SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Pojedyncze pytania - 1001 drobiazgów

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 52376

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 27 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1514
Ćwiczę siłowo fbw 3 razy w tygodniu - poniedziałek, środa, piątek. Teraz we wtorek i czwartek doszło mi MMA. To zaburzy regenerację czy może MMA dla początkujących podchodzi pod cardio? Jak to połączyć?
W weekendy nie zawsze mam dostęp do siłowni. Dodatkowo wolałabym uniknąć wykonywania ćwiczeń siłowych bezpośrednio przed/po MMA, bo raz, że będę zmęczona i progres będzie słaby, a dwa, że siłownia w godzinach wieczornych jest okropnie zapchana.
3
napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2192 Napisanych postów 25667 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 506178
Strasznie ciężko coś doradzić bo a nie wiem jaki robisz FBW, b) nie wiem jak wygląda trening MMA. Ogólnie to jeśli ważniejsze jest MMA to można poprzycinać trening siłowy. Jeśli ważniejszy siłowy - to trzeba się zastanowić i może treningi MMA traktować lekko.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 310 Napisanych postów 13157 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 104823
Wg mnie, "praktyka", śmiało można łączyć trening na siłowni i SW. Zapewne, jak sama to określiłaś, trening dla początkującej nie jest jeszcze zbyt wymagający, polega zapewne bardziej na ogólnorozwojówce, więc sprawdzi się doskonale jako cardio. W późniejszym etapie zresztą też wg mnie niezbędny jest trening siłowy w każdym sensownym SW. Nieraz szykując się do zawodów (szczególnie ostatnie 2 miesiące) łączyłem ze sobą w tygodniu 4 treningi siłowe, do tego 4-5 treningów Karate Kyokushin i jeszcze pracę. Ale to już było ekstremalne i w Twoim wypadku pewnie jeszcze długo nie zaistnieje
1
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 258 dni Przeczytanych tematów 3
Witam , mam pytanie odnośnie białka ,czy do makro wliczamy białko pelnowartosciowe czy równiez dodajemy z masła migdałowego , ryżu, kasz itp Z góry dziękuje za odpowiedz
napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2192 Napisanych postów 25667 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 506178
Ja osobiście skupiam się na białku pochodzenia zwierzęcego, rybach, nabiale, jajkach a reszty zupełnie nie biorę pod uwagę. Niemniej jednak nie ma przeciwwskazań żeby podliczać sobie dokładnie wszystko. To też jest białko i nasz organizm potrafi je przyswajać.

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 29 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 74
Boże pomóżcie mi no tracę motywacje i nadzieje, w lutym w ciągu miesiąca przytyłam 3kilo od tamtej pory nie jestem w stanie się tego pozbyć, powiedzcie w jakim tempie szczupła osoba traci na wadze? Wazę 58kg 168cm, ćwiczyłam do tej pory 30min aeroby +godzina siłowych plus Ok 1700kcal b113 t60 w180, od dwóch tygodni ćwiczę 60min aeroby i 40min silowe, ćwiczenia średnio 3 dni w tygodniu, moja waga nie drgnęła nawet o pół kilo obwody wciąż takie same ...
napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Aeroby młócone ciągle i w kółko raczej nie są najlepszym narzędziem kształtowania sylwetki. Może skup się bardziej na treningu siłowym, spróbuj wysiłku interwałowego i przyjrzyj się dokładniej swojej diecie i trybowi życia. Sam rozkład makroskładników to nie wszystko - ważne są też ich źródła. Załóż swój temat, wrzuć wypełnioną ankietę, zrzuty diety z dziennika żywieniowego i fotki sylwetki - to będzie łatwiej coś konkretnego napisać/

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 31 Wiek 22 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 3601
Cześć wszystkim :)

Mam małe pytanko dot. jedzenia. Rzecz w tym, że w moim przypadku trening odbywa się bardzo często pod koniec dnia. Zastanawiam się nad posiłkiem potreningowym, a dokoładniej jakimś substytutem.. nie chcę się na noc za bardzo objadać ale bez 'posiłku' po treningu iść spać to chyba nie najlepsza opcja. W dodatku większość posiłków wpada w ciągu dnia więc na wieczór nie bardzo jest czym szastać :/
Ktoś, coś, jakieś sugestie? :)
Z góry dzięki!

Zmieniony przez - Magnesia w dniu 2017-11-11 15:01:41
napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 285 Napisanych postów 1319 Wiek 34 lat Na forum 199 dni Przeczytanych tematów 99371
Czym mogę zastąpić białko serwatkowe? Niestety go nie toleruję, a czasami ciężko mi dostarczyć w diecie tyle, ile potrzebuje. Szukam jakiegoś zamiennika, może ktoś ma coś sprawdzonego?
napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
To raczej białko jest zamiennikiem np. mięsa, ryb, nabiału,. Ale żeby szukać zamiennika białka w prochu to nie słyszałem .

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2017-12-14 15:22:54

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fitnessowa sylwetka a zaburzenia miesiączkowania - część 3

Następny temat

Które hantle kupić?

Niekonwencjonalne ćwiczenia na piekielnie mocny chwyt Niekonwencjonalne ćwiczenia na piekielnie mocny chwyt Beta-alanina sposobem na długowieczność Beta-alanina sposobem na długowieczność SERM zwiększają poziom testosteronu tylko u mężczyzn SERM zwiększają poziom testosteronu tylko u mężczyzn Fit Lovers wystąpią w popularnym reality show! Fit Lovers wystąpią w popularnym reality show! Stefanie Moir: Vegańska aktywistka propagująca fitness Stefanie Moir: Vegańska aktywistka propagująca fitness John David Glaude - od otyłego do bestii John David Glaude - od otyłego do bestii Jakie owoce jeść po treningu? Jakie owoce jeść po treningu? Kwas mlekowy chroni komórki Kwas mlekowy chroni komórki