SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Pojedyncze pytania - 1001 drobiazgów

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 52342

napisał(a)
Tetiszeri Doradca
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 3088 Wiek 42 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 31990
A przepraszam tyrozyne jak badalas? Jak to niska wyszla? To nie hormon tarczycy tylko aminokwas. Mylisz chyba z tyroksyna.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 280 Wiek 30 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 23175
To tak, nie da się ukryć, że pomyliłam Ale wikipedia mówi, że tyrozyna jest prekursorem tyroksyny i że brak tego aminokwasu wywołuje niedoczynność tarczycy, więc ten Thermo Speed jednak może mieć wpływ. Oczywiście spytam lekarza o wszystko, ale myślałam, że masz już może wyrobione zdanie na temat termogeników przy niedoczynności. Bo w innych wątkach na dwoje babka wróżyła.
napisał(a)
rzabba Instruktor
Ekspert
Szacuny 494 Napisanych postów 6539 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130082
Tarczyca niepowiekszona ale czy nie za mala przypadkiem? masz podana objetosc albo wymiary?

Omega3 to kwasy nienasycone

>>życie zaczyna się po trzydziestce<<
leniwa efka
trzeba mieć silne barki, żeby udźwignąć skrzydła anioła

napisał(a)
Tetiszeri Doradca
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 3088 Wiek 42 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 31990
Galazka na prace tarczycy wplywa wiele elementow. Siadzie Ci np selen i cynk w komorkach i silniczek zatrze sie. Generalnie odstawilabym spalacze ze wzgledu na nadnercza. Jak metabolizm spowalnia to trzeba na niego znalezc sposob inny niz stymulanty. Osobiscie nie uzywam. Z supli trenigowych mam arginine, bcaa i beta alanine.

Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 18/03/2016 19:49:34
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 280 Wiek 30 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 23175
Ok, dziękuję Wam za odpowiedzi. Tarczyca rozmiarem podobno w normie, ale opis mojego badania usg jest w przychodni, myślę, że po wizycie u endo w środę będę wszystko wiedzieć. Wtedy może założę dziennik (bo i tak się przymierzam) i będę tam zamieszczać swoje żale Ten TSE to brałam tak na obudzenie się i wydawało mi się, że to bardziej marketing i placebo, a tu jego głównym składnikiem jest coś, co tak ingeruje w gospodarkę hormonalną organizmu. Dużo się jeszcze muszę nauczyć
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1386 Wiek 6 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 107802
Hej, jak już wypłynął temat tarczycy, to zapytam: jak to jest z prawidłową objętością? Pytałam endokrynologa, i usłyszałam, że nie ma dolnej granicy objętości. Tzn. jeżeli tarczyca jest mała (tylko co to znaczy "mała"? poniżej ilu ml?) ale z dobrą echogenicznością - to jest to dobra, zdrowa tarczyca, a mała może być po prostu "z natury".

Wiem, że to nie jest forum medyczne , ale widzę sporo mądrych głów tu. I sporo też walczących się z niedomagającą tarczycą.
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 317 Napisanych postów 9823 Wiek 45 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 163177
Futrzaku, ja mam mała tarczyce. PP 4ml, PL 3ml, cieśń wąska. Echo w normie, bez zmian. Nigdy nie "wyłapano" u mnie podwyższonych przeciwciał ani tez nie ma obrazu typowego dla hashi. Także mam mała tarczyce, bo mam... Moj endo tez potwierdził, ze nie ma normy dolnej a określa sie normalną wielkość organu u kobiet na ok. 18ml. Póki mała działa jak należy jest ok. Ale zwykle, wraz z wiekiem, mała tarczyce bedzie trzeba wspomóc (u mnie ewidentne należy ja wspomagać). Pozdrowienia
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 232 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10114
czy ktoś wie dlaczego nie działa artykuł http://www.sfd.pl/kiedy_lady_ma_niedoczynnosc_tarczycy_-t878162.html ? bo potrzebuje coś o tym :(
napisał(a)
paula.cw Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 965 Napisanych postów 8549 Wiek 31 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 422100
Niestety część starych artykułów została usunięta
napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 288 Napisanych postów 1968 Wiek 43 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 101096
walek vel roller - sie przymierzam od jakiegos czasu
czy te male 33 cm zdaja egzamin
mam wrazenie, ze lepszy dluzszy (45 czy 60) - czasem nie trzeba bedzie robic podwojnie, a czas cenny :)
i chodza mi po glowie wypustki - rolowalam sie na duzym plaskim, no i chyba wolalabym lepszy docisk
jakie jest Wasze zdanie na temat walkow? badz jakie posiadacie i jakie wrazenia?

ten na te chwile mi chodzi po glowie

Zmieniony przez - strumyk w dniu 2016-04-01 23:14:37
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fitnessowa sylwetka a zaburzenia miesiączkowania - część 3

Następny temat

Które hantle kupić?

Kai Greene zagra w filmie “Crazy Fist” Kai Greene zagra w filmie “Crazy Fist” 19 wariantów na ciągi i przysiad 19 wariantów na ciągi i przysiad Odżywianie komórkowe, czyli zwierzęta nie mają chorób serca, a rekiny raka Odżywianie komórkowe, czyli zwierzęta nie mają chorób serca, a rekiny raka Zdrowe i wygodne smażenie - Dziki Spray Zdrowe i wygodne smażenie - Dziki Spray Cheat Penne z kurczakiem w sosie mascarpone Cheat Penne z kurczakiem w sosie mascarpone Stefanie Moir: Vegańska aktywistka propagująca fitness Stefanie Moir: Vegańska aktywistka propagująca fitness Niekonwencjonalne ćwiczenia na piekielnie mocny chwyt Niekonwencjonalne ćwiczenia na piekielnie mocny chwyt Beta-alanina sposobem na długowieczność Beta-alanina sposobem na długowieczność