SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Podwyższony Alat i Aspat,Ggtp w normie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25725

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 494 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9170
Witam

Ostatnio zrobiłem sobie rutynowe badania krwib Wszystko było w normie, miałem tylko podwyższony ALAT na poziomie około 180. Badania były po ostrym weekendzie,wiec po konsultacji z lekarzem zrobiłem badanie ponownie. Przez dwa tygodnie po wczesniejszym badaniu brałem regularnie hepatil. Dziś odebrałem wyniki tym razem miałem oprócz ALATU, ASPAT i GGTP. Ku mojemu zaskoczeniu ALAT jeszcze bardziej podwyższony mianowicie 249 ASPAT 169, natomiast GGTP 49, czyli jak nbajbardziej wporządku.Jeśli chodzi o moją diete to ostatnio troche zeszła na psy,dużo fast foodów,wiecej alkocholu... Może ktoś coś poradzi? Co może być tego przyczyną ?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 251 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7230
Alat Aspat wysoki, czyli wątroba niedomaga. Wątroba nie boli jak jest chora nie daje żadnych objawów, a jak boli to juz zwykle jest za późno na leczenie. Także musisz łykać coś na jej regeneracje (hepatil, essentiale forte na przykład) i zakaz alkoholu oczywiście, unikanie tłustych potraw (dieta lekkostrawna) ale to lekarz powinien Cię poinformować o tym. Spox, wątroba się regeneruje, ale do pewnego czasu.
3

Pozdrawiam

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 494 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9170
Spodziewałem się takiej odpowiedzi. A jak z suplami ? Mam na myśli kretke białko etc. Oczywiście w takim wypadku całkowite wykluczenie alko i przejście ponownie na zdrową dietke.
1
napisał(a)
Początkujący
podbijam
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1369 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10538
W takich wypadkach należy zacząć od badań wykluczających lub nie, wirusowe zapalenie
wątroby (B,C). Potem dalsza diagnostyka.
U Ciebie występuje jeszcze jeden problem: nieprawidłowy stosunek
Alat do Aspat (tzw. wskaźnik Ritza - u osób z chorą wątrobą
Alat jest zwykle większy niż Aspat).

Zmieniony przez - Darek62 w dniu 2009-12-11 10:31:15
1
napisał(a)
Początkujący
Alat jest przecież znacznie wyższy.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1369 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10538
Właśnie dlatego napisałem, że jest to dodatkowy aspekt mogący
swiadczyć o dużym problemie...
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dziwny ból

Następny temat

Zawroty Głowy

Suplementy w trakcie treningu - co możemy wykorzystać? Wywiad z Natalią Czajkowską Funkcje motoryczne - dlaczego są ważne? Lody - porównanie okiem dietetyka cz. II Trening redukcyjny - intensywność Trening gwiazd Hollywood - czy jesteś jedną z nich? Leksykon suplementacji: 1,3 Dimethylamylamine DMAA (geranium) 07-08.10.2017 Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów - WYNIKI