można dość często - ale jednak ze 2-3 dni w tygodniu bym sobie zrobił wolne.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 52 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4107
Mam pewien problem...
Otóż odkąd pamiętam nie mogę zgiąć nogi w stawie skokowym bardziej niż pod kątem 90 stopni, co uniemożliwia mi siadanie na pełnych stopach. Dodam, że to chyba kwestia genetyki, bo mama i brat też tak mają. Nic by mi to nie przeszkadzało, ale odkąd zaczęłam ćwiczyć, to jednak zaczęło mnie to interesować. Nie wiem, co w tej sprawie zrobić :/



Zmieniony przez - marandile w dniu 2015-11-13 22:14:33

Zmieniony przez - marandile w dniu 2015-11-13 22:16:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 36020 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679679
popracować nad mobilnością w tym rejonie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 52 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4107
To znaczy...?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 36020 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679679
na przykład:











BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 52 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4107
Serdecznie dziękuję Ci za pomoc !!! Zabieram się za ćwiczenia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 467 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 28894
nightingal
Warto robić ćwiczenia sugerowane przez obliques w okresie połogu - szczególnie te z pierwszego tygodnia. I nawet jak masz ten okres dawno za sobą to warto zacząć od początku - nic na tym nie stracisz. Te ćwiczenia które wymieniłaś są jak najbardziej ok. Co do częstotliwości - to w sumie są leciutkie ćwiczenia i można dość często - ale jednak ze 2-3 dni w tygodniu bym sobie zrobił wolne.


Niewiele zrozumiałam z opisu poniższego ćwiczenia:

"- pozycja wyjściowa leząc na podłodze ,na plecach, z podkurczonymi nogami, ręce kładziemy na karku i podnosimy zgięte kolano w kierunku przeciwległego łokcia jednocześnie skręcając ciało wraz z łokciem w kierunku tego kolana 5x na stronę"

Podkurczone nogi to stopy w górze, kolana przy brzuchu, tak? Podnosimy zgięte kolano tzn prostujemy kolano? Rozumiem, że poślady cały czas muszą być na podłodze, nie odrywamy od podłogi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 36020 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679679
Zupełnie nie tak jak opisujesz. Pokazać łatwo - ale dokładniej opisać jak zrobiła to obliques ciężko. To takie brzuszki po skosie.

podkurczone nogi to nogi zgięte w kolanach a stopy stojące na podłodze.


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2015-11-13 23:05:44

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591095
Ponoc nie ma głupich pytań więc zadam swoje. Po treningu pole dance zawsze rozciągamy barki i nasz trener mówi żebyśmy na to zwracały uwagę jeśli nie chcemy mie dużych barków. Czyli że rozciąganie zapobiega nadmiernemu rozrostowi muskulatury, wysmukla mięśnie. Jak to jest? Czy to tylko jakiś mit wygłaszany przez trenera czy coś w tym jest? Bo jeśli coś w tym jest to może nie powinnam się za dużo rozciągac po treningu jeśli chcę urosnąc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 36020 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679679
Jest to jakaś bzdura. Rozciąganie pomaga budować barki (i inne mięśnie również) - jeśli się je stosuje metodycznie to nawet bardzo skutecznie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konsultacja techniki wykonania ćwiczeń

Następny temat

[M]pavilna/dziennik

WHEY premium