SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania - TRENING

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 264840

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679717
Można ułożyć sobie po dwa warianyy treningu na górę i dwa na dół - przy czterech sesjach treningowych w tygodni to fajna opcja. Niemniej jednak osoby z krótkim stażem raczej powinny jakiś czas poćwiczyć tylko jednym wariantem treningu góry i dołu moim zdaniem, żeby opanować podstawy i nie przeholować.Brzuch można w takim układzie dodać albo do góry albo do dołu, można też dać dwa razy lżej. Kwestia gustu moim zdaniem.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
Możesz mi napisać przykładowo, jak najlepiej połączyć partie w treningach na górę? Mam z tym największy problem właśnie, bo z dołem sobie poradzę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szukam bezinwazyjnego dla rotatorów zamiennika push press, najlepiej takiego który dodatkowo by te rotatory wzmacniał. Znalazłam w tym kontekście javelin press, bradford press lub po prostu wyciskanie sztangielek neutralnym chwytem. Co sie w tym wypadku sprawdzi najlepiej jako podstawowe ćwiczenie na barki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679717
Padme
Szukam bezinwazyjnego dla rotatorów zamiennika push press, najlepiej takiego który dodatkowo by te rotatory wzmacniał.

niestety nie ma ćwiczeń na barki które nie wymagałyby zaangażowania rotatorów - chociażby jako stabilizatorów
Padme
Znalazłam w tym kontekście javelin press, Jedno z najgorszych i najbardziej bezsensownych ćwiczeń na mięśnie naramienne jakie kiedykolwiek ktoś wymyślił) bradford press (ostro daje po rotatorach) lub po prostu wyciskanie sztangielek neutralnym chwytem. Co się w tym wypadku sprawdzi najlepiej jako podstawowe ćwiczenie na barki?

Z tej wymienionej grupy to ostatnie o ile nie przesadzisz z głębokością schodzenia w dół ze sztangielkami


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2017-02-19 18:17:33

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki Nightingal, nie wiedziałam o tym. o javelin wyczytałam jako o jednym z mniej kontuzyjnych ćwiczeń, z kolei bradford był polecany w internetach w przypadku problemów z rotatorami właśnie a o wyciskaniu neutralnym przeczytałam że to najbardziej naturalny ruch dla stawu barkowego. dlatego warto pytać i cieszę się że to zrobiłam. czy w takim razie jakieś jeszcze łagodniejsze ćwiczenie niż wyciskanie neutralnym chwytem znajdzie się ewentualnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679717
javelin press jeszcze na krótkiej sztandze jest w miarę niezłe ale na olimpijce to uważam, że gra nie warta świeczki. Bradford jest ok - ale uważam, że właśnie jak z rotatorami wszystko jest ok. Do neutralnego wyciskania można dodać klasyczne wyciskanie sztangielkami - w obu przypadkach tylko warto wykombinować sposób na ich wyciskanie bez konieczności jakiegoś zamaszystego zarzucania ich na barki.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki raz jeszcze. takie jeszcze ostatnie pytanie mi sie przypomniało, w sumie tematycznie, lub raczej rejonowo (barkowo) zbliżone, a dla mnie na czasie. mianowicie w wielu propozycjach 'rozgrzewek' są tzw. krążenia ramion. niedawno czytałam jakiś wątek, co prawda w tym dziale trójbojowym, o - nie pamiętam czy to było w kontekscie wyciskania wielokrotnego czy leżąc, ale tam pisali, żeby pod żadnym pozorem, zwłaszcza pod to wyciskanie tego krążenia nie robić, bo można tym sobie zaszkodzić i lepiej znaleźć inny sposób rozgrzania barków/ramion. Jak to jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679717
Też uważam że zamiast krążeń lepiej robić wymachy w różnych płaszczyznach i z różnie skierowanymi dłońmi. Krążenia pod sporty siłowe to takie sobie rozwiązanie. Sam nie robię krążeń w czasie rozgrzewki przed treningiem..

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki wielkie! nie mam więcej pytań.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12167 Napisanych postów 22008 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627426
Psy wieszałam w innym wątku na trenerach z mojej siłowni, ale dzisiaj mnie jeden (nowy) pozytywnie zaskoczył. Robiłam wykroki w miejscu (nie chodzę bo mną za bardzo buja, dopiero co opanowałam trzymanie równowagi). Pochwalił, że dobrze, że widać że ćwiczenie "daje" (czwórki się trzęsą, aż widać przez legginsy) i podpowiedział, zeby dać podpórkę pod tylną nogę. Ja w panice, że nie (bo juz widziałam oczami duszy steper albo ławkę) bo ledwo trzymam równowagę. A on, ze chodzi mu o dosłownie 10 cm. I tutaj mam pytanie co mi to da? Czy może to być po prostu talerz od sztangi? Robię z hantelkami 6 kg i o tyle widzę progres że wreszcie daję radę zrobić 4 serie po 12-14 powtórzeń. Chciałam "progresować" w tym ustawieniu, które już opanowałam....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konsultacja techniki wykonania ćwiczeń

Następny temat

[M]pavilna/dziennik

WHEY premium